Fracht FWO utrzymuje wysoką dynamikę realizacji dostaw project cargo

Fracht FWO utrzymuje wysoką dynamikę realizacji dostaw project cargo

31.07.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, utrzymuje wysoką dynamikę realizacji dostaw z zakresu project cargo. Firma zrealizowała właśnie kolejny tego typu transport w tym roku. Były to dwa transformatory o łącznej wadze 294 ton. Miejscem ich przeznaczenia była stacja energetyczna w New Jersey w USA, dokąd urządzenia zostały dowiezione przy wykorzystaniu transportu śródlądowego, morskiego, kolejowego i drogowego.

Pomimo trudnej sytuacji na świecie i wielu ograniczeń w globalnych łańcuchach dostaw z powodu pandemii koronawirusa, Fracht FWO nie zwalnia tempa. Od początku roku operator zrealizował już kilkanaście transportów z zakresu project cargo m.in. do Indonezji - 30 transportów maszyn, ważących łącznie ponad 500 ton; do Szwajcarii - elementy kotła, czy w Polsce - betonowe prefabrykaty budynków podstacji farm wiatrowych. Kolejna dostawa dwóch transformatorów z Polski do New Jersey w USA, każdy o wadze 147 ton, jest jednym z najnowszych projektów wpisanych do tegorocznego portfolio Fracht FWO. Warto wspomnieć tutaj, iż po stronie amerykańskiej Fracht FWO ma silnego partnera z Grupy Fracht - spółkę Fracht USA, która posiada w Stanach własną flotę specjalistycznych wagonów kolejowych do przewozu ładunków ciężkich, co znacznie upraszcza organizację transportów w Ameryce Północnej.

- Tak dynamiczny rozwój realizacji transportów z zakresu project cargo możliwy jest dzięki silnemu zespołowi Działu Project Cargo, którego doświadczenie pozwala na podejmowanie trudnych wyzwań. Poza tym mamy ogromne wsparcie ze strony sieci naszych partnerów z Grupy Fracht, dzięki czemu możemy korzystać z bogatego know how oraz infrastruktury na całym świecie – powiedział Piotr Prasał, dyrektor ds. frachtu morskiego Fracht FWO Polska.

Kompleksowa obsługa

Do zadań zespołu specjalistów Działu Project Cargo Fracht FWO Polska należała organizacja całego łańcucha dostawy, od załadunku urządzeń w Polsce do posadowienia ich na fundamentach w miejscu przeznaczenia. Specjaliści Fracht FWO zorganizowali środki transportu, odprawy na granicach i dokumentację, zadbali też o zabezpieczenia ładunku oraz specjalistyczny sprzęt do załadunków i rozładunków w portach morskich oraz w miejscu posadowienia urządzeń. Proces transportowy obejmował kilka etapów. Transformatory po dostawie koleją do Szczecina zostały przeładowane na barkę, skąd popłynęły dalej do Niemiec, gdzie zostały przeładowane na statek dalekomorski do portu na wschodnim wybrzeżu USA. Dalej, na specjalnych wagonach kolejowych pojechały do najbliższej miejscu posadowienia bocznicy kolejowej. Ostatni odcinek do placu budowy pokonały na modułowych zestawach drogowych. Zestawy drogowe z powodu swojej długości nie mogły dowieźć jednego transformatora pod przygotowany dla niego fundament i przed wjazdem na budowę konieczny był dodatkowy przeładunek na specjalny samojezdny transporter modułowy (SPMT), na którym ładunek mógł bezpiecznie dotrzeć do miejsca rozładunku.

Wszystkie gałęzie transportowe

Fracht FWO w realizacji dostaw, nie tylko z zakresu project cargo ale też każdego innego rodzaju ładunku, wykorzystuje wszystkie gałęzie transportowe – drogową, lotniczą, kolejową, śródlądową i morską, w tym transport morski kontenerowy. Dzięki rozbudowanej sieci oddziałów i partnerów, w tym silnej sieci na kontynencie afrykańskim i amerykańskim, firma jest w stanie zorganizować transporty różnych grup towarowych do każdego miejsca na świecie.

Dynamiczne tempo do końca roku

Fracht FWO Polska zapowiada utrzymanie dynamicznego tempa realizacji dostaw z zakresu project cargo prze cały rok 2020. Niedawno operator uruchomił nowy oddział w Szczecinie, który nie tylko stanowi silne wsparcie przy transportach morskich dla ładunków ciężkich, ale też prężnie rozwija fracht morski kontenerowy dla klientów z takich branż jak FMCG, health&care, czy automotive. Fracht FWO stale też rozbudowuje zespół specjalistów, którzy mają wiedzę zarówno spedycyjną, jak też inżynieryjną.

Fracht FWO Polska

Wyświetlenia: 138

Projekt m2-DB Cargo Polska współtwórcą innowacyjnejformuły dla kolejowego transportu towarowego przyszłoścI

9.07.2020

Siła sieci serwisowej

30.07.2020

Lato na stacjach Circle K

25.06.2020

Podlaska S19. Po Białymstoku, czas na Bielsk Podlaski

31.07.2020

IVECO z zadowoleniem przyjmuje ostateczną decyzję niemieckiej Rady Federalnej o przedłużeniu zwolnienia samochodów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym z opłat za przejazdy autostradami

26.06.2020

Bezpieczny transport publiczny. Solaris z ofertą rozwiązań antywirusowych dla nowo produkowanych i już użytkowanych autobusów

9.07.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

16 inwestycji zwiększających bezpieczeństwo ruchu drogowego

30.06.2020

Mercedes-Benz Klasa T: nowy kompaktowy miejski van dla rodzin oraz miłośników aktywnego wypoczynku, a także do pracy

29.07.2020

UTA oferuje rozwiązania do opłat drogowych w Bułgarii dla pojazdów wszystkich kategorii

25.06.2020

Webinar: Valeo Safe Side -system monitorowania martwego pola

24.06.2020

FPP: Pandemia COVID-19 uwydatniła patologie związane z pracą na „śmieciówkach”

24.07.2020

Szczytno wybiera elektrobusy Solarisa

1.07.2020