„CIRCLE K DRIVES TALENTS” – sieć stacji paliw Circle K wspiera młode talenty

„CIRCLE K DRIVES TALENTS” – sieć stacji paliw Circle K wspiera młode talenty

3.08.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Rusza nowy projekt Circle K, przygotowany we współpracy z Tomaszem Kucharem. Czterokrotny mistrz Polski w rallycrossie kończy w tym roku sportową karierę, jednak nie porzuca swojej pasji na dobre. W ramach nowego programu „CIRCLE K DRIVES TALENTS” wcieli się w rolę mentora młodego pokolenia rajdowców i podzieli się z nimi swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Celem projektu jest wyłonienie laureata, który dzięki wsparciu Circle K oraz Tomasza Kuchara wystartuje w dowolnej dyscyplinie sportów motorowych w kolejnym sezonie.

Projekt zakłada sprawdzenie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej miłośników sportów motorowych w wieku 18-25 lat, spośród których zostanie wyselekcjonowana grupa 25 najbardziej utalentowanych osób, celem ich kompleksowego wyszkolenia, a następnie wyłonienia jednego laureata. Po rejestracji uczestnicy przejdą test wiedzy na temat sportów motorowych i na jego podstawie zostaną zakwalifikowani do pierwszych eliminacji praktycznych, które będą odbywały się na 5 torach kartingowych w całej Polsce. Do kolejnego etapu przejdzie 100 najlepszych osób, które zmierzą się na torze kartingowym, przygotowanym na terenie ośrodka DriveLand. W finale weźmie udział 25 uczestników, którzy podczas 10-dniowego obozu przejdą intensywne szkolenie w zakresie sportowej i bezpiecznej jazdy samochodem.

Zwycięzca wyłoniony w finale projektu „CIRCLE K DRIVES TALENTS” zostanie objęty opieką firmy Circle K, jak również Tomasza Kuchara i instruktorów z jego Akademii Bezpiecznej Jazdy podczas udziału w uzgodnionej serii zawodów sportowych.

W Circle K, zgodnie z naszą misją „Let’s make it easy”, chcemy ułatwiać młodym talentom start profesjonalnej drogi zawodowej w sportach motorowych. Jesteśmy pewni, że mamy w Polsce wielu miłośników tej dziedziny sportu i zachęcamy ich do wzięcia udziału w projekcie. Uczestnictwo jest szansą na zwiększenie swoich umiejętności oraz otrzymanie niezbędnego wsparcia, dzięki któremu ich kariera nabierze tempa. Bardzo cieszymy się na wspólny projekt z Tomaszem Kucharem, poprzez który wierzymy, że przyczynimy się do rozwoju młodego talentu w kierunku profesjonalisty, w przyszłości zdobywającego najwyższe miejsca na podiumkomentuje Rafał Droździak, szef Marketingu i Komunikacji w Circle K Polska.

Za mną niemal trzydzieści lat w przeróżnych dyscyplinach sportów motorowych. Już teraz zazdroszczę tym, którzy zaangażują się w nasz nowy projekt. Ja i większość moich kolegów

z rajdowych tras i torów wyścigowych nie mieliśmy możliwości współpracy z prawdziwymi autorytetami na tak wczesnym etapie rozwoju. Dodatkowo, osoba, która wygra rywalizację otrzyma ogromne wsparcie w postaci wieloletniego kontraktu i możliwości startów w profesjonalnym zespole –mówi Tomasz Kuchar, wielokrotny mistrz Polski w rallycross.– Jako ambasador projektu i mentor laureata będę bacznie przyglądał się temu co dzieje się na motorowych arenach sportowych w Polsce. Wierzę, że na dalszą drogę dla mojego podopiecznego wybiorę najlepsze możliwe rozwiązanie. Ogromnie cieszę się, że dzięki współpracy z firmą Circle K dojdzie do realizacji jednego z moich marzeń. Szykuje się wielkie wydarzenie! *– dodaje**.*

Tomasz Kuchar to czołowy polski kierowca rajdowy i rallycrossowy. Obok regularnych startów w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, uczestniczył w wielu zawodach poza granicami kraju, w tym 21 razy wziął udział w rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. W debiutanckim sezonie startów w cyklu MPRC (Rallycrossowe Mistrzostwa Polski) Tomasz Kuchar zdobył tytuł Mistrza Polski 2016 w najbardziej prestiżowej klasie najmocniejszych samochodów Supercars. Sukces ten powtórzył w sezonach 2017, 2018 i 2019. Jest ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, twórcą Akademii Bezpiecznej Jazdy oraz ośrodka doskonalenia techniki jazdy DriveLand.

Circle K Polska

Wyświetlenia: 452

Protestujący górnicy żądają nierealnych postulatów. Czy strajk może ruszyć na Warszawę?

1.10.2020

Elektryczne Solarisy otwierają nowy rozdział w komunikacji miejskiej w Toruniu

1.10.2020

Udostępniamy kierowcom obwodnicę Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu DK73

7.09.2020

Co niepodległa Białoruś oznacza dla Polski?

2.10.2020

Realizacja S19 nie zwalnia tempa. Prace przygotowawcze, kolejne przetargi i intensywne prace budowlane

5.10.2020

Tanie jesienne tankowanie na Circle K Express

18.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Strategiczna współpraca Total Lubrifiants i Grupy Kapitałowej Inter Cars

13.10.2020

DHL Express wprowadza korektę cen na 2021r

18.09.2020

Tytuł „Green Truck” przyznany Scania czwarty rok z rzędu

25.09.2020

Sprawna dostawa szczepionek przeciwko COVID-19

7.09.2020

Centor niezmiennie stawia na Polskę

1.09.2020

LOTOS O zaletach wodoru podczas konferencji PCHET2020

29.09.2020