EFL wprowadza finansowanie paneli fotowoltaicznych

EFL wprowadza finansowanie paneli fotowoltaicznych

3.08.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Fotowoltaika w 2019 roku w Polsce odnotowała największe przyrosty mocy zainstalowanej wśród wszystkich OZE. Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce wynosi obecnie ponad 2,1 GW.Największa dynamika jest widoczna w segmencie mikroinstalacji, co oznacza dużą aktywność prosumentów indywidualnych i biznesowych. Klienci biznesowi mogą teraz, korzystając uproszczonej procedury, sfinansować instalację fotowoltaiczną w EFL.

Z oferty EFL mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują instalacje fotowoltaiki na nieruchomościach komercyjnych będących własnością leasingobiorcy. Instalacja może być zamontowana na dachach budynku bądź na gruncie. Moc pojedynczej instalacji może wynosić maksymalnie 50 kW.

Klienci zainteresowani finasowaniem instalacji fotowoltaicznych w EFL mogą skorzystać z procedury uproszczonej – wystarczy tylko oświadczenie klienta o wynikach firmy, które zastępuję wymagane standardowo dokumenty finansowe. Do wyboru pozostaje jedynie forma finasowania – leasing czy pożyczka. Ponadto, wpłata początkowa może wynieść nawet 0 proc., a okres finansowania do 84 miesięcy.

- Polska jest jednym z tych krajów, w których przyrost nowej mocy z OZE rok do roku dynamicznie rośnie. W 2019 roku osiągnął on poziom około 0,9 GW, co oznacza 5,5 proc. wzrost w porównaniu z rokiem 2018. Dzięki tej dynamice Polska uplasowała się w pierwszej piątce krajów Unii Europejskiej. Prognozy na ten rok wskazują, że tą piątą pozycję nadal utrzymamy. Ta dynamika jasno oznacza zapotrzebowanie na finasowanie tego typu instalacji. Dla nas jest to nowy ciekawy segment rynku, a nasza oferta jest odpowiedzią na potrzeby klientów biznesowych. Działania w obszarze „zielonej” energii są zapisane w strategii Grupy Credit Agricole. Zakłada ona między innymi podejmowanie działań w obszarze transformacji energetycznej oraz wzmocnienie roli społecznej odpowiedzialności biznesu w całej Grupie – powiedział Wojciech Przybył, Członek Zarządu EFL.

EFL jest jedną z nielicznych firm leasingowych, które udzielają finasowania na zakup instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Jest to z pewnością perspektywiczny rynek, w którym firmy leasingowe widzą duży potencjał. Branża leasingowa, która finansuje głównie inwestycje mikro, małych i średnich polskich przedsiębiorców w pierwszym półroczu tego roku sfinansowała aktywa o łącznej wartości 29,8 mld zł. W segmencie maszyn i urządzeń 9,7 mld zł.

EFL

Wyświetlenia: 349

Kolejne kraje dołączają do europejskiego systemu opłat drogowych. To ułatwienie dla kierowców i właścicieli firm transportowych

1.09.2020

Ile kosztuje kilometr drogi?

25.09.2020

RFID w centrach logistycznych – szybciej, dokładniej, taniej

14.09.2020

Współpraca z najlepszymi rozwija najmocniej. VIVE Textile Recycling pracuje z Volvo

5.08.2020

Jak branża gastronomiczna chroni się przed koronawirusem?

7.09.2020

Hybrydy–jak jeżdżą, po co są i dla kogo? Nowy odcinek podkastu Mercedes-Benz „Półgodziny z gwiazdą”

15.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

LOTOS LOTOSEPT w nowych opakowaniach podbija Zakopane

3.09.2020

Ruszyło frezowanie starej nawierzchni na A4

11.08.2020

Polskie miasta stawiają na elektromobilność. Solaris liderem polskiego rynku autobusów elektrycznych

14.08.2020

Volvo Buses zdobywa nagrodę „Najlepszy autobus” w trzech kategoriach w konkursie ETM Awards 2020

7.09.2020

Dekarbonizacja ciężkiego transportu i rola wodoru

25.09.2020

ROBYG: ponad 100 tys. zł na pomoc w walce z koronawirusem

28.08.2020