DB Cargo Polska partnerem A.P. Moller - Maersk - rozwój towarowego transportu kolejowego na osi północ-południe

5.08.2020
Czas czytania ok. 2 minut

DB Cargo Polska we współpracy z A.P. Moller - Maersk, jednym z największych armatorów kontenerowych na świecie, łączy polskie porty z południem kraju. Kolejowy serwis kontenerowy realizowany jest na trasie DCT Gdańsk – terminal Schavemaker w Kątach Wrocławskich.

We współpracy z A.P. Moller - Maersk, DB Cargo Polska uruchomiła regularne połączenie kontenerowe w relacji Gdańsk terminal DCT – Kąty Wrocławskie Terminal Schavemaker – Gdańsk terminal DCT. Pociąg kursuje trzy razy w tygodniu. Obsługuje wyłącznie kontenery transportowane przez A.P. Moller – Maersk, rozładowywane ze statków łączących Gdańsk z portami Dalekiego Wschodu oraz z połączeń feederowych. Rozkład jazdy pociągu skoordynowany jest z terminami, w których statki należące do partnera przypływają do portu w Gdańsku. Usługa kolejowa, w połączeniu z organizowanym przez partnera odwozem/dowozem przesyłki do terminala, gwarantuje klientom możliwość wysyłki i odbioru towarów bez konieczności organizowania transportu lądowego na własną rękę. „Powierzenie DB Cargo Polska obsługi kolejowego serwisu kontenerowego przez jednego z największych morskich armatorów na świecie - tak ważnego dla rozwoju korytarza Północ-Południe, to wyraz zaufania i pewności, co do jakości świadczonych przez nas usług – mówi Paweł Pucek, Członek Zarządu ds. Sprzedaży DB Cargo Polska. Cieszę się, że będziemy mogli współpracować i wspólnie rozwijać kompleksową ofertę intermodalną, skierowaną do klientów, dla których istotnym czynnikiem wyboru jest punktualność i bezpieczeństwo, ale również ekologia, gdyż transport kolejowy pozostawia kilkunastokrotnie mniejszy ślad węglowy, niż pozostałe środki transportu.”A.P. Moller - Maersk, reprezentowana w Polsce przez Maersk Polska, od dwudziestu lat przyczynia się do rozwoju polskiego handlu międzynarodowego, otwierając kolejne połączenia z największymi, europejskimi i światowymi portami. W swoim portfolio spółka ma dwa serwisy AE10 i AE19, łączące polskie i nadbałtyckie porty z portami Dalekiego Wschodu. DB Cargo Polska, będąc częścią wiodącego towarowego przewoźnika kolejowego w Europie DB Cargo, od dekady rozwija w Polsce sieć towarowych połączeń kolejowych. Dziś z udziałem w wysokości 8,41% przewiezionej masy i 10,44% wykonanej pracy przewozowej, spółka zajmuje drugie miejsce na polskim rynku kolejowych przewozów intermodalnych.

DB Cargo Polska

Wyświetlenia: 360

Michelin i Porsche Panamera z nowym rekordem Nurburgringu

26.08.2020

LOTOS Kolej odmładza tabor we współpracy z CARGOUNIT

7.09.2020

Dachser w Poland Business Run: wyjątkowe okoliczności, takie samo zaangażowanie

8.09.2020

Sterowiec Goodyear Blimp – symbol od ponad stulecia

28.09.2020

A4 koło Krzyżowej jest przejezdna, ale wymaga docelowej naprawy

26.08.2020

Bezpłatna stacja ładowania samochodów elektrycznych przy olsztyńskiej fabryce Michelin

16.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Bezpieczna sytuacja LOTOSU

13.08.2020

LOTOS ma nowy aparat do badania ropy naftowej

18.09.2020

Barometr EFL na III kwartał 2020 Nastroje w HoReCa lepsze niż rok temu? Co drugi hotelarz lub restaurator liczy na więcej gości w sezonie

11.08.2020

Polskie MŚP generują prawie połowę krajowego PKB, ale nadal mają duże pole do rozwoju w zakresie innowacji

19.08.2020

Internet Rzeczy przyszłością logistyki? DHL publikuje raport „Next-Generation Wireless in Logistics”

27.08.2020

Od aplikacji do cyfrowego ekosystemu: debiutuje nowa generacja aplikacji Mercedes me

11.08.2020