Dachser Polska szkoli z obsługi towarów niebezpiecznych

Dachser Polska szkoli z obsługi towarów niebezpiecznych

5.08.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Dachser Polska, operator logistyczny, który również zajmuje się obsługą towarów niebezpiecznych, zorganizuje w tym roku drugą już serię specjalistycznych szkoleń dla swoich pracowników. Szkolenia dotyczą obsługi przesyłek z materiałami niebezpiecznymi, tzw. ADR-ów i odbędą się w oddziałach Dachser we Wrocławiu oraz w Sosnowcu. Pierwsza seria tegorocznych szkoleń chemicznych miała miejsce w okresie styczeń-marzec w oddziałach operatora w Poznaniu, Gdańsku i Rzeszowie. W efekcie w 2020 r. szkolenia z obsługi towarów niebezpiecznych obejmą 120 pracowników Dachser Polska.

Dachser Polska od lat współpracuje z producentami towarów chemicznych i wszystkie jego oddziały są przystosowane do przeładunku tego typu przesyłek. W związku z tym firma regularnie edukuje pracowników w tej dziedzinie – szkolenia przechodzą nowo przyjmowane do pracy osoby, a dodatkowo dla wszystkich pracowników operacyjnych są organizowane okresowe warsztaty.

„Dbamy o poziom wiedzy naszych pracowników na temat obsługi przesyłek chemicznych. Muszą wiedzieć co robić, gdy nastąpi wyciek żrącej substancji albo, że rozszczelnienie się opakowania z rozpuszczalnikiem grozi zapłonem. Od tego zależy ich bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo środowiska naturalnego. W naszych oddziałach przybywa ładunków z chemią, więc chcemy być pewni, że każdy kto się z nimi styka wie jak wyglądają procedury. W zeszłym roku zorganizowaliśmy warsztaty w naszych oddziałach w podłódzkim Strykowie, Poznaniu i Warszawie. W tym roku zaplanowaliśmy szkolenia dla kolejnych grup osób i oddziałów. Część już się odbyła, a pozostałe zorganizujemy niebawem”, zapowiada Adrianna Stachurska, Specjalista ds. Przewozu Towarów Niebezpiecznych, DGSA w Dachser Polska.

Podczas szkoleń załoga magazynów przeładunkowych, dyspozytorzy, pracownicy działów handlowych, serwisu i obsługi zamówień zdobędą lub odświeżą wiedzę, co robić w razie uwolnienia się substancji chemicznej, jak zajmować się przesyłką z materiałem niebezpiecznym, na czym polegają odpowiedzialność i obowiązki operatora, jakie są wewnętrzne procedury dotyczące obsługi towarów chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych. W ramach ćwiczeń praktycznych pracownicy Dachser sprawdzają m.in. wytrzymałość różnych typów certyfikowanych opakowań czy mogą przekonać się, jak duże znaczenie ma właściwy stopień napełnienia opakowań. Kluczową częścią warsztatów jest też przećwiczenie reakcji na sytuacje awaryjne, ze szczególnym naciskiem na pierwszą reakcję.

Dachser Polska

Wyświetlenia: 343

Protestujący górnicy żądają nierealnych postulatów. Czy strajk może ruszyć na Warszawę?

1.10.2020

Zmiany w prawie budowlanym ukłonem w stronę inwestorów

28.09.2020

Inwestycje infrastrukturalne w Warszawie – kiedy kolejne etapy obwodnicy?

25.09.2020

Solaris dostarczy do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie 70 autobusów CNG

5.08.2020

Tanie jesienne tankowanie na Circle K Express

18.09.2020

FIA ETRC ogłasza Puchar Goodyeara

17.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

BM Reflex: Ceny paliw na stacjach najwyższe od marca

23.08.2020

Pracowity okres wakacyjny na drogach

1.09.2020

Wsparcie dla pracowników sektora transportu i logistykiw czasie koronawirusa. Firma UTA dostarcza kontenery sanitarnena potrzeby niemieckiej inicjatywy branżowej #LogistikHilft

4.08.2020

DHL Parcel i Militaria.pl z wyjątkową usługą dla klientów kupujących online

14.09.2020

Radom kupuje kolejnych 9 elektrycznych Solarisów!

26.08.2020

Na budowanych odcinkach autostrady A1 będzie wolniej i bezpiecznej

3.09.2020