ID Logistics rozpoczyna współpracę z siecią handlową E.Leclerc

ID Logistics rozpoczyna współpracę z siecią handlową E.Leclerc

14.08.2020
Czas czytania ok. 2 minut

ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, wygrywa przetarg na obsługę sieci handlowej E.Leclerc. Operator będzie zarządzać budowanym obecnie centrum dystrybucyjnym w Woli Rakowej k/Łodzi. Jego uruchomienie operacyjne i realizacja pierwszych dostaw do sklepów zostały zaplanowane na lipiec 2021 roku.

Scawar, część logistyczna sieci E. Leclerc w Polsce, w związku z przewidywanym rozwojem operacji, wyłoniła w przetargu ID Logistics jako swojego kontrahenta i partnera w zakresie logistyki. Tym samym oferta przedstawiona przez operatora została uznana jako najbardziej odpowiadająca obecnym i przyszłym potrzebom sieci handlowej.

W budowanym obecnie centrum dystrybucyjnym sieci handlowej E.Leclerc w Woli Rakowej mają być magazynowane wszystkie grupy asortymentowe produktów, które można kupić w sieci super i hipermarketów. Zespół ID Logistics będzie odpowiadać za kompleksowe zarządzanie operacjami i procesami magazynowymi oraz dedykowaną obsługę dystrybucyjną na terenie całej Polski.

Grupa projektowa ID Logistics już przygotowuje dedykowane rozwiązania logistyczne

ID Logistics rozpoczął już przygotowania do uruchomienia nowego centrum dystrybucyjnego w Woli Rakowej. W tym celu powołana została specjalna grupa projektowa, a prace wdrożeniowe będą trwały ponad jedenaście miesięcy. Podczas przygotowywania dedykowanych rozwiązań logistycznych specjaliści ID Logistics dostosują się do specyfiki rozwoju biznesu klienta. Dla zapewnienia efektywnej obsługi magazynowej kluczowe znaczenie będzie mieć stały wzrost wolumenu obsługiwanych towarów oraz rozszerzanie asortymentu, w tym marek własnych, który już wkrótce ma objąć 4 tys. produktów. Na tym etapie ma być też uwzględniona możliwość stopniowej rozbudowy powierzchni magazynowej, która docelowo wyniesie 21 tys. mkw.

„Nowy projekt i obsługa E. Leclerc pozwoli nam umocnić pozycję ID Logistics na polskim rynku logistyki kontraktowej jako specjalisty w zakresie obsługi sieci handlowych. Rozpoczęcie współpracy z E.Leclerc jest dla nas nie tylko wyróżnieniem, ale i zobowiązaniem do zapewnienia optymalnej obsługi, tym bardziej, że podpisanie kontraktu z ID Logistics nastąpiło po wielu latach kooperacji z innym operatorem. Jesteśmy dumni, że E.Leclerc zaufał właśnie nam i dołożymy wszelkich starań, aby przyczynić się do dalszej ekspansji sieci na polskim rynku” zapewnia Sylwia Dunn, business development director, ID Logistics Polska.

ID Logistics

Wyświetlenia: 406

A4 koło Krzyżowej jest przejezdna, ale wymaga docelowej naprawy

26.08.2020

Jak branża gastronomiczna chroni się przed koronawirusem?

7.09.2020

160 miliardów złotych – rząd zwiększył wartość Programu Budowy Dróg Krajowych

14.09.2020

Program budowy 100 obwodnic – w tym roku ogłosimy przetargi na łącznie 111 km nowych dróg

3.09.2020

BM Reflex: Niższe ceny paliw na stacjach

12.10.2020

Jak kryzys wpłynął na rozwój elektromobilności w Polsce?

30.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Miłośniczki klasycznych Mercedesów spotkały się w Janowie Podlaskim

28.08.2020

Czy firmy BPO/SSC przeniosą biznes do Polski

1.10.2020

DB Cargo Polska transportuje samochody Fiat 500 Hybrid – model koncernu Fiat Chrysler Automobiles, jednego z czołowych producentów samochodów na świecie

15.10.2020

BM Reflex: Dynamiczne zmiany cen paliw na części stacji

4.10.2020

Czas domknąć S7 na południu. Rozpoczynamy prace nad studium korytarzowym dla odcinka od Krakowa do Myślenic

16.10.2020

Dekarbonizacja ciężkiego transportu i rola wodoru

25.09.2020