Fracht FWO Polska rozwija Dział Spedycji Morskiej i rekrutuje spedytorów

Fracht FWO Polska rozwija Dział Spedycji Morskiej i rekrutuje spedytorów

26.08.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, konsekwentnie wzmacnia pozycję na rynku TSL i stawia na dynamiczny rozwój usług z zakresu spedycji morskiej. W kwietniu tego roku Fracht uruchomił nowy oddział w Szczecinie, wzmacniając tym swoją działalność w obszarze transportu kontenerowego. Teraz firma zwiększa zatrudnienie i rozbudowuje Dział Spedycji Morskiej w Warszawie oraz Szczecinie.

Fracht FWO Polska rozpoczął właśnie proces rekrutacji spedytorów morskich, dzięki któremu Dział Spedycji Morskiej wzmocnią specjaliści od organizacji transportów całokontenerowych oraz drobnicowych (FCL i LCL) w imporcie i eksporcie.

- Wyniki tej rekrutacji, ze względu na realizację celów biznesowych, będą miały dla nas kluczowe znaczenie. Chcielibyśmy, aby do zespołu Fracht FWO dołączyli doświadczeni spedytorzy morscy z bardzo dobrą znajomością polskiego rynku przewozów kontenerowych. Ze względu na specyfikę i często duży stopień skomplikowania realizowanych przez nas dostaw, ważna jest też systematyczność, doskonała organizacja pracy, umiejętność podejmowania szybkich decyzji i pracy pod presją czasu – mówi Piotr Prasał, dyrektor ds. frachtu morskiego, Fracht FWO Polska.

Fracht FWO posiada oddziały w ponad 110 krajach na świecie, co zapewni nowym spedytorom duże możliwości rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku.

Dynamiczny rozwój usług morskich

Fracht FWO konsekwentnie zwiększa skalę działalności i stawia na dynamiczny rozwój kompleksowych usług spedycji morskiej dla różnych grup towarów, od kontenerowych ładunków drobnicowych po przesyłki ponadgabarytowe i niestandardowe. Wśród zrealizowanych w ostatnim czasie przez Dział Spedycji Morskiej projektów wymienić można dostawę morską kilkudziesięciu kontenerów dla klienta z branży meblarskiej do Arabii Saudyjskiej, elementów instalacji przemysłowej o niestandardowych gabarytach do Meksyku czy czarter statku do transportu zbiorników z Hamburga do Gdańska.

W związku z tak dynamicznym rozwojem usług w zakresie transportu kontenerów morskich a także project cargo, Fracht FWO uruchomił w kwietniu tego roku nowy oddział w Szczecinie. O wyborze tej właśnie lokalizacji zadecydował przede wszystkim duży potencjał portów w Szczecinie i Świnoujściu, nie tylko w obsłudze ładunków morskich, ale także łączeniu szlaków morskich z rzecznymi.

Fracht FWO Polska

Wyświetlenia: 449

Pomimo negatywnego stanowiska GDDKiA wzrośnie opłata za przejazd koncesyjnym odcinkiem A4

1.10.2020

DKV wkracza z EETS na Węgry

14.10.2020

Od polskiego startupu do międzynarodowego serwisu – 10 lat Clicktrans

29.09.2020

BM Reflex: Czy spadek cen ropy przełoży się na ceny paliw na stacjach?

30.10.2020

Trójmiejskie zasoby biurowe przekroczą wkrótce milion metrów kwadratowych

9.11.2020

Co, jeśli nie kredyt? Mikroprzedsiębiorcom w czasie kryzysu pomaga faktoring

6.11.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Stena Nordica wraca na linię promową Stena Line między Gdynią a Karlskroną

9.10.2020

Hillebrand przejmuje Braid i umacnia pozycję globalnego dostawcy usług logistycznych dla branży beverage

27.10.2020

European Logistics Investment wybuduje w Radomiu nowoczesny kompleks magazynowy w systemie build-to-suit

16.11.2020

Znamy wyniki konkursu „Pomorska Miss Scania 2020”

5.10.2020

Volvo Trucks wprowadza na rynek pełną gamę elektrycznych samochodów ciężarowych w Europie w 2021 r.

5.11.2020

Warszawiacy i wrocławianie parkują najgorzej w Polsce?

9.11.2020