Norweskie miasta inwestują w przyszłość, stawiając na elektryczne autobusy Volvo  z Wrocławia

Norweskie miasta inwestują w przyszłość, stawiając na elektryczne autobusy Volvo z Wrocławia

28.08.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Norweskie miasta podążają drogą elektryfikacji transportu publicznego. Firma Vy Buss Norge złożyła ostatnio zamówienie na dużą liczbę elektrycznych autobusów Volvo, które będą woziły pasażerów w miastach Drammen i Ålesund. Dostawa rozpocznie się pod koniec tego roku, a do lata 2021 r. Vy Buss będzie miał w swojej flocie 150 elektrycznych pojazdów. Wszystkie autobusy zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo.

„Volvo Buses towarzyszy nam od samego początku naszej „elektromobilnej podróży” , a nasza współpraca oparta jest na solidnych fundamentach. Volvo produkuje autobusy dobrej jakości, a rozległa sieć dilerów i punktów serwisowych ma dla nas ogromne znaczenie”, mówi Ole Engebret Haugen, Prezes Vy Buss AS.

Norwegia jest jednym ze światowych liderów, jeśli chodzi o oferowanie zrównoważonych rozwiązań w zakresie transportu miejskiego. Jednym z celów środowiskowych kraju jest osiągnięcie poziomu zerowej emisji zanieczyszczeń przez wszystkie autobusy miejskie do 2025 roku. Wprowadzenie większej liczby autobusów elektrycznych jest zatem kluczowym środkiem do osiągnięcia tego celu, przy czym coraz więcej miast podejmuje obecnie działania na rzecz zwiększenia elektryfikacji transportu publicznego.

W lutym 2019 r. w Drammen rozpoczęto eksploatację sześciu autobusów Volvo 7900 Electric. Jesienią tego roku dołączą do nich kolejne 22 elektryczne autobusy Volvo, z czego dwa to modele o dużej pojemności, mogące przewozić do 120 pasażerów.

Dla miasta Ålesund, Vy Buss zamówił dziesięć autobusów Volvo 7900 Electric, jest to część większego zamówienia, które obejmuje łącznie 66 autobusów Volvo.

W obu przypadkach umowa obejmuje również pakiet serwisowy Volvo Gold Contract. Oznacza to, że diler Volvo – Wist Last og Buss kompleksowo zajmie się serwisem i konserwacją autobusów elektrycznych na miejscu, w zajezdni klienta.

„Coraz więcej miast w Europie decyduje się na poprawę stanu środowiska i tworzenie nowych możliwości planowania przestrzeni miejskiej poprzez stopniową elektryfikację transportu publicznego. Tylko w ciągu ostatniego roku otrzymaliśmy z Norwegii i Szwecji zamówienia na ponad 300 zelektryfikowanych autobusów, w tym ostatnie zamówienia dla Drammen i Ålesund. Wspólnie z przewoźnikami i urbanistami kontynuujemy opracowywanie rozwiązań transportowych dla zrównoważonego, zasilanego elektrycznie transportu publicznego, spełniającego wyjątkowe wymagania każdego miasta”, mówi Svenn-Åge Lökken, Dyrektor Sprzedaży Volvo Bussar Norge.

Wyświetlenia: 315

160 miliardów złotych – rząd zwiększył wartość Programu Budowy Dróg Krajowych

14.09.2020

LOTOS kupił żuraw od firmy Zeppelin Polska. To największy dźwig w rafinerii

23.08.2020

Volvo Trucks dostrzega zwiększone zainteresowanie gazem w Europie jako alternatywę dla oleju napędowego do samochodów ciężarowych o dużej ładowności

25.09.2020

Powołanie Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji i Handlu Grupy LOTOS

7.09.2020

Europejski Zielony Ład to duże pieniądze na OZE

19.10.2020

120 000 m2 nowych technologii

3.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

DPD Polska po raz szósty z godłem Superbrands

16.09.2020

Mobilna przepakownia – nowe, autorskie rozwiązanie ID Logistics

21.10.2020

Volvo FH z I-Save staje się jeszcze bardziej wydajne, oszczędność wynosi nawet do 10 procent

27.08.2020

Ceny prądu urosną wraz z obrotami gospodarki

8.09.2020

Ścisła współpraca i konstruktywny dialog - kolejne spotkanie z branżą za nami

16.09.2020

Czy firmy BPO/SSC przeniosą biznes do Polski

1.10.2020