DCT Gdańsk otwiera przedstawicielstwo na Czechy i Słowację

DCT Gdańsk otwiera przedstawicielstwo na Czechy i Słowację

7.09.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Od kilku lat terminal kontenerowy DCT Gdańsk buduje swoją pozycję rynkach Czech i Słowacji. Każdego roku przez nasz terminal przechodzą dziesiątki tysięcy kontenerów wypełnionych towarami pochodzącymi z tych krajów lub tam wysyłanych. Nie byłoby to możliwe między innymi bez bezpośrednich połączeń kolejowych z Czechami, które zostały uruchomione w 2017 roku. Aby wzmacniać poziom obsługi, DCT Gdańsk zdecydowało, że konieczne jest posiadanie reprezentanta stacjonującego na miejscu, współpracującego ściśle z klientami w Czechach i Słowacji.

Z przyjemnością informujemy, że do zespołu DCT Gdańsk, jako Menedżer ds. Rozwoju Biznesu na Czechy i Słowację dołączyła Adéla Kurečková. Dzięki bogatemu doświadczeniu w transporcie morskim, spedycji czy obsłudze celnej, Adéla wnosi głęboką znajomość czeskiego i słowackiego rynku. Będzie pracować z lokalną branżę logistyczną oraz właścicielami ładunków, aby mogli poznać i wykorzystać możliwości, jakie daje transport przez terminal DCT Gdańsk.

Dyrektor Generalny DCT Gdańsk, Cameron Thorpe powiedział: „Klienci z państw pozbawionych dostępu do morza, w wyborze – oddalonego od nich o setki kilometrów – portu kierują się kosztem transportu, ale także potrzebują gwarancji, że ich ładunki będą bezpieczne, a oni zostaną obsłużeni na najwyższym poziomie. DCT Gdańsk, dzięki swojemu położeniu oraz dzięki rozbudowanej sieci połączeń oceanicznych i intermodalnych jest doskonałą alternatywą dla Czech i Słowacji w odniesieniu do tradycyjnych portów obsługujących te kraje. Korzystanie z naszego terminalu to dla klientów spadek kosztu i wzrost jakości. To, że przez nasz terminal przechodzi coraz większa ilość ładunków czeskich i słowackich jest dla nas dowodem, że część klientów już z tej koncepcji skorzystała i są zwyczajnie zadowoleni. Przy wsparciu Adéli będziemy wzmacniać to, co do tej pory udało nam się wypracować, ale też będziemy poszerzać w branży logistycznej wiedzę o tym, co możemy zaoferować tamtejszym rynkom.”

DCT Gdańsk

Wyświetlenia: 634

Kiedy neutralność klimatyczna w Polsce?

26.07.2021

Rozpocznij nowy sezon z eventami Solarisa

14.07.2021

Jednorazowy alkotest lepszy od elektronicznego alkomatu?

11.06.2021

Umowa na projekt i budowę obwodnicy Chełma podpisana

15.06.2021

Realizujemy Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

9.07.2021

Mobilny warsztat na gaz

9.07.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Kolejna zapowiedź nowego designu smarta

21.07.2021

Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience

20.07.2021

ROBYG z sukcesem zakończył emisję obligacji

18.06.2021

BM Reflex: To nie koniec podwyżek cen paliw

5.07.2021

FB Antczak z kontraktem na budowę Panattoni Park Wrocław West Gate

1.06.2021

Nowoczesna ewakuacja – jak technologia zapewnia podróżnym bezpieczeństwo?

17.06.2021