DCT Gdańsk otwiera przedstawicielstwo na Czechy i Słowację

DCT Gdańsk otwiera przedstawicielstwo na Czechy i Słowację

7.09.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Od kilku lat terminal kontenerowy DCT Gdańsk buduje swoją pozycję rynkach Czech i Słowacji. Każdego roku przez nasz terminal przechodzą dziesiątki tysięcy kontenerów wypełnionych towarami pochodzącymi z tych krajów lub tam wysyłanych. Nie byłoby to możliwe między innymi bez bezpośrednich połączeń kolejowych z Czechami, które zostały uruchomione w 2017 roku. Aby wzmacniać poziom obsługi, DCT Gdańsk zdecydowało, że konieczne jest posiadanie reprezentanta stacjonującego na miejscu, współpracującego ściśle z klientami w Czechach i Słowacji.

Z przyjemnością informujemy, że do zespołu DCT Gdańsk, jako Menedżer ds. Rozwoju Biznesu na Czechy i Słowację dołączyła Adéla Kurečková. Dzięki bogatemu doświadczeniu w transporcie morskim, spedycji czy obsłudze celnej, Adéla wnosi głęboką znajomość czeskiego i słowackiego rynku. Będzie pracować z lokalną branżę logistyczną oraz właścicielami ładunków, aby mogli poznać i wykorzystać możliwości, jakie daje transport przez terminal DCT Gdańsk.

Dyrektor Generalny DCT Gdańsk, Cameron Thorpe powiedział: „Klienci z państw pozbawionych dostępu do morza, w wyborze – oddalonego od nich o setki kilometrów – portu kierują się kosztem transportu, ale także potrzebują gwarancji, że ich ładunki będą bezpieczne, a oni zostaną obsłużeni na najwyższym poziomie. DCT Gdańsk, dzięki swojemu położeniu oraz dzięki rozbudowanej sieci połączeń oceanicznych i intermodalnych jest doskonałą alternatywą dla Czech i Słowacji w odniesieniu do tradycyjnych portów obsługujących te kraje. Korzystanie z naszego terminalu to dla klientów spadek kosztu i wzrost jakości. To, że przez nasz terminal przechodzi coraz większa ilość ładunków czeskich i słowackich jest dla nas dowodem, że część klientów już z tej koncepcji skorzystała i są zwyczajnie zadowoleni. Przy wsparciu Adéli będziemy wzmacniać to, co do tej pory udało nam się wypracować, ale też będziemy poszerzać w branży logistycznej wiedzę o tym, co możemy zaoferować tamtejszym rynkom.”

DCT Gdańsk

Wyświetlenia: 176

Bezrobocie wzrośnie

1.09.2020

Czeka nas drugi kryzys w branży gastronomicznej?

18.09.2020

Volvo dostarczy elektryczne autobusy miejskie do Gliwic

23.08.2020

Coraz bliżej podpisania umów na realizację odcinków S3 Świnoujście - Dragobądz - Troszyn

19.08.2020

Kolejny etap prac nad S16 za nami

10.09.2020

O krok od podpisania umowy na S7 Siedlin - Załuski

17.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Pierwszy przewóz nowymi wagonami intermodalnymi LOTOS Kolej

29.07.2020

Radom kupuje kolejnych 9 elektrycznych Solarisów!

26.08.2020

PKN Orlen będzie kontrolował rafinerie, stacje benzynowe, gaz i elektrownie

29.07.2020

EvoBus Polska wprowadza bezpośrednią sprzedaż autokarów Setra i reorganizuje strukturę sprzedaży w dziale autobusów turystycznych

31.08.2020

Kamień milowy elektryfikacji – Scania jako pierwsza przedstawia gamę zelektryfikowanych pojazdów ciężarowych

16.09.2020

A4 koło Krzyżowej jest przejezdna, ale wymaga docelowej naprawy

26.08.2020