Volvo Buses zdobywa nagrodę „Najlepszy autobus” w trzech kategoriach w konkursie ETM Awards 2020

Volvo Buses zdobywa nagrodę „Najlepszy autobus” w trzech kategoriach w konkursie ETM Awards 2020

7.09.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Autobusy Volvo – turystyczny, międzymiastowy i elektryczny - otrzymały nagrody „Best Travel High Decker”, „Best Intercity Bus” i „Best Electric Bus” podczas rozdania ETM Awards, w Stuttgarcie w Niemczech.

Ponad 8 tys. czytelników czasopism branżowych poświęconych tematyce pojazdów użytkowych wzięło udział w 24. ceremonii rozdania nagród ETM, która odbyła się wirtualnie w związku z pandemią Covid-19. Wyniki tego rankingu są najważniejszym punktem odniesienia dla pojazdów użytkowych już od 1997 roku i wiarygodnym wskaźnikiem sytuacji w branży.

Nagrody zaprezentował Julian Hoffmann, kierownik ds. testów i technologii w ETM, a w imieniu Volvo odebrał je nieco wcześniej Thomas Hartmann, Dyrektor Zarządzający Volvo Buses Germany.

„Innowacyjność i konsekwentne wdrażanie najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i technologii cyfrowej sprawiają, że nie tylko Volvo Buses, ale przede wszystkim nasi klienci odnoszą sukcesy. Ta potrójna nagroda to zatem wielki zaszczyt i ważny wyraz uznania dla naszych usług i naszej zdolności do innowacji”, mówi Thomas Hartmann.

Nagrody otrzymały aż trzy modele autobusów Volvo – wszystkie produkowane w całości w Polsce, we wrocławskiej fabryce Volvo:

Best Travel High Decker – autobus turystyczny Volvo 9900

Zwycięstwo w segmencie autobusów turystycznych pokazuje, że Volvo 9900 premium, wzorzec bezpiecznego i komfortowego podróżowania, zapoczątkowało nową erę dla transportu na krótkich i długich dystansach na rynku europejskim. Ten model charakteryzują: atrakcyjny design, aerodynamika oszczędzająca paliwo i najwyższy standard bezpieczeństwa. Wprowadzone na rynek w 2018 r. Volvo 9900 otrzymało także tytuł Autokaru Roku w Hiszpanii i Irlandii. Model ten otrzymał również nagrodę za wzornictwo Red Dot Award, nagrodę za zrównoważony rozwój, nagrodę Grand Coach Award oraz nagrodę za najlepszy poziom bezpieczeństwa - Safety Label Coach - na międzynarodowych targach Busworld w Brukseli w ubiegłym roku.

Best Intercity Bus – autobus międzymiastowy Volvo 8900

Volvo 8900 jest uniwersalnym pojazdem, który spełnia wszystkie wymagania związane z poruszaniem się w ruchu miejskim, międzymiastowym, a także wahadłowym i dostawczym. Jest dostępny jako pojazd dwu- lub trzyosiowy, w siedmiu wersjach długości - od 12,0 do 14,9 metrów. Ze względu na dużą liczbę różnych wariantów jest wszechstronny i oferuje maksymalną dostępność, niezawodność, łatwą obsługę i niskie koszty eksploatacji.

Best Electric Bus – autobus elektryczny Volvo 7900 E/EA

Zwycięzcy tej nowo utworzonej kategorii (w 2019 r.) – bezemisyjne i ciche Volvo 7900 Electric oraz w pełni elektryczne przegubowe Volvo 7900 EA oferują nawet o 80% wyższą efektywność energetyczną w porównaniu z porównywalnymi autobusami z silnikiem wysokoprężnym. Ich akumulatory litowo-jonowe mogą być ładowane przez całą dobę, a Volvo 7900 EA może przewozić do 150 pasażerów. Jako dostawca kompleksowych usług, Volvo Buses ułatwia europejskim miastom wprowadzanie technologii elektrycznych w transporcie miejskim, oferując modułowy pakiet usług, który obejmuje wszystkie aspekty planowej eksploatacji i serwisu.

„Wygrana w trzech różnych kategoriach to dla nas powód do wielkiej dumy. Pokazuje, że Volvo Buses posiada szeroką gamę produktów, które można dostosować do potrzeb transportowych każdego klienta”, mówi Thomas Hartmann.

Volvo Buses

Wyświetlenia: 239

Czy DNA może stać się kopią zapasową nowej generacji?

5.08.2020

Inter Cars wspiera 5. Bieg po oddech

27.08.2020

INPOST ufundował mobilną izbę przyjęć

13.08.2020

CEVA Logistics wzmacnia obecność w Ameryce Łacińskiej - uruchamia oddziały w Ekwadorze oraz Urugwaju

17.09.2020

Ford F-MAX – akcesoria, które warto mieć

14.08.2020

Nestlé i European Clean Trucking Alliance wzywają do bardziej zrównoważonego transportu drogowego

28.07.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Barometr EFL na III kwartał 2020 Nastroje w HoReCa lepsze niż rok temu? Co drugi hotelarz lub restaurator liczy na więcej gości w sezonie

11.08.2020

Kontroluj ciśnienie – także w oponach

9.09.2020

BM Reflex: Obniżki cen paliw na stacjach. Czy na długo?

14.09.2020

A4 koło Krzyżowej jest przejezdna, ale wymaga docelowej naprawy

26.08.2020

LOTOS dostarczył asfalt na ekologiczną drogę do Morskiego Oka

31.07.2020

Dywidag Systems International otworzy halę produkcyjną w Rudzie Śląskiej

24.07.2020