O krok od podpisania umowy na S7 Siedlin - Załuski

O krok od podpisania umowy na S7 Siedlin - Załuski

17.09.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Kontrola uprzednia postępowania przetargowego na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S7 Siedlin - Załuski, którą przeprowadził Prezes Urzędu Zamówień Publicznych, zakończyła się pozytywnym wynikiem. Po zapewnieniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy będziemy mogli podpisać kontrakt .

Czekamy na gwarancję

Dobiegła końca procedura przetargowa na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S7 Siedlin - Załuski. To trzeci i ostatni odcinek S7 Płońsk – Czosnów, dla którego niebawem podpiszemy umowę. Kontrola uprzednia postępowania przeprowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych nie wykazała uchybień. Po przedstawieniu przez Wykonawcę gwarancji należytego wykonania robót będzie możliwe podpisanie umowy.

Przetarg

Spośród ofert, które wpłynęły w ramach przetargu na rozbudowę S7 Siedlin - Załuski, 6 lipca 2020 r. jako najkorzystniejszą ofertę wybraliśmy tę złożoną przez konsorcjum firm, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska. Na wybór oferty najkorzystniejszej zostały złożone dwa odwołania. Krajowa Izba Odwoławcza na rozprawie, która odbyła się 27 sierpnia 2020 r., oddaliła oba odwołania, co umożliwiło rozpoczęcie kontroli uprzedniej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Zakres prac

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa prawie 13 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej DK7. Wybudowane zostaną dwa węzły drogowe - Poczernin i Przyborowice. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Nowe warunki dla wykonawców

Dla zwiększenia konkurencyjnościdajemy wykonawcy możliwość wyboru rodzaju nawierzchni, czyli sam może zdecydować czy trasę główną zbuduje betonową czy bitumiczną. Oznacza to, że wykonawca będzie mógł zastosować technologię, w której się specjalizuje. Niezależnie od wybranej technologii droga będzie musiała spełniać stawiane przez nas kryteria i parametry jakościowe, funkcjonalne i eksploatacyjne.

Mniej utrudnień dla kierowców

Prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów będą prowadzone pod ruchem i głównym założeniem jest zminimalizowanie utrudnień dla kierowców. W tym celu wykonawcy wszystkich trzech odcinków w pierwszej kolejności będą mieli za zadanie wybudowanie drogowego układu lokalnego, który umożliwi wykorzystanie go do prowadzenia ruchu. Podczas robót na odcinku Siedlin – Załuski kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

S7 Modlin - Czosnów i Załuski - Modlin

12 maja 2020 r. podpisaliśmy umowę na projekt i budowę odcinka S7 Modlin - Czosnów (9,7 km), termin zakończenia robót upływa w listopadzie 2023 r. W przypadku zadania Załuski - Modlin (12 km) umowę podpisaliśmy 9 lipca 2020 r., a termin zakończenia robót mija w kwietniu 2025 r.

GDDKiA

Wyświetlenia: 276

Dachser w Poland Business Run: wyjątkowe okoliczności, takie samo zaangażowanie

8.09.2020

Kolejny etap prac nad S16 za nami

10.09.2020

Premiera online nowego modelu autobusu elektrycznego marki Solaris

6.10.2020

Centor niezmiennie stawia na Polskę

1.09.2020

Poziom ubóstwa w Polsce spadł – recepta na poprawę sytuacji Polaków

25.09.2020

Rabat na paliwo na stacjach Circle K dla klientów Alior Banku

7.10.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Dachser: towar wagi ciężkiejw trasie

1.09.2020

O krok od podpisania umowy na S7 Siedlin - Załuski

17.09.2020

120 000 m2 nowych technologii

3.09.2020

Kolejny krok do łatwiejszego ponownego wykorzystania destruktu

13.10.2020

W Polsce rusza sprzedaż nowych samochodów ciężarowych Volvo, w których kierowcom łatwiej będzie podejmować właściwe decyzje

8.09.2020

Maszyna drążąca TBM już na budowie tunelu w Świnoujściu

9.10.2020