DHL Express wprowadza korektę cen na 2021r

18.09.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Wzrost stawek transportowych o 6.9 %, od 1 stycznia 2021 roku.

· Dopłata za element o niestandardowej wadze wyniesie 380 PLN, a dopłata za paletę niepiętrowalną osiągnie wartość 780 PLN.

DHL Express, wiodący na świecie dostawca międzynarodowych usług ekspresowych, ogłosił dziś podwyżkę cen, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. W porównaniu z 2020 r., w Polsce wzrost wyniesie 6.9%. Ponadto dopłata za element o niestandardowej wadze wyniesie 380 PLN, a dopłata za paletę niepiętrowalną osiągnie wartość 780 PLN. Zmiany te mają na celu zapewnienie ciągłości działania sieci logistycznej i utrzymanie najwyższego standardu usług.

- Jednym z głównych celów DHL Express jest wspieranie naszych klientów w osiąganiu celów biznesowych ich firm, co oznacza dla nas tworzenie i oferowanie rozwiązań oraz usług dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. W związku z tym dokonujemy znacznych inwestycji w rozwój naszej międzynarodowej sieci – mówi Tomasz Buraś, Prezes Zarządu DHL Express Polska.

- Coroczna korekta cen umożliwia nam dalszy rozwój infrastruktury, a jednocześnie pozwala na stosowanie najnowocześniejszych technologii i indywidualnych, najlepszych z możliwych rozwiązań z zakresu procesów dostarczania przesyłek międzynarodowych naszych klientów. W odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę z zakresu logistyki, wynikające przede wszystkim z rosnącego rynku e-commerce, zainwestowaliśmy znaczne środki w odnowienie floty naszych samolotów oraz w sortownie, punkty przeładunkowe i pozostałe obiekty wchodzące w skład naszej globalnej sieci logistycznej. Obecne i przyszłe inwestycje pomogą nam, naszym klientom i partnerom, w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy śladu ekologicznego – dodaje Tomasz Buraś.

Coroczna korekta cen w DHL Express uwzględnia inflację, wahania kursów walut oraz kosztów administracyjnych związane ze zmianami przepisów, regulacji i standardów bezpieczeństwa. Zmiany te są regularnie wprowadzane przez krajowe i międzynarodowe organy w każdym z ponad 220 krajów i terytoriów, w których działa DHL Express. Korekty cen uzależnione są od lokalnych uwarunkowań i mogą się różnić w zależności od kraju oraz będą miały zastosowanie do wszystkich klientów, w przypadku, gdy pozwalają na to zapisy w umowach.

Z końcem bieżącego roku Wielka Brytania opuści Unię Celną Unii Europejskiej. Choć Grupa Deutsche Post DHL jest przygotowana do radzenia sobie z różnorodnymi barierami i utrudnieniami w handlu, zmiana ta spowoduje poniesienie przez firmę znacznych dodatkowych kosztów operacyjnych. Aby wciąż świadczyć usługi na najwyższym, oczekiwanym przez naszych klientów poziomie, od 1 stycznia 2021 r. będzie pobierana opłata za wszystkie przesyłki eksportowe i importowe podlegające odprawie celnej w wymianie między Wielką Brytanią a krajami Unii Europejskiej. Opierając się na dostępnych obecnie informacjach, planuje się, że opłata zostanie ustalona na poziomie 1,12 PLN za kg, przy czym minimalna stawka wyniesie 22,30 PLN za przesyłkę. Opłata ta może ulec zmianie w zależności od okoliczności.

DHL Express Polska

Wyświetlenia: 379

Renault Trucks dostarczyło pierwszą, 100% elektryczną śmieciarkę do firmy URBASER

29.09.2020

DHL Parcel i Militaria.pl z wyjątkową usługą dla klientów kupujących online

14.09.2020

Udostępniamy kierowcom obwodnicę Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu DK73

7.09.2020

Realizacja kontraktów infrastrukturalnych gwarantuje stabilność sektora budowlanego i rynku pracy

2.09.2020

uta.com |strona 1/3Informacja prasowa20października 2020r.UTA One®Move –nowe urządzenie pokładowe przeznaczone do samochodów osobowych ifurgonetek zmyślą ooptymalizacji zarządzania flotą lekkich pojazdów

20.10.2020

Jak powinien wyglądać program dopłat do samochodów elektrycznych?

15.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

DHL Express jednym z najlepszych miejsc pracy na świecie

15.10.2020

Michelin i Porsche Panamera z nowym rekordem Nurburgringu

26.08.2020

BM Reflex: Niższe ceny paliw na stacjach

12.10.2020

Śmiertelność motocyklistów na drodze jest prawie 6-krotnie wyższa niż wśród kierowców i pasażerów osobówek

21.10.2020

Kuehne+Nagel wraz z brytyjską firmą UK Greetings neutralizują emisje dwutlenku węgla

1.09.2020

ShowCar w Czosnowie – podsumowanie szkoleniowego maratonu

2.10.2020