Renault Trucks dostarczyło pierwszą, 100% elektryczną śmieciarkę do firmy URBASER

Renault Trucks dostarczyło pierwszą, 100% elektryczną śmieciarkę do firmy URBASER

29.09.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Renault Trucks przekazało klucze do pierwszego w 100% elektrycznego pojazdu przeznaczonego do zbiórki odpadów znanej międzynarodowej firmie zarządzającej ochroną środowiska - URBASER. Renault Trucks D Wide Z.E. jest pierwszym z masowej produkcji pojazdem, który trafi na drogi publiczne, a jego zadaniem będzie zbiórka i recykling odpadów w Barcelonie. Będzie wykonywał swoje zadania w sposób ekologiczny i cichy, dbając tym samym o środowisko naturalne i nie produkując emisji szkodliwych zanieczyszczeń podczas pracy.

Przekazanie pierwszego Renault Trucks D Wide Z.E., w 100% elektrycznego pojazdu do firmy Urbaser odbyło się w Madrycie.

W przekazaniu wzięli udział przedstawiciele firmy oraz Renault Trucks. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze wszystkimi innowacjami zastosowanym w pojeździe elektrycznym, który zapewni poprawę warunków środowiskowych w miastach. Jak powiedział Rubén Torrado, dyrektor ds. Maszyn w Urbaser, „Pojawienie się tego typu pojazdów we flocie jest odpowiedzią na nasze zaangażowanie w zrównoważoną mobilność energetyczną. Firma Urbaser jest liderem w dziedzinie technologii przyjaznych dla środowiska poprzez tworzenie w miastach idealnych warunków pracy, bez zanieczyszczeń atmosferycznych i hałasu ”.

François Bottinelli, dyrektor generalny Renault Trucks w Hiszpanii, podkreślił zaangażowanie marki w poszanowanie środowiska poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń i pozycję pioniera w rozwoju elektromobilności. Jak sam zaznaczył : „ Rozpoczęcie masowej produkcji pojazdów Z.E., a w szczególności dostawa pierwszej w 100% elektrycznej ciężarówki w Hiszpanii jest kamieniem milowym w transformacji energetycznej obszarów miejskich”. Ponadto Oscar Martirena - Dyrektor Handlowy Renault Trucks w Hiszpanii zaznaczył: ” Dostrzegamy potrzebę poprawy jakości życia w miastach, dlatego dostarczamy pojazdy, które pracują możliwie cicho, nie przeszkadzają przy tym mieszkańcom, a jednocześnie nie zanieczyszczają środowiska.

Spełnienie tych warunków jest możliwe dzięki Renault Trucks D Wide Z.E, który został zaprojektowany specjalnie do zbiórki i wywozu odpadów w Barcelonie ”.

Dzięki największemu zasięgowi na jednym ładowaniu w segmencie pojazdów dystrybucyjnych, obejmującym od 3,1 do 26 * ton, Renault Trucks, marka pionierów elektromobilności wychodzi tym samym naprzeciw oczekiwaniom firm, które prowadzą działalność w środowisku miejskim, ułatwiając im przejście na napęd elektryczny.

Renault Trucks D Wide Z.E. dostarczony do firmy Urbaser zaprojektowany specjalnie do zbierania i dystrybucji odpadów, dzięki elektrycznemu napędowi zapewnia ciszę na ulicach miast powiększając tym samym jakość życia mieszkańców.

Elektryczny pojazd tego typu jest dostępny w masowej produkcji od początku roku w fabryce Blainville-sur-Orne. Przy dopuszczalnej masie całkowitej 26* ton i rozstawie osi 3,900 mm, pojazd posiada dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 370 kW (moc ciągła 260 kW), które zapewniają maksymalny moment obrotowy 850 Nm i maksymalny moment obrotowy na tylną oś 28 kNm. Pojazd posiada akumulatory litowo-jonowe o mocy 200 kWh, co pozwala Renault D Wide Z.E. w pełni sprostać wymaganiom stawianym przez branżę komunalną.

Renault Trucks

Wyświetlenia: 195

A4 koło Krzyżowej jest przejezdna, ale wymaga docelowej naprawy

26.08.2020

InPost ma już 8000 Paczkomatów®

25.09.2020

BM Reflex: Obniżki cen paliw na stacjach. Czy na długo?

14.09.2020

Volvo FH z I-Save staje się jeszcze bardziej wydajne, oszczędność wynosi nawet do 10 procent

27.08.2020

Pracowity okres wakacyjny na drogach

1.09.2020

Poziom ubóstwa w Polsce spadł – recepta na poprawę sytuacji Polaków

25.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Skupiamy się na budowie sieci dealerskiej. I to przynosi efekty!

14.10.2020

Elektromobilność zamienia się w doświadczenie akustyczne

21.10.2020

Logistyka na zielonym kursie

15.10.2020

ROBYG zbuduje most na warszawskim Wilanowie

3.09.2020

Ścisła współpraca i konstruktywny dialog - kolejne spotkanie z branżą za nami

16.09.2020

Hybrydy–jak jeżdżą, po co są i dla kogo? Nowy odcinek podkastu Mercedes-Benz „Półgodziny z gwiazdą”

15.09.2020