Od polskiego startupu do międzynarodowego serwisu – 10 lat Clicktrans

Od polskiego startupu do międzynarodowego serwisu – 10 lat Clicktrans

29.09.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Clicktrans to serwis, który łączy osoby i firmy poszukujące transportu większych rzeczy z przewoźnikami. Polska giełda transportowa wystartowała w 2010 roku, a obecnie działa w całej Europie, świętując 10-lecie działalności. Z serwisu skorzystało już ponad pół miliona osób z całej Europy.

Od startupu do międzynarodowego serwisu. Taką drogę przeszli założyciele Clicktrans: Michał Brzeziński i Agnieszka Korzeniewska. Powód powstania platformy był wręcz typowy dla świata startupów – Clicktrans miał być odpowiedzią na pewną potrzebę.

Ponad 10 lat temu szukałem sposobu na transport mebli z południa Polski do Trójmiasta. Okazało się, że nie było to ani proste, ani tanie. Zaczęliśmy rozwijać Clicktrans, bo na rynku brakowało właśnie serwisu dla klientów indywidualnych, którzy chcą po prostu zlecić transport nietypowych rzeczy, których nie zabierze kurier, takich jak samochód, motocykl czy meble – wspomina Michał Brzeziński, CEO i co-founder Clicktrans.

Jednak to co się wydarzyło później, przerosło najśmielsze oczekiwania. Serwis nie tylko z powodzeniem przyjął się w Polsce, ale jego twórcy uruchomili wersje platformy dedykowane klientom z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemiec, a w przygotowaniu są już serwisy dla kolejnych państw. Po 10 latach działalności w bazie serwisu znajduje się ponad 57 tysięcy przewoźników, a użytkownicy Clicktrans wystawili już niemal 1,2 miliona zleceń transportowych. Obecnie co trzecie zlecenie publikuje użytkownik z zagranicy. Klienci, którzy raz skorzystali z Clicktrans, chętnie wracają z kolejnymi zleceniami. Niektórzy z nich wystawili ich setki . Przewoźnicy z Clicktrans transportowali duże i nietypowe ładunki nie tylko do wszystkich państw Europy, ale także do tak odległych miejsc, jak Angola, Wietnam czy Kuwejt.

Ważnym czynnikiem dla rozwoju Clicktrans był prężnie działający rynek transportu drogowego w Polsce. Warto pamiętać, że polskie firmy transportowe przewożą najwięcej ładunków w Unii Europejskiej. Dla wielu z nichnasz serwisszybko okazał się wartościowym źródłem zleceń. Ponadto kluczowa dla rozwojuplatformyjest idea bardziej ekologicznego transportu. Clicktrans łączy osoby, które szukają transportu z przewoźnikami, jadącymi w tym samym kierunku. Dzięki temu przewoźnik zdobywa zlecenie po drodze, co zmniejsza koszty i ogranicza emisję CO2. Od początku istnienia serwisu nasi przewoźnicy zapobiegli emisjiprawie28 mln kg CO2! WClicktransekologia i oszczędzanie idą w parze – dodaje Agnieszka Korzeniewska, co-founder Clicktrans.

Obecnie działania Clicktrans wspiera Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki środkom z NCBR Clicktrans planuje zrewolucjonizować proces zlecania transportu w całej Europie.

Clicktrans w liczbach:

10 lat

1 163 000 wystawionych przesyłek

57 000 przewoźników

514 000 klientów

27 953 291 kg CO 2 nie trafiło do atmosfery dzięki użytkownikom Clicktrans

5851 okrążeń kuli ziemskiej – taki dystans pokonali przewoźnicy Clicktrans

63 kraje, w których przewoźnicy zrealizowali zlecenia

Clicktrans

Wyświetlenia: 575

DHL Parcel znowu w gronie najlepszych pracodawców w Polsce

3.02.2021

Program budowy 100 obwodnic - sprawdzamy postęp prac rok po starcie Programu

8.02.2021

Volvo Trucks podpisuje duże zamówienie z firmą Hama Polska na 2021 r.

7.01.2021

BM Reflex: Podwyżki na stacjach powinny wyhamować

25.01.2021

Zagraniczne sądy respektują wyroki polskich arbitrów Polski arbitraż online wspiera polskich eksporterów

19.01.2021

LOTOS wdraża nowatorską metodę usuwania WWA

18.02.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Kawa z mocą pomagania – kupując kawę na Circle K pomagasz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zapewniać wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży

28.01.2021

Znamy chętnych do wykonania dokumentacji projektowej obwodnicy Szczytna

8.01.2021

BM Reflex: Obniżek cen paliw na stacjach na razie nie będzie

8.02.2021

Czy pracownik przyszłości będzie chciał siedzieć w biurze?

18.01.2021

Siedem kolejnych pojazdów Scania na elektrycznej autostradzie

2.02.2021

CEVA Logistics rozszerza sieć logistyczną w Azji Południowo-Wschodniej

11.02.2021