InPost uruchomił drugą sortownie centralną w podwarszawskim Mszczonowie

InPost uruchomił drugą sortownie centralną w podwarszawskim Mszczonowie

8.10.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Odpowiedź na wzrost liczby przesyłek w okresie nawrotu epidemii

InPost – lider nowoczesnej logistyki w Polsce – uruchomił drugą po sortowni w Piotrkowie Trybunalskim, centralną sortownię w P3 Logistic Parks Mszczonów. Nowy obiekt o powierzchni 17300 m² pełni funkcję centrum cross dockowego obsługującego oddziały InPost z całego kraju oraz centrum sortowniczego dla kluczowego rejonu Warszawy. InPost powiększa swoje zaplecze logistyczne ze względu na rosnące zainteresowanie usługami, w tym zwiększonymi wolumenami spowodowanymi nawrotem epidemii koronawirusa. Zakupy w Internecie – zwłaszcza z odbiorem w Paczkomacie®, ale także przez kuriera InPost – są bezpieczniejsze od tych w punktach stacjonarnych. Dzięki bezpłatnej aplikacji InPost możliwe jest także mobilne otwieranie skrytki Paczkomatu® – bez potrzeby dotykania panelu sterującego – co profilaktycznie zapobiega przenoszeniu się wirusa.

Centrum logistyczne zlokalizowane jest zaledwie 50 km na południowy zachód od Warszawy, wzdłuż drogi ekspresowej S8 i autostrad A2 oraz A1 – co pozwala na wydajne i wygodne połączenie logistyczne zarówno z południem i północą, jak i wschodem i zachodem Polski.

„Niestety, mamy spodziewany nawrót liczby zakażeń – a obawy o rozwój pandemii są coraz większe. Od początku traktowaliśmy temat COVID-19 jako najpoważniejsze wyzwanie dla branży logistycznej. Przewaga technologiczna, jaką dają Paczkomaty® oraz możliwość zarządzania przesyłkami przez smartfon powodują, że sieć InPost bije rekordy popularności – korzystanie z Paczkomatów® jest o wiele bezpieczniejsze niż odbieranie przesyłek w punktach stacjonarnych. Nowa sortownia centralna pomoże nam obsłużyć dodatkowe wolumeny przesyłek” – zwraca uwagę Rafał Brzoska, prezes InPost.

Z powodu zwiększonego zapotrzebowania na usługi logistyczne InPost znacząco rozbudowuje w tym roku także sieć Paczkomatów . „Obecnie mamy już zdecydowanie ponad 8000 maszyn w całej Polsce i cały czas rozstawiamy kolejne. Dlatego nasze zaplecze logistyczne musi być przygotowane na kolejne fale przesyłek, obsługujące dodatkowe maszyny. Przy czym dwie równorzędne sortownie centralne zapewniają bezpieczeństwo dostaw w razie konieczności ograniczenia pracy w jednej z nich lub nawet jej czasowego wyłączenia” –podkreśla Brzoska.

InPost

Wyświetlenia: 295

#pomagamypomagać – pomoc dla szkół

25.09.2020

Kolejny etap prac nad S16 za nami

10.09.2020

Maszyna drążąca TBM już na budowie tunelu w Świnoujściu

9.10.2020

Logistyka dla telekomunikacji prosto z SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków

25.09.2020

Dunlop Sport All Season – przełomowa opona całoroczna na łagodne warunki zimowe

28.09.2020

Rusza przetarg na dokumentację obwodnicy Pisza

27.08.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Zasady nabywania nieruchomości pod budowę dróg krajowych

27.08.2020

Kolejny krok do łatwiejszego ponownego wykorzystania destruktu

13.10.2020

120 000 m2 nowych technologii

3.09.2020

Hybrydowe i elektryczne Mercedesy wspierają Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

3.09.2020

Centor niezmiennie stawia na Polskę

1.09.2020

Myśl globalnie i działaj lokalnie: Mercedes-Benz i Amazon wspólnie opowiadają się za ochroną klimatu i wprowadzaniem lokalnie bezemisyjnej mobilności na ulicach miast

1.09.2020