InPost uruchomił drugą sortownie centralną w podwarszawskim Mszczonowie

InPost uruchomił drugą sortownie centralną w podwarszawskim Mszczonowie

8.10.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Odpowiedź na wzrost liczby przesyłek w okresie nawrotu epidemii

InPost – lider nowoczesnej logistyki w Polsce – uruchomił drugą po sortowni w Piotrkowie Trybunalskim, centralną sortownię w P3 Logistic Parks Mszczonów. Nowy obiekt o powierzchni 17300 m² pełni funkcję centrum cross dockowego obsługującego oddziały InPost z całego kraju oraz centrum sortowniczego dla kluczowego rejonu Warszawy. InPost powiększa swoje zaplecze logistyczne ze względu na rosnące zainteresowanie usługami, w tym zwiększonymi wolumenami spowodowanymi nawrotem epidemii koronawirusa. Zakupy w Internecie – zwłaszcza z odbiorem w Paczkomacie®, ale także przez kuriera InPost – są bezpieczniejsze od tych w punktach stacjonarnych. Dzięki bezpłatnej aplikacji InPost możliwe jest także mobilne otwieranie skrytki Paczkomatu® – bez potrzeby dotykania panelu sterującego – co profilaktycznie zapobiega przenoszeniu się wirusa.

Centrum logistyczne zlokalizowane jest zaledwie 50 km na południowy zachód od Warszawy, wzdłuż drogi ekspresowej S8 i autostrad A2 oraz A1 – co pozwala na wydajne i wygodne połączenie logistyczne zarówno z południem i północą, jak i wschodem i zachodem Polski.

„Niestety, mamy spodziewany nawrót liczby zakażeń – a obawy o rozwój pandemii są coraz większe. Od początku traktowaliśmy temat COVID-19 jako najpoważniejsze wyzwanie dla branży logistycznej. Przewaga technologiczna, jaką dają Paczkomaty® oraz możliwość zarządzania przesyłkami przez smartfon powodują, że sieć InPost bije rekordy popularności – korzystanie z Paczkomatów® jest o wiele bezpieczniejsze niż odbieranie przesyłek w punktach stacjonarnych. Nowa sortownia centralna pomoże nam obsłużyć dodatkowe wolumeny przesyłek” – zwraca uwagę Rafał Brzoska, prezes InPost.

Z powodu zwiększonego zapotrzebowania na usługi logistyczne InPost znacząco rozbudowuje w tym roku także sieć Paczkomatów . „Obecnie mamy już zdecydowanie ponad 8000 maszyn w całej Polsce i cały czas rozstawiamy kolejne. Dlatego nasze zaplecze logistyczne musi być przygotowane na kolejne fale przesyłek, obsługujące dodatkowe maszyny. Przy czym dwie równorzędne sortownie centralne zapewniają bezpieczeństwo dostaw w razie konieczności ograniczenia pracy w jednej z nich lub nawet jej czasowego wyłączenia” –podkreśla Brzoska.

InPost

Wyświetlenia: 693

Circle K wraz z PCK kontynuują akcję wspierania seniorów

30.11.2020

Zimowy atak na K2

14.12.2020

Pierwsza Scania 770S w Polsce

7.01.2021

Kolejne wdrożenie autorskiej innowacji w ID Logistics – tym razem pneumatyczne ramię do paletyzacji

4.01.2021

Berlin odebrał 90 elektrycznych Solarisów

30.12.2020

7R inwestuje w ostatnią milę w Gdyni i rozwija zaplecze magazynowe na Pomorzu

3.12.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Inter Cars i Castrol kontynuują współpracę w Europie!

10.12.2020

Paliwa Dynamic idealne na nadchodzące mrozy

7.01.2021

30 tysięcy drzew na 30 lat działalności. EFL posadzi las na Warmii

7.01.2021

System polityczny w Polsce nie działa. Widać to po spektakularnej porażce systemu opieki zdrowotnej

9.12.2020

Podlaska Debata Drogowa: spore zainteresowanie, ciekawa dyskusja

4.12.2020

Solaris liderem rynku autobusów bateryjnych 2020!

24.11.2020