Volvo Trucks rozpoczyna klienckie testy w pełni elektrycznych samochodów ciężarowych dla branży budowlanej

Volvo Trucks rozpoczyna klienckie testy w pełni elektrycznych samochodów ciężarowych dla branży budowlanej

15.10.2020
Czas czytania ok. 3 minut

W październiku Volvo Trucks rozpocznie testowanie w warunkach rzeczywistych całkowicie elektrycznego rozwiązania transportowego dla branży budowlanej. Dwa samochody ciężarowe o dużej ładowności zostaną dostarczone do klienta Swerock w celu spełnienia rosnącego zapotrzebowania na mniejszy hałas i emisje — szczególnie w wrażliwych obszarach miejskich.

Po udanym wprowadzeniu seryjnie produkowanych elektrycznych samochodów ciężarowych do transportu miejskiego oraz zadań komunalnych, Volvo Trucks wdraża obecnie dwa w pełni elektryczne pojazdy budowlane wraz z rozwiązaniami do ładowania, które mają zostać przetestowane przez klientów w rzeczywistych warunkach.

„Samochody ciężarowe w segmencie budowlanym zazwyczaj wymagają większej mocy i wytrzymałości niż w wielu innych segmentach, a pojazdy elektryczne nie są wyjątkiem” — mówi Jonas Odermalm, wiceprezes ds. elektromobilności w Volvo Trucks. „Nasze rozwiązania komercyjne muszą spełniać wymagania w zakresie wysokiej produktywności i dyspozycyjności, zapewniając jednocześnie korzyści wynikające z obniżenia emisji i zmniejszenia hałasu, oferowane przez w pełni elektryczny układ napędowy. Testy terenowe i współpraca z klientami są ważne dla procesu rozwoju”.

W ramach testów elektryczny samochód ciężarowy Volvo FM zabudowany jako betonomieszarka będzie dostarczać klientom beton. Ponadto elektryczny samochód ciężarowy Volvo FMX wyposażony w urządzenie hakowe będzie używany w większych projektach infrastrukturalnych.

Zamierzeniem projektu jest ocena możliwości wykorzystania elektrycznych samochodów ciężarowych w celu zwiększenia wydajności pracy przy jednoczesnym zmniejszeniu niekorzystnego oddziaływania na klimat. Oprócz analizy osiągów samych pojazdów, testy będą dotyczyły również całości systemu elektromobilności w celu znalezienia metod ładowania, które zapewnią wysoką produktywność. Korzyści wynikające ze stosowania pojazdów elektrycznych w środowisku miejskim zostaną oszacowane pod kątem zmniejszenia hałasu oraz bezpieczeństwa transportu i komfortu kierowcy.

„Wartość tego typu testów wynika z tego, że pomagają nam one lepiej zrozumieć działania klientów i wpływ elektryfikacji na codzienne funkcjonowanie branży, cykle jazdy, ładowność, dyspozycyjność, zasięg oraz pozostałe parametry — uwzględniając wszystkie korzyści płynące z wykorzystania cichszego i czystszego transportu” — mówi Ebba Bergbom Wallin, menedżer ds. elektromobilności w Volvo Trucks.

Testowanie dwóch elektrycznych samochodów ciężarowych w rzeczywistych warunkach będzie okazją do oceny sposobu ich wykorzystania oraz wskazania potencjalnych ulepszeń, wymaganych zanim możliwe będzie szersze zastosowanie operacyjne.

„Razem z Volvo Trucks robimy duży krok w kierunku transportu przyjaznego klimatowi. To przybliży nas znacznie do przyszłych samochodów ciężarowych, które zmniejszą emisje z paliw kopalnych. Mamy już 15 hybrydowych betonomieszarek, a dzięki temu projektowi testujemy pojazdy, które są całkowicie zasilane energią elektryczną” — mówi Hans Orest, kierownik oddziału w Swerock należącym do grupy PEAB.

Fakty: Pierwszy kliencki test elektryczny Volvo Trucks w segmencie pojazdów ciężkich

• Współpraca obejmuje testy dwóch pojazdów elektrycznych: Volvo FM z betonomieszarką i Volvo FMX z zabierakiem hakowym.

• Projekt jest prowadzony wspólnie przez Volvo Trucks i Swerock, przy wsparciu JOAB i Saraka.

• Elektryczne Volvo FM będzie dostarczać beton klientom Swerock na obszarach miejskich.

• Elektryczne Volvo FMX z zabierakiem hakowym będzie wykorzystywane przede wszystkim w większych projektach infrastrukturalnych i budownictwie miejskim.

Volvo Trucks

Wyświetlenia: 165

uta.com |strona 1/3Informacja prasowa20października 2020r.UTA One®Move –nowe urządzenie pokładowe przeznaczone do samochodów osobowych ifurgonetek zmyślą ooptymalizacji zarządzania flotą lekkich pojazdów

20.10.2020

Elektromobilność zamienia się w doświadczenie akustyczne

21.10.2020

Znamy oferty na sześć odcinków podlaskiej S19

6.10.2020

Inwestycje infrastrukturalne w Warszawie – kiedy kolejne etapy obwodnicy?

25.09.2020

160 miliardów złotych – rząd zwiększył wartość Programu Budowy Dróg Krajowych

14.09.2020

„King of Innovation” – międzynarodowy sukces polskiego oddziału ID Logistics

1.09.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Na ulicach Freiburga jeszcze więcej elektrycznych Solarisów

25.09.2020

Powołanie Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji i Handlu Grupy LOTOS

7.09.2020

Co z zadłużeniem budżetu państwa?

9.10.2020

Realizacja S19 nie zwalnia tempa. Prace przygotowawcze, kolejne przetargi i intensywne prace budowlane

5.10.2020

Dachser: towar wagi ciężkiejw trasie

1.09.2020

Jak branża gastronomiczna chroni się przed koronawirusem?

7.09.2020