Logistyka na zielonym kursie

Logistyka na zielonym kursie

15.10.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Jako firma, której działalność wpływa na otoczenie naturalne, DHL Parcel Polska bardzo konsekwentnie realizuje politykę GoGreen, wybierając rozwiązania przyjazne dla środowiska wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. I tak, w kolejnych już terminalach są instalowane panele fotowoltaiczne, zaś samochody elektryczne sukcesywnie zasilają flotę DHl Parcel. Międzynarodowy Dzień Drzewa zainspirował natomiast firmę do tego, by w swoim najbliższym otoczeniu posadzić kilkadziesiąt klonów.

Proekologiczny trend w logistyce jest związany z koniecznością redukowania niekorzystnego oddziaływania procesów logistycznych na ekosystem. Systematycznie wzrasta bowiem zarówno ilość zużywanej energii, jak i emisja gazów cieplarnianych emitowanych do atmosfery. Drzewa odgrywają ogromną rolę w procesie oczyszczania powietrza, gdyż pochłaniają dwutlenek węgla oraz filtrują je z toksycznych pyłów oraz gazów.

Międzynarodowy Dzień Drzewa stał się okazją do tego, by przestrzeń przed siedzibą główną DHL Parcel Polska w Warszawie zyskała kilkadziesiąt nowych drzew. Gatunek, jaki zdecydowano się posadzić nie był przypadkowy – klony zmieniają jesienią swoje barwy na żółty i czerwony, czyli dokładnie takie jak kolory firmowe DHL. W akcji sadzenia drzew wzięli także udział członkowie zarządu DHL Parcel Polska. Trzy posadzone przez nich drzewa otrzymały imiona, każdy klon został nazwany nazwiskiem jednego z trzech założycieli DHL – Dalsey’a, Hillbloma i Lynna.

- Naszą długofalową misją jest redukcja emisji CO2 do zera do 2050 roku. To ambitny cel, dlatego konsekwentnie realizujemy go na różnych płaszczyznach. Sadzenie drzew to jedna z wielu proekologicznych inicjatyw, które podjęliśmy w ostatnim czasie. Pracownicy naszego Biura Obsługi Klienta w Łodzi zorganizowali też w tym miesiącu akcję sprzątania lasu - w 3h zebrali ponad 40 worków śmieci. Wspólnie z Fundacją Ja Wisła sprzątaliśmy również brzeg Wisły, a od ponad roku na terenie naszej firmy mamy własną pasiekę, w której mieszka 250 000 pszczół – wymienia Magdalena Bugajło Dyrektor Komunikacji Marketingowej i PR DHL Parcel.

DHL Parcel

Wyświetlenia: 181

Stena Nordica wraca na linię promową Stena Line między Gdynią a Karlskroną

9.10.2020

Ruch lotniczy jeszcze długo nie wróci do poziomu sprzed epidemii

7.09.2020

Nowelizacja prawa energetycznego – kiedy zmiany na polskim rynku?

26.08.2020

Radial rozpoczyna działalność operacyjną w Polsce - nowy gracz na polskim rynku logistyki dla e-commerce

15.09.2020

BM Reflex: Niższe ceny paliw na stacjach

19.10.2020

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 zwyciężyła w teście opon całorocznych niemieckiego Auto Bild i brytyjskiego Tyre Reviews

1.10.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

BM Reflex: Dynamiczne zmiany cen paliw na części stacji

4.10.2020

Mobilna przepakownia – nowe, autorskie rozwiązanie ID Logistics

21.10.2020

Webinar Akademia Shell Helix

28.09.2020

Od 1 września homologacje pojazdów po nowemu

1.09.2020

Pomorska Miss Scania 2020 z głosowaniem online

7.09.2020

RFID w centrach logistycznych – szybciej, dokładniej, taniej

14.09.2020