DHL Express jednym z najlepszych miejsc pracy na świecie

DHL Express jednym z najlepszych miejsc pracy na świecie

15.10.2020
Czas czytania ok. 4 minut

· Globalny lider usług ekspresowych został drugim najlepszym pracodawcą na świecie – wyróżnienie zostało przyznane przez Great Place to Work® i magazyn FORTUNE.

· W DHL Express każdego roku nakłady na rozwój pracowników przekraczają dwucyfrową kwotę miliona euro.

· W ramach podziękowania pracownikom za zaangażowanie oraz ich duży wysiłek w trakcie pandemii koronawirusa, DHL wypłacił na całym świecie jednorazową premię pieniężną.

DHL Express, wiodący na świecie dostawca międzynarodowych usług ekspresowych, został uznany za drugie najlepsze miejsce pracy na całym świecie. W rankingu pracodawców Great Place to Work® i FORTUNE doceniono rozległe inwestycje i realizację inicjatyw mających na celu stworzenie pozytywnej, motywującej, opartej na docenianiu atmosfery pracy na terenie ponad 220 krajów i terytoriów. Każdego roku Great Place to Work®, globalna firma zajmująca się analizą oraz doradztwem personalnym, ocenia doświadczenie zawodowe pracowników w ramach własnego programu certyfikacji. W 2020 roku w badaniu udział wzięło ponad 10 000 organizacji, reprezentujących głosy 10,2 miliona pracowników w 92 krajach.

Rocznie DHL Express przeznacza dwucyfrową kwotę liczoną w milionach euro na rozwój pracowników na całym świecie. Firma prowadzi różne inicjatywy z zakresu HR, które mają na celu nieustanne wspieranie osób zatrudnionych i zapewnianie im komfortowego oraz bezpiecznego miejsca pracy. Przykładami są: DHL4her – program poświęcony wspieraniu i rozwojowi kobiet, DHL's Got Heart – inicjatywa, w ramach której firma wspiera pasje poza pracą czy CIS (Certified International Specialist) – program, w ramach którego pracownicy nabywają przeróżne umiejętności, wspierające ich w codziennym dostarczaniu klientom usług najwyższej jakości. Jako wyraz uznania i podziękowania za niezwykłe wysiłki pracowników w trakcie kryzysu związanego z pandemią Covid-19, firma wypłaciła każdemu zatrudnionemu na całym świecie w DHL bonus w wysokości 300 euro.

Pandemia była wielkim sprawdzianem dla wielu firm z pierwszej linii, takich jak DHL Express – tak wielkim, jak nigdy wcześniej. Pomimo tego, że pandemia nadal wpływa na nasze życie, a bezpieczeństwo naszych pracowników pozostaje priorytetem, bardzo im zależy na tym, aby móc wspierać społeczności i globalny handel – mówi John Pearson, prezes DHL Express. – Ten duch jest rezultatem naszej kultury uznania. To klucz do wyjątkowego poziomu satysfakcji z pracy, odczuwanego w DHL Express. Jestem bardzo dumny z naszych inicjatyw, które sprzyjają współczuciu, odwadze i zaangażowaniu naszych zespołów. Ludzie są sercem naszej firmy. Tak było przed koronawirusem, tak jest teraz i będzie w przyszłości.

Gratulacje dla DHL Express, być może najbardziej globalnej firmy na świecie. DHL dostarczał przesyłki do milionów klientów każdego dnia w 2020 roku, w najtrudniejszych warunkach, w jakich znalazło się społeczeństwo od czasów II wojny światowej. Ich ludzie nosili maski i jeździli, chodzili, latali, wędrowali, jeździli na rowerach i robili wszystko, co w ich mocy, aby bezpiecznie dostarczyć do każdego zakątka świata przesyłki z produktami, których potrzebowali klienci. Od DHL zależało życie milionów ludzi, a ich wspaniali pracownicy utrzymywali ziemię w bezpiecznym ruchu. Ci pierwsi logistyczni dostarczyciele pomocy byli obdarzeni przez wszystkich głębokim zaufaniem. Są to ludzie napędzani pasją, prowadzeni przez liderów, którzy ich wspierają, aby mogli oni robić to samo wobec swoich klientów. Każdego dnia podejmują wyzwanie zachwycania klientów, dbania o każdego pracownika, globalnego definiowania różnorodności i integracji oraz zmniejszania wpływu na środowisko naturalne, jednocześnie doskonaląc każdą społeczność, w której działają. Krótko mówiąc, DHL ma serce i dzięki temu świat jest lepszy. Gratulacje! – mówi Michael Bush, dyrektor generalny Great Place to Work.

DHL Express zajął drugie miejsce na liście najlepszych miejsc pracy na świecie w 2020 roku, awansując z czwartej pozycji w 2019 roku. DHL Express znalazł się na 42 krajowych listach najlepszych miejsc pracy, a w kolejnych 17 krajach uzyskał status certyfikowanego miejsca pracy.

Naszym celem jest łączenie ludzi i ulepszanie życia. Dotyczy to naszych klientów i naszych pracowników. Staramy się żyć w kulturze, w której ludzie chętnie przychodzą do pracy i czują się częścią większego zespołu każdego dnia – mówi Regine Buettner, Executive Vice President HR, DHL Express. – Wszystko zaczęło się od prostego pomysłu motywowania ludzi, ale zmieniło się w wyjątkowy atut. Jesteśmy niezmiernie dumni, że strategia ta rozwinęła się w taki sposób i że nasze wysiłki są doceniane w coraz większej liczbie krajów na całym świecie.

Ranking 25 najlepszych miejsc pracy można znaleźć tutaj .

DHL Express

Wyświetlenia: 1481

Martes Sport uruchomi magazyn w obiekcie 7R BTS Beskid III

14.09.2021

Roślinność w pasie drogowym

8.09.2021

Mercedes-Benz i GROB rozpoczynają „akumulatorową” współpracę

11.08.2021

Więcej dla ESA logistika w SEGRO Logistics Park Stryków

25.08.2021

Ceny elektryków spadają

2.08.2021

Obwodnica Myśliborza w ciągu DK26 oddana do ruchu

21.09.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Hellmann i Hella Polska rozszerzają współpracę

19.08.2021

LOTOS Kolej odebrała pierwszą lokomotywę TRAXX DC3 z Akiem

20.09.2021

Miechy zawieszenia pneumatycznego

4.08.2021

GEFCO wzmacnia korytarz handlowy między Afryką Północną i Europą

14.09.2021

PEKAES rozwija sieć połączeń w Europie

25.08.2021

Polski startup zrewolucjonizuje logistykę wewnętrzną?

18.08.2021