Szukamy wykonawcy, który dokończy projektowanie odcinka Wschodniej Obwodnicy Warszawy

Szukamy wykonawcy, który dokończy projektowanie odcinka Wschodniej Obwodnicy Warszawy

20.10.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Rusza przetarg na kontynuację opracowania elementów koncepcji programowej dla odcinka S17 Wschodniej Obwodnicy Warszawy pomiędzy węzłami Ząbki i Zakręt. Powtórne postępowanie jest efektem odstąpienia od umowy z poprzednim, nierzetelnym wykonawcą dokumentacji.

Ogłoszenie o zamówieniu trafiło do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co oznacza, że postępowanie zostanie wszczęte w najbliższych dniach.

Zakres prac

Zadaniem projektanta będzie kontynuacja opracowywania dokumentacji zawierającej uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej, jak na przykład zajętość terenu pod przyszłą drogę ekspresową. Projektant przeprowadzi również szczegółowe badania warunków geologicznych.

Dlaczego ogłaszamy drugi przetarg?

Z końcem maja 2020 r. podjęta została decyzja o odstąpieniu od umowy z pierwotnym wykonawcą dokumentacji projektowej. Decyzja ta została poprzedzona wielokrotnymi wezwaniami poprzedniego wykonawcy, konsorcjum firm, którego liderem był Complex Projekt. Powodami odstąpienia były m.in. zbliżający się termin zakończenia umowy, niskie zaawansowanie procentowe realizacji projektu oraz małe zaangażowanie wykonawcy. Projektant w ciągu 12 miesięcy był zobowiązany opracować elementy Koncepcji programowej, w tym wykonać dokumentację geologiczno-inżynierską i hydrogeologiczną, jak i uzyskać niezbędne decyzje, np. zatwierdzenie projektu robót geologicznych przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Z tego zadania wywiązał się w 30 proc.

S17 Wschodnia Obwodnica Warszawy

S17 biegnąca pomiędzy węzłami Drewnica i Lubelska o długości ok. 16,3 km, stanowiąca część Warszawskiego Węzła Drogowego, została podzielona na trzy odcinki:

  • węzeł Drewnica - węzeł Ząbki (ok. 3,6 km),
  • węzeł Ząbki - węzeł Zakręt (ok. 10,2 km),
  • węzeł Zakręt - węzeł Lubelska (ok. 2,5 km).

Trasa będzie posiadała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Wybudowanych zostanie pięć węzłów - Ząbki, Rembertów, Poligon (zjazd techniczny dla wojska), Zakręt i Lubelska.

W zakresie pierwszego odcinka, po pozyskaniu finansowania na etap realizacji robót, ogłosimy przetarg na wybór wykonawcy, który zrealizuje zadanie w systemie „Projektuj i buduj”. Szacowane lata realizacji to 2021-2024. Z kolei na trzecim odcinku pomiędzy węzłami Zakręt i Lubelska trwają prace budowlane. Zgodnie z umową termin zakończenia robót upływa w kwietniu 2021 r. W rozpatrywaniu są roszczenia wykonawcy w zakresie wydłużenia czasu na ukończenie.

Wyświetlenia: 613

Marcin Idzik: Nie da się osiągnąć bezpieczeństwa energetycznego budując „tanią” infrastrukturę

19.01.2021

Umowa na dokumentację obwodnicy Słupska i Kobylnicy

2.02.2021

Wody opadowe z dróg krajowych pomogą przeciwdziałać suszy na terenach leśnych. Podpisaliśmy porozumienie z Lasami Państwowymi

19.01.2021

Hillebrand wdraża nowoczesne metody odzysku i recyklingu flexitanków

24.02.2021

Poznaliśmy oferty na Regionalny Projekt Wdrożeniowy KSZRD w Łodzi

16.02.2021

Rozpoczynamy projektowanie obwodnicy Milicza w ciągu DK15

19.02.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Renault Trucks skorzysta w pełni elektrycznych autobusów przy przewozie swoich pracowników we Francji

19.01.2021

Kto kupuje mieszkania w pandemii

5.03.2021

Nowy, serowy Hot Dog oraz promocje na tłusty czwartek i Walentynki na stacjach Circle K

10.02.2021

Le Camion Classique oferta dla pojazdów 7 letnich i starszych

1.02.2021

Bezpieczne drogi naturalnych lekarstw

13.01.2021

Zawsze na czasie: samochody Mercedes-Benz nieustannie „się uczą” – bezprzewodowo

4.02.2021