Mobilna przepakownia – nowe, autorskie rozwiązanie ID Logistics

Mobilna przepakownia – nowe, autorskie rozwiązanie ID Logistics

21.10.2020
Czas czytania ok. 2 minut

ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, stawia na innowacyjność oraz wdrażanie rozwiązań, które wspierają efektywność i wydajność procesów magazynowych. W centrum dystrybucyjnym w Bydgoszczy został wdrożony kolejny, ciekawy autorski projekt, przygotowany przez pracowników ID Logistics - „mobilna przepakownia”.

Zarządzane przez ID Logistics centrum dystrybucyjne w Bydgoszczy ma powierzchnię blisko 37 tys. mkw., gdzie znajduje się ponad 29 tys. miejsc paletowych. Dziennie stąd dystrybuowanych jest na paletach lub kartonach ok. 44 tys. różnego rodzaju artykułów w tym spożywcze, świeże i chemii gospodarczej.

- Do naszych zadań należy prawidłowe przygotowanie towarów wg. zamówień klientów. W przypadku, gdy dochodzi do uszkodzenia, odpowiadamy za przepakowanie lub naprawę. Do tej pory proces odbywał się w specjalnie wydzielonej strefie (przepakowni), dokąd towary musiały zostać dowiezione, a po zmianie opakowania z powrotem przewiezione do strefy składowania. Aby go usprawnić, zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność pracy, nasz zespół zaprojektował „mobilną przepakownię”, zrealizowaną przy współpracy z partnerem zewnętrznym – wyjaśnia Anita Szewczuk, dyrektor magazynu ID Logistics w Bydgoszczy.

„Mobilna przepakownia” pozwala na naprawę uszkodzonych opakowań i pojedynczych towarów w miejscu, gdzie są składowane, bez konieczności przewożenia ich do wyznaczonej strefy. To mobilne stanowisko pracy, poruszające się przy pomocy wózka widłowego OSE 250. Wyposażone w laptop i skaner urządzenie połączone jest z systemem do zarządzania magazynowego WMS Infolog, a obsługujący je pracownik magazynowy (clean picker) może korzystać ze wszystkich niezbędnych narzędzi uławiających mu szybką i prostą wymianę uszkodzonych opakowań. W mobilnej przepakowni znajdują się pojemniki do segregacji odpadów, potrzebne artykuły biurowe czy różne rodzaje folii stretch, zapewniony jest też dostęp do wody.

- Wprowadzenie tego rozwiązania przyniosło nam wymierne korzyści, wśród których wymienić można optymalizację kosztów związanych z obsługą strefy przepakowni, wzrost efektywności procesów operacyjnych, poprawę ergonomii pracy i zmniejszenie ilości utylizowanych odpadów. Dzięki temu, że znacznie zmniejszyliśmy strefę stacjonarnej przepakowni, zyskaliśmy dodatkową przestrzeń magazynową. Szybsze przepakowanie towarów przyspiesza też ich dystrybucję do sklepów – mówi Anita Szewczuk.

ID Logistics

Wyświetlenia: 449

Szerokości Podcast – pierwszy podcast dla branży transportowej

24.11.2020

Hybrydy i elektryki hitem polskiego rynku w 2020 r

11.12.2020

Wymiana opon - tania i szybka, ale czy dobra?

30.11.2020

Części zamienne do silników Caterpillar

3.12.2020

VGL zostaje na dłużej w parku Mapletree Park Gdańsk

12.01.2021

Zielona inwestycja ROBYG i ponad 20 mln zł na infrastrukturę publiczną w Poznaniu

20.11.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Czy konwersje to przyszłość nieruchomości komercyjnych

11.12.2020

Rafineria LOTOSU wytworzyła biokomponenty LPG i oleju napędowego

29.12.2020

Koronawirus nie zamknie placów budów

15.12.2020

Ponad 385 km - tyle dróg planujemy oddać do ruchu w 2021 roku

30.12.2020

BM Reflex: Dalsze podwyżki przed nami

30.11.2020

Na bydgoskie lotnisko wróciły samoloty Ryanair

18.12.2020