Elektryczny rower kurierski DHL Parcel stanął na wystawie w Centrum Nauki Kopernik

Elektryczny rower kurierski DHL Parcel stanął na wystawie w Centrum Nauki Kopernik

30.10.2020
Czas czytania ok. 3 minut

W Centrum Nauki Kopernik otwarto unikalną wystawę „Rowery”, prezentującą historię rowerów, najciekawsze modele, ich wpływ na społeczeństwo i kulturę.Na wystawie, jako jeden z eksponatów pojawił się kurierski rower elektryczny DHL Parcel – zaprezentowany w kontekście zmian społecznych i wpływu na środowisko. Obecność na wystawie to przykład współpracy jednego z największych centrów nauki w Europie z liderem innowacyjnej, ale również ekologicznej logistyki.

- Takiej wystawy jeszcze w Koperniku nie było. Składają się na nią zarówno interaktywne eksponaty, jak i wyjątkowa kolekcja jedno- i wielośladów – od tych najstarszych, zabytkowych po współczesne, wykorzystujące najbardziej nowoczesne technologie. Na wystawie zwiedzający przyjrzą się im z bliska, poznają ich budowę i historię, a także samodzielnie wypróbują nietypowe modele. Przekonają się także, że jazda na rowerze o kwadratowych kołach jest możliwaprzekonuje Paweł Wójcik – Kierownik wystawy z Centrum Nauki Kopernik.

Na wystawie zobaczyć można jednoślady historyczne i współczesne, poznać mechanizmy napędzające rowery, a także zjawiska, stojące za ich działaniem. Na zwiedzających czekają m.in. pierwszy na świecie seryjnie produkowany rower górski, rower braci Wright, który przyczynił się do powstania samolotu, a także siodełko przemytnicze, w którym szmuglowano deficytowe towary, a także elektrycznyrower kurierski DHL Parcel – przykład nowoczesnego, ekologicznego jednośladu w służbie ekologistyki miejskiej.

- Nasz eksponat będzie można obejrzeć przez cały nadchodzący rok. Kurierski rower elektryczny, który stanął w Centrum Nauki Kopernik to model podobny do tych, z których korzystają kurierzy DHL Parcel.Rowery eParcycle są używane w czterech lokalizacjach. Można spotkać je na ulicach Warszawy, Poznania, Gdańska i Wrocławia. Inspiracją dla rozpoczęcia testów proekologicznej, rowerowej floty, jest strategia „go green” - jeden z kluczowych kierunków działań CSR w DHL Parcel. Zrównoważony rozwój uważamy za bardzo istotny. Chcemy, by naszym wkładem w ochronę środowiska była ekologiczna logistyka. Postawiliśmy sobie ambitny cel „zero emisji do 2050 roku”. Do tej pory chcemyograniczyć do zera emisję dwutlenku węgla w operacjach logistycznych DHL Parcelmówi Magdalena Bugajło – Dyrektor ds. Komunikacji Marketingowej i PR w DHL Parcel.

Wdrożenie rowerów elektrycznych to kolejny krok w realizacji tego celu. Rower umożliwia poruszanie się po mieście bez spalin, wibracji i hałasu. Jest również doskonałą alternatywą dla samochodu ze względu na możliwość łatwego dotarcia w miejsca trudno dostępne, a także w strefy zeroemisyjne. Rowery elektryczne są rozwiązaniem, które świetnie sprawdza się również w okresach, gdy w mieście odbywają się wydarzenia o dużej skali, wiążące się z intensyfikacją ruchu drogowego. Przykładem mogą być szczyt NATO, czy Światowe Dni Młodzieży, kiedy kurierzy DHL Parcel, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, przesiedli się na rowery, by niezależnie od korków, czy ulic, zamkniętych dla samochodów, dostarczyć przesyłki na czas, nawet do najtrudniej dostępnych rejonów miasta.

W kolejnym kroku, w planach mamy zakup rowerów Cubicycle – wersji o większych gabarytach, która pozwoli rowerowym kurierom dostarczać jeszcze większe przesyłki. Naszym celem na najbliższe lata jest rozwój elektrycznej floty. Tworzą ją nie tylko rowery, ale także samochody elektryczne, którymi już teraz nasi kurierzy doręczają przesyłki na ulicach Warszawy.

Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie, wątek rowerów transportowych pojawia się po 35 minucie:

DHL Parcel

Wyświetlenia: 269

ID Logistics operatorem logistycznym światowego lidera na rynku e-commerce

5.11.2020

Dożywotnia gwarancja od HELLA

6.10.2020

Walter Herz z nowym dyrektorem

17.11.2020

Kuehne+Nagel zaprasza na darmowe webinarium „Prawo i ubezpieczenia w spedycji”

29.10.2020

W stronę zrównoważonego społeczeństwa: Coraz więcej organizacji pozarządowych podejmuje działania na całym świecie

18.11.2020

Dalszy spadek cen na stacjach

16.11.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

W tym roku kierowcy zyskają 15 kilometrów S2

24.11.2020

Premiera online nowego modelu autobusu elektrycznego marki Solaris

6.10.2020

Stena Line zwiększa zdolność przewozową o 40 proc. na Morzu Bałtyckim – nowe statki na trasie Travemünde-Liepaja już w 2021 r

3.11.2020

DACHSER świętuje 90 urodziny

26.10.2020

Jaki potencjał widzą inwestorzy nad Wisłą

22.10.2020

Pierwszy krok do realizacji obwodnicy Sztumu

15.10.2020