European Logistics Investment wybuduje w Radomiu nowoczesny kompleks magazynowy w systemie build-to-suit

European Logistics Investment wybuduje w Radomiu nowoczesny kompleks magazynowy w systemie build-to-suit

16.11.2020
Czas czytania ok. 3 minut

European Logistics Investment (ELI) razem ze swoim partnerem strategicznym – Panattoni, zrealizuje nowoczesny kompleks magazynowy na działce zlokalizowanej w Radomiu. Obiekt o powierzchni 12 800 mkw., zaplanowany jako inwestycja BTS (built-to-suit) z certyfikacją BREEAM, będzie posiadać wydzielone strefy o przeznaczeniu produkcyjnym, magazynowym i serwisowym. Umowa najmu z firmąAZZ Specialty Welding Europe została zawarta na 15 lat.

Portfolio European Logistics Investment (ELI) powiększyło się o najnowszą inwestycję – obiekt magazynowy dla firmy AZZ Inc., notowanego na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych producenta specjalistycznego sprzętu elektrycznego i dostawcę wyspecjalizowanych usług z różnych obszarów gospodarki na rynki globalne.

Planowany jako inwestycja BTS (built-to-suit) projekt zakłada wybudowanie nowoczesnego obiektu produkcyjno-magazynowego, który zaoferuje 10 700 mkw. powierzchni magazynowej i 2 100 mkw. biurowej, odpowiadając na rosnące potrzeby najemcy. Kompleks będzie posiadać także 94 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, 2 dla samochodów ciężarowych i całodobową ochronę. W nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie 300 pracowników. Działka, położona w Radomiu – w drugim co do wielkości mieście w województwie mazowieckim, zapewnia doskonałe połączenie z Warszawą, Łodzią, Krakowem i ze śląskim węzłem przemysłowym dzięki bezpośredniemu dostępowi do drogi ekspresowej S7 i wygodnemu dojazdowi do autostrady A2. Zakończenie projektu, który jest realizowany przez ELI wraz z Panattoni, wiodącym deweloperem na rynku nieruchomości logistycznych w Europie, planowane jest na I kwartał 2021 r.

Zarówno projekt, jak i realizacja obiektu będą uwzględniać wymagania AZZ – m.in. budynek będzie posiadać wieże spawalnicze z możliwością obsługiwania elementów do 15 metrów długości, halę o podwyższonej wysokości i dodatkowo wzmocnionej strukturze dachu oraz dostosowaną do specyficznych wymagań najemcy posadzkę. Kompleks ma powstać zgodnie z wymaganiami certyfikatu BREEAM, jak również z myślą o wygodzie pracowników – poprzez zapewnienie dostępu do naturalnego światła i utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniu.

„Wysokiej klasy projekt magazynu, świetna infrastruktura, nowoczesne rozwiązania budowlane z dbałością o zrównoważony rozwój – najnowsza inwestycja ELI, realizowana we współpracy z naszym partnerem Panattoni, łączy wszystkie kluczowe cechy najatrakcyjniejszych projektów logistycznych, które cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem. Z tego powodu ELI – aspirując do tytułu wiodącej platformy logistycznej, nie mogła nie skorzystać z tak świetnej okazji, by poszerzyć swojej wysokiej jakości portfolio o ten nowy nabytek” – powiedział Hubert Rossa, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate, odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

W skład portfolio European Logistics Investment (ELI) wchodzi szesnaście parków logistycznych o łącznej powierzchni najmu ponad 500 000 mkw., które są zlokalizowane w najważniejszych regionach logistycznych w Polsce m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, a także na Śląsku. W najbliższych latach firma planuje dalszy rozwój portfolio, aby stać się wiodącą platformą logistyczną w Polsce. Strategicznym partnerem ELI jest Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie.

European Logistics Investment (ELI)

Wyświetlenia: 207

BM Reflex: Czy spadek cen ropy przełoży się na ceny paliw na stacjach?

30.10.2020

Kuehne+Nagel otworzyło dedykowany obiekt w Dublinie, umożliwiając globalną współpracę z firmą West Pharmaceuticals

2.10.2020

We wrześniu prawie 16 tysięcy podróżnych w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

15.10.2020

DKV wkracza z EETS na Węgry

14.10.2020

Nowi partnerzy LOTOSU w obszarze wodoru

26.10.2020

Scania buduje laboratorium akumulatorów

23.11.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

LOTOS zorganizuje szpital tymczasowy w Gdańsku

17.11.2020

European Logistics Investment wybuduje w Radomiu nowoczesny kompleks magazynowy w systemie build-to-suit

16.11.2020

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 zwyciężyła w teście opon całorocznych niemieckiego Auto Bild i brytyjskiego Tyre Reviews

1.10.2020

Ogłoszone i planowane do ogłoszenia. Stan realizacji planu przetargów na 2020 rok

6.11.2020

Wywrotka Scania z najwyższym wynikiem w teście porównawczym w Wielkiej Brytanii

17.11.2020

uta.com |strona 1/3Informacja prasowa20października 2020r.UTA One®Move –nowe urządzenie pokładowe przeznaczone do samochodów osobowych ifurgonetek zmyślą ooptymalizacji zarządzania flotą lekkich pojazdów

20.10.2020