Pierwsze i drugie miejsce dla Goodyeara na koniec sezonu WEC w ośmiogodzinnym wyścigu w Bahrajnie

Pierwsze i drugie miejsce dla Goodyeara na koniec sezonu WEC w ośmiogodzinnym wyścigu w Bahrajnie

18.11.2020
Czas czytania ok. 2 minut

• Goodyear kończy sezon WEC z doskonałym wynikiem.

• Jackie Chan DC Racing na pierwszym miejscu, Jota na drugim.

• Ostatni wyścig w otwartej rywalizacji oponiarskiej. Od następnego sezonu WEC i Europejskiej Serii Le Mans Goodyear będzie wyłącznym dostawcą ogumienia dla klasy LMP2.

Goodyear zakończył pierwszy sezon Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC) z doskonałym wynikiem. Partnerskie zespoły wywalczyły kolejne podium, zajmując pierwsze i drugie miejsce w 8-godzinnym wyścigu w Bahrajnie.

Zespoły Jackie Chan DC Racing i Jota Sport prowadziły przez większość ośmiogodzinnej, nocnej rywalizacji, kończąc 15-miesięczny sezon WEC z najlepszym jak dotąd wynikiem dla Goodyeara. Od rozpoczęcia sezonu na torze Silverstone we wrześniu 2019 r., oba zespoły ścigały się na oponach Goodyear Eagle F1 SuperSport.

Kierowcy Will Stevens, Ho-Pin Tung i Gabriel Aubry odnieśli zwycięstwo w klasie LMP2, jadąc bolidem Jackie Chan DC Racing nr 37 Oreca 07 Gibson, uzyskując 1,894 sekundy przewagi nad kierowcami Jota Sport, Antonio Felixem da Costa, Anthonym Davidsonem i Roberto Gonzalezem, prowadzącymi Oreca nr 38 w barwach Goodyear.

Gabriel Aubry i jego koledzy z zespołu utrzymywali przewagę przez większość zmagań, ale kilka okrążeń wcześniej da Costa tymczasowo przejął prowadzenie po szybkim pit stopie. Jednak Aubry wykonał mistrzowskie posunięcie na dziewięć minut przed końcem wyścigu, wyprzedzając da Costę i wychodząc na prowadzenie.

Dwa samochody Goodyeara, oba prowadzone przez brytyjski zespół Jota Sport, ukończyły wyścig na oponach o specyfikacji B, które zostały wprowadzone przez producenta w połowie sezonu przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans, rozgrywanym we wrześniu. W Bahrajnie zespoły miały do dyspozycji ogumienie w dwóch specyfikacjach – średniej ‘B’ oraz o bardziej miękkiej mieszance ‘A’ – ale cieplejsze niż oczekiwano nocne warunki sprawiły, że najlepszym wyborem okazały się opony o specyfikacji średniej. Temperatura otoczenia i toru była wysoka przez cały wyścig, który zakończył się o 22:00 czasu lokalnego – kilka godzin po zachodzie słońca o 16:49.

Mike McGregor, dyrektor ds. wyścigów wytrzymałościowych w Goodyear, powiedział: „To było doskonałe zakończenie naszego pierwszego sezonu w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Pierwsze i drugie miejsce to najlepszy możliwy wynik dla naszych dwóch samochodów, a sukces ten jest świadectwem ciężkiej pracy wszystkich członków naszego zespołu projektowego i ekipy na torze. Chciałbym pogratulować i podziękować załodze Jota Sport za udany sezon. Teraz zacznie się ciężka praca przed sezonem 2021.”

Ostatni wyścig w otwartej rywalizacji oponiarskiej w klasie LMP2, w którym Goodyear zdobył dwa pierwsze miejsca to doskonałe zakończenie tej ery zmagań. Od następnego sezonu WEC i Europejskiej Serii Le Mans wszystkie samochody w klasie LMP2 będą jeździć na oponach amerykańskiego producenta.

Goodyear

Wyświetlenia: 208

Zdradliwa jesienna aura a bezpieczna jazda. O czym warto pamiętać?

4.11.2020

BM Reflex: Dynamiczne zmiany cen paliw na części stacji

4.10.2020

Barometr EFL na IV kwartał 2020. EFL: COVID-19 anuluje wiele polskich biznesów. Choć nastroje w MŚP stabilizują się, koniec roku może być trudniejszy niż początek pandemii

14.10.2020

Sprawa Białorusi to sprawa Europy. Jak polski biznes może pomóc?

14.10.2020

17 autobusów elektrycznych Volvo trafi do Łodzi

29.10.2020

Nowy EUROSPAR w Radomiu

30.10.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Wystartowała X edycja Programu Stażowego DACHSER Polska

16.11.2020

LOTOS dobrze przygotowany na trudne warunki rynkowe

30.10.2020

Polska drugim najaktywniejszym rynkiem magazynowym w Europie

23.11.2020

uta.com |strona 1/3Informacja prasowa20października 2020r.UTA One®Move –nowe urządzenie pokładowe przeznaczone do samochodów osobowych ifurgonetek zmyślą ooptymalizacji zarządzania flotą lekkich pojazdów

20.10.2020

Rabat na paliwo na stacjach Circle K dla klientów Alior Banku

7.10.2020

Zielona inwestycja ROBYG i ponad 20 mln zł na infrastrukturę publiczną w Poznaniu

20.11.2020