Energiczna współpraca EFL i EnergiaPort. Panele słoneczne w leasingu 103%

Energiczna współpraca EFL i EnergiaPort. Panele słoneczne w leasingu 103%

23.11.2020
Czas czytania ok. 2 minut

EFL, jeden z największych leasingodawców w Polsce, i EnergiaPort, firma specjalizująca się w budowie instalacji fotowoltaicznych, przygotowali ofertę finansowania kompleksowych instalacji fotowoltaicznych. Małe, średnie i duże przedsiębiorstwa mogą kupić panele słoneczne o mocy 25 kWp lub 50 kWp w leasingu 103%.

Z oferty EFL i EnergiaPort mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują instalację fotowoltaiki na nieruchomościach komercyjnych będących własnością leasingobiorcy. Panele słoneczne mogą być zamontowane na dachach budynków bądź na gruncie. Moc pojedynczej instalacji przygotowanej przez EnergiaPort może wynosić 24,64 kWp lub 49,72 kWp. Dostawca zapewnia także montaż, zgłoszenie do zakładu energetycznego, rozruch instalacji, serwis gwarancyjny na montaż oraz produkty, w tym gwarancję liniową mocy. .

EFL proponuje leasing operacyjny 103% na okres 48 miesięcy przy atrakcyjnej wpłacie początkowej. Leasingobiorcy mogą skorzystać z procedury uproszczonej – wystarczy tylko oświadczenie klienta o wynikach firmy, które zastępuję wymagane standardowo dokumenty finansowe.

- Zdecydowana większość polskich przedsiębiorców nie korzysta jeszcze z fotowoltaiki. Z naszego najnowszego raportu „Zielona energia w MŚP. Pod lupą” wynika, że takie instalacje ma zamontowane tylko 4 proc. firm. Optymistyczniej zapowiada się przyszłość́, gdyż biznes z energią słoneczną planuje prowadzić 8 proc. przedsiębiorstw, a w przypadku samych średnich firm nawet 30 proc. Dla takich podmiotów, ale i dla tych jeszcze niezdecydowanych, przygotowaliśmy wspólnie z EnergiaPort ofertę, w ramach której klient otrzyma kompleksowy system i jego finansowanie. Bo jak wskazują wyniki naszego badania, trzy największe bariery powstrzymujące MŚP przed decyzją o słonecznej inwestycji są związane ze stroną finansową inwestycji. Liczymy, że takie ekonomiczne rozwiązanie umożliwi wielu podmiotom korzystanie z energii słonecznej i dołączenie do grona EKOodpowiedzialnych – powiedział Wojciech Przybył, Członek Zarządu EFL.

- Instalacja fotowoltaiczna w sektorze biznesowym to zmiana dotychczasowego modelu konsumpcji energii z paliw kopalnych oraz świadome i długofalowe organiczenie kosztów zakupu energii. Czynnikiem determinującym sukces w tej dziedzinie, jest wybór dwóch najważniejszych partnerów, którzy gwarantują bezpiecznie przejście procesu inwestycyjnego od punktu A do punktu Z. Po pierwsze powierzenie procesu projektowania i montażu doświadczonemu i profesjonalnemu zespołowi. Po drugie w finansowanie inwestycji przez powszechnie znaną i cenioną instytucję finansową, zakorzenioną na rynku polskim – powiedział Adrian Kwiatkowski, Dyrektor ds. Sprzedaży EnergiaPort

EFL nie tylko proponuje finansowanie, ale i stawia na ekoedukację. Leasingodawca przygotował animację, w której wyjaśnia, na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy instalacji fotowoltaicznej i jej finansowania, jakie korzyści płyną z leasingu i jakie warunki należy spełnić, żeby zostać leasingobiorcą. Zapraszamy do jej obejrzenia: https://media.efl.pl/presskit/category/12929.

EFL

Wyświetlenia: 564

Kryzys kryzysowi nierówny – jak koronawirus traktuje różne branże?

2.02.2021

DACHSER z setnym lotem czarterowym w 2020 roku

7.01.2021

Znaczący krok w stronę tańszych i trwalszych dróg

24.02.2021

Paczkomat® InPost Urząd24 w Toruniu

16.02.2021

Kuehne+Nagel zaprasza na kolejne darmowe webinaria z cyklu Incoterms dla zaawansowanych

8.02.2021

Próg opłacalności na rynku biurowym poszukiwany

23.02.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Podsumowanie ogólnopolskiej zbiórki „Drogocenna krew” w 2020 roku

13.01.2021

Ponad 420 tysięcy złotych wsparcia dla WOŚP od sieci Circle K i jej klientów

8.02.2021

Autobusy Scania w Jeleniej Górze

12.01.2021

Supermarket EUROSPAR otwarty w Pile

28.01.2021

Pierwsza elektryczna wywrotka z zabudową KH-KIPPER

26.01.2021

Rząd przyjął Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

24.02.2021