Dwa nowe MOP-y w Dolnośląskiem

Dwa nowe MOP-y w Dolnośląskiem

30.11.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Sieć stacji paliw LOTOS powiększyła się pod koniec listopada o dwie nowe lokalizacje: MOP Kochlice Wschód oraz MOP Kochlice Zachód. Obiekty położone są przy drodze ekspresowej S3 na odcinku łączącym Lubin z Legnicą w woj. dolnośląskim. Tym samym koncern z Gdańska zarządza już 23 stacjami typu MOP (tzw. Miejscami Obsługi Podróżnych) w całej Polsce.

Na obu MOP-ach doskonale widać nowy trend LOTOSU w projektowaniu stacji paliw. Jego ideą jest tworzenie nowoczesnych miejsc do wszechstronnej obsługi podróżnych, nie tylko kierowców. Dlatego też, oprócz zatankowania swoich aut wysokiej jakości paliwami, odwiedzający te stacje mogą m.in. zrobić zakupy w sklepie, skorzystać z toalety, czy podłączyć się do darmowego Wi-Fi. Na najmłodszych pasażerów czeka plac zabaw oraz kącik do zabawy wyposażony w gry komputerowe. Rodziny z małymi dziećmi mogą korzystać ze specjalnego pokoju wyposażonego m.in. w kuchenkę mikrofalową. Na terenie obu stacji MOP udostępnione zostały zewnętrzne strefy wypoczynkowe. Na każdym obiekcie kierowcy TIR mogą liczyć na 26 miejsc dla aut ciężarowych, dostępnych jest również 6 miejsc dla autobusów.

mapka_MOPY_update.jpg

Na terenie obu obiektów działa Cafe Punkt oferujący pełną ofertę gastronomiczną. Oprócz wyśmienitych hot dogów, zapiekanek i kanapek można tu również znaleźć szeroką ofertę dań obiadowych, zup, sałatek i śniadań, przygotowywanych na miejscu przez pracowników stacji. Oczywiście można też napić się świeżo zmielonej, aromatycznej kawy lub zamówić świeżo wyciskany sok pomarańczowy. Na obu stacjach otwarto także koncept Subway dla kierowców preferujących kanapki tej uznanej marki (to już odpowiednio 38. oraz 39. restauracja tej amerykańskiej sieci zarządzana przez LOTOS). Obiekty akceptują m.in. kartę flotową LOTOS Biznes, Kartę Dużej Rodziny oraz kartę programu premiowego LOTOS Navigator.

MOP Kochlice 1.png

MOP Kochlice 2.jpg

MOP Kochlice Zachód (III kat.) jest zlokalizowany w ciągu drogi ekspresowej S3, w kierunku Lubawki, na odcinku Lubin – Legnica, na terenie gminy Miłkowice, powiat Legnica, woj. dolnośląskie. Natomiast MOP Kochlice Wschód (II kat.) odwiedzimy podróżując w kierunku Zielonej Góry. Droga ekspresowa S3, przebiegająca wzdłuż zachodniej granicy Polski, a łącząca na północy kraju porty morskie Szczecin-Świnoujście z Lubawką na południu, przy granicy z Republiką Czeską, wpisuje się w ideę Trójmorza. To międzynarodowa inicjatywa gospodarczo-polityczna skupiająca 12 państw Europy położonych w pobliżu mórz Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyckiego. Jednym z celów grupy jest współpraca na płaszczyźnie logistyczno-transportowej w Europie Środkowej, w tym zwiększenie znaczenia transportu i wymiany handlowej na osi Północ-Południe.

MOP Kochlice środek.jpg

LOTOS Paliwa 

Wyświetlenia: 536

Stopa bezrobocia nie pokazuje prawdziwej aktywności zawodowej

11.02.2021

Sukces o wielu twarzach: Mercedes-Benz Klasy C

23.02.2021

Zespół Mercedes-AMG Petronas Esports ogłasza skład kierowców na 2021 r.

2.02.2021

Jeszcze więcej zielonej energii w Prologis

28.01.2021

Odcinkowy pomiar prędkości już niebawem zacznie funkcjonować na budowanej autostradzie A1

18.01.2021

Podsumowanie ogólnopolskiej zbiórki „Drogocenna krew” w 2020 roku

13.01.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Nawierzchnia betonowa czy bitumiczna? Wybrać może wykonawca, GDDKiA wymaga jakości

5.02.2021

Kuehne+Nagel finalizuje umowę z firmą Moderna na dystrybucję szczepionki przeciwko COVID-19

11.01.2021

Po wyroku KIO wybraliśmy wykonawcę kolejnego odcinka S19

4.02.2021

Mamy umowę z wykonawcą ostatniego odcinka S7 na terenie województwa małopolskiego

9.02.2021

Na co Polska wyda 30 miliardów euro z grantów unijnych?

27.01.2021

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej - wybraliśmy najkorzystniejsze oferty

1.03.2021