Circle K wraz z PCK kontynuują akcję wspierania seniorów

Circle K wraz z PCK kontynuują akcję wspierania seniorów

30.11.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Wspólnie przekażą świąteczne paczki.

Circle K wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem wspiera seniorów w całej Polsce. Od początku pandemii sieć Circle K ufundowała już 6200 paczek z produktami spożywczymi ze swoich stacji, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym. W związku z nadchodzącymi świętami przygotowano kolejne paczki, które dostarczą pracownicy i wolontariusze PCK. Dodatkowo Circle K przekaże bony paliwowe, dzięki którym ratownicy i siostry PCK będą mogli dotrzeć z pomocą do podopiecznych każdego dnia. Na wsparcie akcji, Circle K przekaże aż 20% całkowitego zysku ze sprzedaży w sklepie na stacjach własnych, w okresie od 1 do 21 grudnia b.r.., a dodatkowo bony paliwowe, o wartości 50 tysięcy złotych, dzięki którym zmotoryzowani ratownicy i siostry PCK będą mogli dotrzeć z pomocą do podopiecznych każdego dnia.

W obecnej sytuacji seniorzy znaleźli się w grupie szczególnie narażonej na zakażenie koronawirusem i potrzebują wsparcia w codziennych czynnościach, takich jak zrobienie zakupów. Dlatego Circle K po raz kolejny wspiera seniorów, dzięki współpracy z PCK i akcji „Świąteczna Paczka dla Seniora”.. Wolontariusze PCK, zaopatrzeni w bony paliwowe od Circle K, dostarczą żywność z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, prosto do domów potrzebujących osób. W paczkach znajdą się m.in. podstawowe produkty żywnościowe, a także słodycze, owoce oraz świąteczne dekoracje.

- Bardzo cieszy nas, że po raz kolejny Circle K wspiera nasze działania mające na celu niesienie pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Świąteczne paczki, które przekażemy seniorom nie tylko pomogą im w codziennym funkcjonowaniu, a także będą miłą niespodzianką dla naszych podopiecznych. Dzięki voucherom na paliwo nasi wolontariusze będą mogli bezpiecznie dotrzeć do potrzebujących, aby nie tylko przekazać im wsparcie materialne, ale również wesprzeć ich dobrym słowem – mówi Małgorzata Szukała, Kierownik Działu Promocji i Pozyskiwania Dochodów w PCK.

- Akcja niesienia pomocy seniorom, która została przez nas przeprowadzona wspólnie z PCK na początku pandemii uświadomiła nam, jak bardzo ta pomoc jest potrzebna. Dlatego naturalną była dla nas decyzja o kontynuacji akcji w okresie przedświątecznym. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu, święta wielu starszych i potrzebujących osób będą choć odrobinę bardziej magiczne. Szczególnie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie chcemy pokazać, że seniorzy nie są sami, że o nich pamiętamy – powiedział Michał Ciszek, Prezes Zarządu Circle K Polska.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów, którzy w czasie pandemii, a szczególnie w okresie przedświątecznym powinni zostać otoczeni opieką. Wspólne działanie z PCK w ramach akcji „Paczka dla Seniora” to tylko jedna z wielu inicjatyw podejmowanych w tym roku przez sieć stacji Circle K. W czerwcu na stacjach aktywna była akcja „Little Thank You”, w ramach której każdy mógł podziękować swoim „bohaterom codzienności”, sieć ufundowała 100 000 upominków. Natomiast w akcji zapoczątkowanej przez Circle K 16 marca i trwającej do 21 maja na wszystkich stacjach w Polsce dostępna była darmowa kawa dla pracowników służby zdrowia i służb mundurowych, którzy są szczególnie zaangażowani w walkę z koronawirusem. Na całym świecie w ramach tego działania przekazano ponad 2 miliony gorących napojów.

Circle K

Wyświetlenia: 731

Rozwój dróg betonowych w Polsce doceniony CONCRETE ROADS 2022: międzynarodowe sympozjum zawita do Krakowa

11.02.2021

Nowy producent w segmencie autobusowym Inter Cars

29.01.2021

Le Camion Classique oferta dla pojazdów 7 letnich i starszych

1.02.2021

Przedsiębiorcy z kredytami frankowymi też wygrywajązbankami

25.01.2021

DACHSER został członkiem stowarzyszenia DWV

4.02.2021

CEVA Logistics w konsorcjum globalnej dystrybucji szczepionek na COVID-19

28.01.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Mamy umowę z wykonawcą ostatniego odcinka S7 na terenie województwa małopolskiego

9.02.2021

LS Logistics zostaje w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn

18.01.2021

Rozpoczynamy projektowanie obwodnicy Milicza w ciągu DK15

19.02.2021

Mniejsza konsumpcja i regulacje unijne – co spędza sen z powiek polskim rolnikom?

8.02.2021

BM Reflex: Drogo, coraz drożej

15.02.2021

Inter Cars przedłuża umowę ze Stalą Gorzów Wielkopolski!

13.01.2021