Goodyear i TuSimple współpracują w zakresie autonomicznego transportu pojazdami ciężarowymi

Goodyear i TuSimple współpracują w zakresie autonomicznego transportu pojazdami ciężarowymi

1.12.2020
Czas czytania ok. 1 minuty

Goodyear ogłosił nawiązanie strategicznej współpracy z TuSimple, globalną firmą zajmującą się technologiami autonomicznego transportu ciężarowego. Na mocy zawartej umowy producent dostarczy opony i rozwiązania do zarządzania oponami dla Sieci Autonomicznego Transportu nowego partnera.

W ramach tej współpracy Goodyear będzie dostarczać produkty i świadczyć usługi serwisowe w celu zwiększenia bezpieczeństwa i sprawności eksploatacyjnej autonomicznych pojazdów ciężarowych. Ponadto Goodyear i TuSimple będą prowadzić wspólne badania zużycia, aby zrozumieć, w jaki sposób praca autonomicznych pojazdów ciężarowych i opon może pomóc w lepszym przewidywaniu potrzeb w zakresie konserwacji, trwałości ogumienia i zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla przez floty.

Zebrane dane dostarczą również spostrzeżeń na temat różnic między pracą pojazdu autonomicznego, a kierowanego przez człowieka w odniesieniu do opon.

„Dysponując wiodącą pozycją w dziedzinie produktów, wsparcia technicznego dla flot i zaawansowanych innowacji, Goodyear wykorzystuje zdobytą wiedzę, aby pomagać w zapewnianiu jak najlepszych osiągów i bezpieczeństwa pracy autonomicznych pojazdów” – powiedziała Erin Spring, dyrektor ds. nowych przedsięwzięć w Goodyear.

Firma TuSimple uruchomiła Sieć Autonomicznego Transportu w lipcu, oferując niezawodne i tanie przewozy towarowe na terenie kontynentalnych Stanów Zjednoczonych, wykorzystując do tego autonomiczne pojazdy ciężarowe poziomu 4.

„Autonomiczne pojazdy ciężarowe oferują rewolucyjne korzyści zarówno firmom spedycyjnym jak i flotom”, powiedział Robert Brown, Senior Director External Affairs, TuSimple. „Jedną z największych zalet jest zwiększona wydajność pojazdów, która wynika z faktu, że autonomiczne samochody ciężarowe mogą pracować prawie bez przerwy. Wraz z tym radykalnym wzrostem ich wykorzystania pojawia się potrzeba lepszego zrozumienia przewidywanych wymagań w zakresie konserwacji.”

Goodyear

Wyświetlenia: 412

Old soul in a youngtimer

18.12.2020

Polskie drogi najniebezpieczniejsze w Europie

17.12.2020

Przybędzie tuneli w ciągu dróg krajowych

16.12.2020

Najszersza gama hybryd plug-in na rynku i systemy napędowe produkowane w fabryce akumulatorów w Jaworze

14.12.2020

Przetargi na dwie obwodnice w woj. podlaskim

29.12.2020

Jak wygląda jesienna sytuacja gospodarcza Polski?

22.12.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

PEKAES z misją pomocy

15.12.2020

Kuehne+Nagel zaprasza na darmowe grudniowe webinaria logistyczne

30.11.2020

Umowa na projekt i budowę obwodnicy Lipska podpisana

11.12.2020

BM Reflex: Koniec roku pod znakiem podwyżek cen paliw?

21.12.2020

Volvo Trucks podpisuje duże zamówienie z firmą Hama Polska na 2021 r.

7.01.2021

DACHSER dostarczy towary w Pradze elektrycznym rowerem

4.12.2020