Drugie życie dla samolotów pasażerskich: Kuehne+Nagel ułatwia przebudowę samolotów pasażerskich na samoloty towarowe (P2F)

Drugie życie dla samolotów pasażerskich: Kuehne+Nagel ułatwia przebudowę samolotów pasażerskich na samoloty towarowe (P2F)

7.12.2020
Czas czytania ok. 2 minut
  • Rynek e-commerce i warunki rynkowe związane z pandemią spowodowały konieczność przekształcenia samolotów pasażerskich na towarowe
  • KN InteriorChain dostosowane do potrzeb P2F
  • Kompleksowa usługa dla producentów i organizacji, zajmujących się konserwacją i naprawami samolotów oraz dla linii lotniczych i firm leasingowych

Firma Kuehne+Nagel opracowała kompleksowe rozwiązanie logistyczne do przebudowy samolotów pasażerskich na samoloty towarowe, tzw. P2F. Powodem rozszerzenia zakresu świadczonych usług w ramach rozwiązania KN InteriorChain są zmiany warunków rynkowych i malejące zapotrzebowanie na loty pasażerskie.

Wzrost na rynku lotniczych przewozów towarowych, przede wszystkim z uwagi na e-commerce, napędza potrzebę przebudowy ponad 1500 maszyn. Jest to wyzwanie inżynieryjne, które wymaga podjęcia szeregu skomplikowanych działań, zmieniających konstrukcję samolotu, m.in. instalację drzwi ładunkowych na głównym pokładzie, usunięcie wszystkich udogodnień dla pasażerów, czy instalację kraty podłogowej oraz paneli podłogowych, w celu zwiększenia dopuszczalnej wagi ładunków.

Rozwiązanie KN InteriorChain jest wynikiem bliskiej współpracy Kuehne+Nagel z dostawcami i Klientami oraz wieloletniego doświadczenia firmy na rynku lotniczym. Rozwiązanie bazuje na globalnej sieci lotniczej Kuehne+Nagel, działającej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, która zapewnia widoczność wszelkich części na każdym etapie ich podróży od producenta do inżyniera.

Przyjęcie podejścia modułowego i pojedynczego punktu kontroli, oferującego pełną widoczność przepływów materiałów wraz z numerami seryjnymi pozwalają zmniejszyć koszty i znacznie uprościć proces. Rozwiązanie obejmuje w pełni cyfrowe zarządzanie zamówieniami i dostawami, proaktywne zarządzanie transportem multimodalnym, odprawy celne, magazynowanie i wycofanie materiałów z eksploatacji.

Erik Goedhart, Global Head of Aerospace w Kuehne+Nagel, mówi: „Od wybuchu pandemii firma Kuehne+Nagel szybko dostosowała się do zmieniających wymagań rynkowych. Dzięki nowemu rozwiązaniu oferujemy teraz niezawodne, kompleksowe rozwiązanie do przebudowy wycofanych samolotów pasażerskich, dzięki czemu nasi Klienci mogą skalować swoją działalność, obniżać koszty i zwiększać pojemność ładunkową. Bardzo się cieszę, że wstępne rozmowy z liniami lotniczymi i firmami na temat rozwiązania P2F są obiecujące”.

Kuehne+Nagel

Wyświetlenia: 483

LS Logistics zostaje w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn

18.01.2021

Pewne i przejrzyste prawo wzmocni gospodarkę oraz inwestycje przedsiębiorstw

4.02.2021

MICHELIN Pilot Sport Cup na wyposażeniu najnowszego Porsche 911 GT3

17.02.2021

IVECO świętuje 75‑lecie historycznej marki Pegaso

16.02.2021

Menedżer przyszłości - menedżer społecznie odpowiedzialny

25.01.2021

Żuraw dla południowo-wschodniej Azji

18.02.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Biurowiec EQ2 na ostatniej prostej

11.01.2021

Dziewięć firm chętnych do wykonania dokumentacji obwodnicy Pisza

12.01.2021

Jaki kurs przyjęli deweloperzy mieszkaniowi

5.02.2021

Mercedes-AMG Motorsport rozszerza swoje międzynarodowe aktywności w wyścigach GT, będzie też konkurować w DTM

11.02.2021

Sieć Kuehne+Nagel wspiera dystrybucję szczepionek przeciw COVID-19 firmy biofarmaceutycznej Sinovac

2.03.2021

Prezentacja Solaris Urbino 12 hydrogen w Krakowie

3.02.2021