Nowe zaawansowane narzędzie Goodyear eJob dla zautomatyzowanych kontroli flot transportowych

Nowe zaawansowane narzędzie Goodyear eJob dla zautomatyzowanych kontroli flot transportowych

8.12.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Goodyear wprowadza na rynek zaawansowaną wersję zautomatyzowanego narzędzia do kontroli floty – eJob. Inteligentna aplikacja częściowo automatyzuje i usprawnia proces inspekcji floty pojazdów ciężarowych i autobusów, od rejestracji przez konserwację, pomoc drogową, bieżnikowanie, po gwarancję dla dostawców usług. eJob oferuje pełną przejrzystość wszystkich przeprowadzanych przeglądów konserwacyjnych i flotowych, widoczną w ciągu kilku sekund od złożenia zlecenia, z każdego miejsca w Europie. Inteligentna aplikacja współpracuje z Goodyear FleetOnlineSolutions (FOS), jednym z wiodących systemów zarządzania oponami na rynku.

Zaawansowana platforma zapewnia flotom i dealerom ogumienia, zarządzającym flotą pełny przegląd wszystkich pojazdów, ich lokalizacji, realizowanej polityki dotyczącej opon oraz uzgodnionych warunków, jak również gwarancji.

Regularne inspekcje floty to klucz do efektywnego zarządzania: zwiększają czas sprawności i zapobiegają potencjalnym problemom i kosztom związanym z oponami. Mogą jednak okazać się czasochłonne dla firmy, która stale działa pod presją czasu. „Sprawdzenie floty pięćdziesięciu pojazdów może zająć do dwudziestu godzin. Najnowsza wersja eJob wprowadza proces kontroli floty na wyższy poziom, zapewniając pełną automatyzację, począwszy od rejestracji opon, zapisywania głębokości pozostałego bieżnika i ciśnienia w oponach, a skończywszy na planowaniu kolejnych kroków w procesie konserwacji i zarządzania oponami” – wyjaśnił Maciej Szymański, dyrektor ds. marketingu Goodyear Commercial.

Obecna aktualizacja Goodyear eJob jest w pełni zgodna z najnowszym trendem w branży, w której samochody ciężarowe i części są coraz lepiej ze sobą skomunikowane. Kluczowe znaczenie w tym względzie ma szybkie i zautomatyzowane gromadzenie danych.

„Nowa wersja aplikacji eJob pozwala naszym zespołom zwiększyć wydajność pracy i udoskonalać poziom obsługi. Odkąd korzystamy z aplikacji eJob możemy lepiej planować swoją pracę, ograniczać prace administracyjne, optymalizować zarządzanie poziomem zapasów i jeszcze sprawniej obsługiwać naszych klientów. Narzędzie jest naprawdę przyjazne dla użytkownika i zapewnia znaczną oszczędność czasu, a przejrzyste raportowanie jest bardzo cenione przez naszych klientów flotowych”– powiedział Kamil Triska, Pneumaster.

Kluczowe: szybkość i pełna przejrzystość

Aplikację można zainstalować na tablecie z systemem Android (wersja 7 i wyższa). Umożliwia ona technikom rejestrowanie i przesyłanie danych o oponach, a także wysyłanie zdjęć do klienta końcowego z dowolnego miejsca w Europie. Wszystkie dane są natychmiast przekazywane operatorom pojazdów ciężarowych za pośrednictwem systemu Goodyear FleetOnlineSolutions dla zapewnienia pełnej przejrzystości w zarządzaniu oponami. Klient flotowy może wirtualnie zobaczyć stan opony, poznać powód wymiany i listę prac wykonanych przez partnera serwisowego.

„Sprawna praca wymaga najlepszych narzędzi. Dla nas, profesjonalna kontrola floty obejmuje FleetOnlineSolutions i eJob. W dzisiejszych czasach ręczne rejestrowanie danych o oponach na papierze jest już po prostu nie do pomyślenia” – powiedział Max Kienberger z firmy Kienberger, dużego dostawcy usług flotowych w Niemczech. „Dzięki chipowi RFID umieszczonemu w ogumieniu jesteśmy w stanie zidentyfikować każdą oponę na podstawie danych bezpośrednio od producenta. Dzięki zaawansowanej aplikacji eJob, wszystkie pomiary głębokości bieżnika i ciśnienia powietrza dla każdej pozycji koła są automatycznie ładowane poprzez Bluetooth do FleetOnlineSolutions, dając pełną przejrzystość i dokładne dane naszym klientom flotowym”.

Poprzez łatwe skanowanie kodów kreskowych technik pozyskuje wszystkie kluczowe dane dotyczące opon bezpośrednio z bazy danych produktów, w tym nazwę opony, kod produktu, typ i rozmiar, oryginalną głębokość bieżnika, a także uzgodnioną z klientem politykę konserwacji. Nowe funkcje eJob obejmują również zarządzanie przechowywanym ogumieniem klientów, a także ukończone i zsynchronizowane zadania.

Aplikacja eJob jest dostępna dla usługodawców w wielu językach i stanowi integralną część programu Goodyear Total Mobility – w pełni konfigurowalnej, kompleksowej oferty służącej lokalnym i długodystansowym flotom transportowym.

Goodyear

Wyświetlenia: 544

Volvo Trucks podpisuje duże zamówienie z firmą Hama Polska na 2021 r.

7.01.2021

W niepewnych czasach pracuj z najlepszymi

5.02.2021

Nowy Autoryzowany Serwis Mercedes-Benz w Ożarowie Mazowieckim – EWT Automotive Polska

23.02.2021

Kryzys kryzysowi nierówny – jak koronawirus traktuje różne branże?

2.02.2021

#pomagamypoamgać – opony dla placówek medycznych

3.02.2021

Zmiany w kierownictwie DACHSER Air & Sea Logistics w regionie EMEA i obu Ameryk

24.02.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Wodorowy Solaris Urbino prezentowany w polskich miastach

29.01.2021

Telefony bezprzewodowe Poly Rove z technologią antybakteryjną Microban sprawdzą się na “pierwszej linii frontu”

16.02.2021

Europejskie konsorcjum opracuje normy dla modułów ogniw paliwowych do zastosowań typu "heavy-duty”: misja StasHH

4.02.2021

Odcinkowy pomiar prędkości już niebawem zacznie funkcjonować na budowanej autostradzie A1

18.01.2021

Ponad 420 tysięcy złotych wsparcia dla WOŚP od sieci Circle K i jej klientów

8.02.2021

Paczkomat® InPost Urząd24 w Toruniu

16.02.2021