Kolejne miasta z usługą  InPost Urząd24

Kolejne miasta z usługą InPost Urząd24

11.12.2020
Czas czytania ok. 7 minut

Nowa usługa w Dąbrowie Górniczej, Pruszkowie i Chojnicach

InPost – lider nowoczesnej logistyki w Polsce – sfinalizował porozumienia na usługę Urząd24 z kolejnymi miastami – dedykowane Paczkomaty® staną w Dąbrowie Górniczej oraz w mniejszych miejscowościach Pruszkowie i Chojnicach. Mieszkańcy będą mogli załatwić sprawy urzędowe w sposób bezkontaktowy. Rozwiązanie InPost Urząd 24 to nie tylko odpowiedź na potrzebę usług bezkontaktowych – to także duży krok w realizacji idei zarządzania miastem opartym na założeniach „Smart City”. Już teraz specjalistyczne Paczkomaty® dostępne są przy urzędach miasta i starostwach w: Krakowie, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Nowym Targu, Wołominie, Brodnicy, Wolsztynie, Koszalinie, Poświętnem oraz Kaliszu.

„Idea inteligentnego miasta to rozwiązania, które wdrażają przyszłościowo patrzące władze miasta oraz urzędnicy miejscy. Ułatwienia dla mieszkańców w ramach bezkontaktowej służby cywilnej to ważne elementy nie tylko ze względu na pandemię koronawirusa. To także oszczędności kosztów dla budżetów samorządowych, szybsze załatwianie spraw obywateli, a przede wszystkim nowe możliwości usług. Jestem przekonany, że w ciągu kilku lat nasze Paczkomaty® z usługą Urząd24 będą stały przy każdym nowoczesnym urzędzie załatwiającym sprawy mieszkańców” – zwraca uwagę Rafał Brzoska, prezes InPost.

Za pośrednictwem urządzenia w Dąbrowie Górniczej będzie można składać i odbierać dokumenty w sprawach dotyczących:

· Rejestracji używanego pojazdu

· Rejestracji pojazdu fabrycznie nowego

· Rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy

· Rejestracji pojazdu zabytkowego

· Wyrejestrowania/ zbycia pojazdu

· Wymiany dowodu rejestracyjnego

· Wydania wtórnika dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego, nalepki kontrolnej, znaku legalizacyjnego, karty pojazdu, tablic rejestracyjnych

· Czasowej rejestracji pojazdu na wniosek strony

· Czasowego wycofania pojazdu z ruchu

· Wydania zaświadczenia z ewidencji pojazdów

„Dokumenty do urzędu mieszkańcy będą mogli nadawać w każdym Paczkomacie® na terenie miasta. W tym celu należy wejść na stronę internetową urzędu miasta lub na urzad24.inpost.pl/umdabrowagornicza, gdzie zamieszczony będzie formularz do wypełnienia. Należy uiścić opłatę i wydrukować etykietę nadawczą oraz spakować dokumenty. Umieszczona w wybranym Paczkomacie koperta trafi następnie do wydziału odpowiedzialnego za realizację sprawy. Dokumentację zwrotną natomiast będzie można odebrać w Paczkomacie® zlokalizowanym przy urzędzie przy wejściu głównym (ul. Graniczna 21) ̶ jeśli dana sprawa dopuszcza taką opcję – lub osobiście. Informację o możliwości osobistego odbioru dokumentów przekaże urzędnik, który skontaktuje się z mieszkańcem telefonicznie. Jeśli dokumenty będą do odbioru w Paczkomacie, mieszkaniec otrzyma wiadomość e-mail oraz powiadomienie w aplikacji mobilnej i/lub SMS na dane podane w formularzu. W powiadomieniach będzie podany kod odbioru oraz termin maksymalny odbioru w Paczkomacie® urzędowym”– mówi Paweł Gradzik, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich z Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Usługa InPost Urząd 24 jest dostępna także w innych miastach w Polsce. Paczkomaty® już aktywne znajdują się przy:

· Urzędzie Miasta w Gorzowie Wielkopolskim – 2 Paczkomaty®

· Urzędzie Miasta w Gdyni – 1 Paczkomat®

· Starostwie Powiatowym w Gorzowie Wielkopolskim – 1 Paczkomat®

· Starostwie Powiatowym w Nowym Targu – 1 Paczkomat®

· Starostwie Powiatowym w Wołominie – 3 Paczkomaty®

· Urzędzie Pracy w Wołominie – 1 Paczkomat®

· Starostwie Powiatowym w Koszalinie – 1 Paczkomat®

· Wydziale Ewidencji Pojazdów i Kierowców Urzędu Miasta Krakowa – 3 Paczkomaty®

· Starostwie Powiatowym w Poświętnem – 1 Paczkomat®

· Urzędzie Miasta Kalisza – 1 Paczkomat®

· Powiatowym Urzędzie Pracy w Wołominie – 1 Paczkomat®

· Starostwie Powiatowym w Brodnicy – 1 Paczkomat®

· Starostwie Powiatowym w Wolsztynie – 1 Paczkomat®

Pod koniec listopada InPost wdrożył nową, rewolucyjną usługę nadawania przesyłek przez aplikację. Nadaje się je w Paczkomatach® InPost – do innego Paczkomatu® lub na wskazany adres domowy. Na paczce nie trzeba naklejać żadnych etykiet – wystarczy wygenerowany elektronicznie QR kod lub kod nadania w aplikacji. Za paczkę można zapłacić kodem BLIK. Kolejne możliwości płatności pojawią się w aplikacji na początku 2021 roku: karta płatnicza, szybkie przelewy (pay-by-link), Apple Pay, Google Pay. Status nadanej paczki można śledzić oczywiście w aplikacji, ale także na stronie inpost.pl w sekcji „Śledzenie paczki” oraz przez chatbota, wpisując 24 cyfrowy numer przesyłki. Aplikacja InPost Mobile ma już 5,2 mln aktywnych użytkowników.

Z InPost można skontaktować się także za pomocą Google Asystenta. Rozmowę zaczyna się od wywołania bota o nazwie ChatBot Mat frazą „Porozmawiaj z InPost”. Klienci mogą zapytać m.in. o status przesyłki, najbliższy Paczkomat®, a także nowość – numer do kuriera. Ten sam Bot jest dostępny także na Messengerze, wraz ze wszystkimi swoimi funkcjonalnościami.

InPost oferuje też usługę „ Paczka w Weekend” , odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na usługi paczkomatowe. Umożliwia ona dostawy do Paczkomatów® także w soboty i niedziele – koszt usługi to 4,99 zł brutto. W ramach „Paczki w weekend” przesyłki są dostarczane do klientów w weekend, jeśli nadanie (czyli przekazanie paczki do Paczkomatu® lub POP albo złożenie zlecenia na odbiór przez kuriera), nastąpi do soboty do godziny 13:00.

Liczba Paczkomatów® (10.000 urządzeń w Polsce) ponad dwukrotnie przekroczyła skalę placówek własnych Poczty Polskiej (4600[1]). Paczkomaty® InPost dostępne są w Polsce także przy sklepach: Dino, Lidl, Kaufland, sieci sklepów Delikatesy Centrum organizowanych przez Grupę Eurocash, a także w Centrach Handlowych Auchan. InPost podpisał również umowę z siecią sklepów Auchan na dostawę Lodówkomatów oraz usługę dostaw door-to-door. Funkcjonalności maszyn lodówkowych InPost pozwalają na bezpieczne przechowanie i odbiór żywności, napojów oraz mrożonek zamówionych przez Internet w Auchan Direct. Według badań Kantar TNS aż 40% kupujących w sieci chce odbierać zakupy spożywcze w Paczkomatach® InPost.

Ponadto InPost – odpowiadając na zapotrzebowanie rynku – uruchomił Paczkomaty® InDoor, przeznaczone specjalnie do instalacji wewnątrz budynków. Dzięki Paczkomatom® InDoor właściciele nieruchomości zapewniają swoim mieszkańcom i najemcom najkorzystniejszą i najpopularniejszą opcję odbioru zakupów. Jednocześnie przyciągają okolicznych mieszkańców do danej lokalizacji – co pozwala generować dodatkowe zyski sklepom i punktom usługowym.

Według raportu Gemius[2]Paczkomaty® są najczęściej wybieraną formą dostawy – wyprzedziły kurierów. Taki typ dostawy towaru preferuje aż 61% kupujących w Internecie. Oznacza to wzrost popularności usługi wśród internatów aż o 9 punktów procentowych w porównaniu do wyników raportu za 2019 rok. Po raz pierwszy w historii Paczkomaty® pobiły w popularności dostawy kurierem, które wybiera 55% badanych – jest to pierwszy tego typu wynik na świecie. Ponadto, aż 68% badanych deklaruje, że możliwość odbioru zakupów przez urządzenia InPost motywują ich do zakupów w konkretnym sklepie internetowym – jest to wzrost o 7 punktów procentowych więcej z roku na rok.

InPost od 2019 roku jest liderem w wynajmie powierzchni magazynowych w Polsce. W zeszłym roku firma wynajęła łącznie 107 950 m² – to 4% całkowitego popytu netto w kraju [3] . InPost był także liderem w branży KEP w zakresie powierzchni oddanej do użytku w 2019 r – w sumie 57 863 m² – wyprzedzając tym samym na podium DHL oraz Pocztę Polską. Lokalizacje uruchomione przez InPost w 2019 roku pozycjonują spółkę w Top 3 najbardziej aktywnych podmiotów e-commerce na rynku logistyki magazynowej – InPost ustępuje pod tym względem jedynie Amazon i Zalando, globalnym gigantom e-sprzedaży.

Dla obsługi rosnących wolumenów przesyłek InPost systematycznie rozwija swoją infrastrukturę logistyczną – uruchomił drugą po sortowni w Piotrkowie Trybunalskim centralną sortownię w podwarszawskim Mszczonowie. Ponadto firma rozszerzyła warszawską flotę samochodów elektrycznych o 30 nowych Nissanów e-NV200 XL Voltia. Samochody zapewniają zasięg do 200 km w mieście, 8m³ przestrzeni ładunkowej oraz ładowność 580 kg.

InPost wprowadził także usługę logistyczną InPost Fullfilment, dedykowaną klientom biznesowym. Firma udostępnia infrastrukturę oraz know-how i wspiera klientów na każdym etapie procesów magazynowych. InPost jako partner logistyczny oferuje najwyższą jakość usług i automatyzację całego procesu logistycznego w oparciu o własne doświadczenie. Dzięki usłudze InPost Fulfillment przedsiębiorcy e-commerce mogą się skupić na rozwoju własnego biznesu i nie martwić się o kwestie związane z zapleczem magazynowym, pakowaniem towaru i wysyłką.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów® InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce.

InPost

[1] Źródło:

[2] Gemius dla e-Commerce Polska, E-commerce w Polsce 2020, N=1544, marzec 2020

[3] Źródło: Cresa Polska, Industrial Research Forum (IRF)

Wyświetlenia: 733

Drogi krajowe przestrzenią dla innowacji

2.02.2021

Kurierzy wpakowani w długi przez swoich kontrahentów

15.02.2021

Wodorowy Solaris Urbino prezentowany w polskich miastach

29.01.2021

Czy komercyjne mieszkania będą powstawać na gruntach gminnych

29.01.2021

Zadania inwestycyjne na sieci dróg w 2021 r.

11.02.2021

Telefony bezprzewodowe Poly Rove z technologią antybakteryjną Microban sprawdzą się na “pierwszej linii frontu”

16.02.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Pierwsze spotkanie: światowa, cyfrowa premiera nowego EQA w serwisie Mercedes me media

18.01.2021

Jakie modernizacje kolejowe w 2021 roku?

4.02.2021

DACHSER wzmacnia własną sieć lotniczą, zwiększając swoje zdolności przewozowe w 2021 r.

2.02.2021

Najnowsza inwestycja European Logistics Investment w regionie Krakowa powiększy portfolio spółki o ponad 18 000 mkw. powierzchni logistycznej

14.01.2021

Rząd przyjął Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

24.02.2021

Trzecia umowa na projekt i budowę A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce podpisana

28.01.2021