CEVA Logistics uruchamia najszybszy serwis drogowy między Chinami a Europą dla przesyłek LTL

CEVA Logistics uruchamia najszybszy serwis drogowy między Chinami a Europą dla przesyłek LTL

14.12.2020
Czas czytania ok. 3 minut

- CEVA skraca do minimum czas realizacji transportów drogowych z Chin do Europy i uruchamia najszybszy serwis LTL na rynku usług transportowych

- Serwis obejmuje też przewóz raz w tygodniu towarów niebezpiecznychCEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, uruchomił wyjątkową usługę - szybki drogowy transport drobnicowy (LTL) pomiędzy Chinami a Europą. Serwis ten skierowany jest do wszystkich przedsiębiorstw od małych i średnich firm po międzynarodowe korporacje, które nie mają wystarczającej ilości towarów, aby wykorzystać całą przestrzeń ładunkową w ramach transportów FTL. Czas realizacji dostawy wynosi do 12 dni, a jeden z europejskich hubów przeładunkowych zlokalizowany jest w Polsce.

Zdecydowanie krótszy czas realizacji dostaw LTL

Nowa szybka usługa dostaw LTL z Chin do Europy znacząco skraca obecny czas realizacji transportów drogowych, dzięki czemu klienci mogą skorzystać z kompleksowych usług drobnicowych z takim samym czasem realizacji jak ma to miejsce w przypadku transportów całopojazdowych (FTL).

Nowy serwis CEVA realizuje dwa - trzy razy w tygodniu (w zależności od potrzeb) we wtorek/czwartek i sobotę. Dodatkowo, w sobotę przyjmowane są także towary zawierające baterie litowe (ADR Klasa 9). Kierowcy, którzy mają obsługiwać te połączenia, przeszli specjalne szkolenia i posiadają wszystkie wymagane licencje na przewóz towarów niebezpiecznych, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo dostaw.

Szybkie dostawy na trasie Chiny – Europa w 12 dni

Szybkie połączenia LTL z Chin mają być realizowane z centrów przeładunkowych zlokalizowanych w kilku miastach tj. Shenzhen, Suzhou, Qingdao, Tianjin, Alashankou i Khorgos. Z kolei w Europie docelowe huby znajdują się w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Przesyłki do i z Europy będą obsługiwane za pośrednictwem Alashankou lub Khorgos. Czas trwania dostaw drogowych w systemie hub-to-hub wyniesie 12 dni, a dostarczenie ładunków z centrów przeładunkowych do miejsc docelowych ma zająć od 2 do 3 dni.

„Poświęciliśmy dużo czasu i zadbaliśmy o to, aby w jak najlepszy sposób dopasować usługę do potrzeb naszych klientów" mówi Kelvin Tang, Ground & Rail Product Leader CEVA Logistics North Asia. „Po sześciu miesiącach przygotowań możemy zaprezentować rozwiązanie, które jest wyjątkowe pod każdym względem. Czas realizacji, stawki i nasze zaangażowanie są bezkonkurencyjne, dzięki czemu mamy najszybszy serwis na rynku".

CEVA Logistics wzmacnia pozycję lidera na rynku usług drogowych Chiny-Europa

Jako pionier w transporcie drogowym między Chinami a Europą, CEVA Logistics dostrzega duży potencjał w nowym serwisie LTL i nadal zamierza umacniać swoją pozycję lidera w dostawach drogowych między Chinami a Europą. Operator pracuje już nad rozszerzeniem usługi na Azję Południowo-Wschodnią, co prawdopodobnie nastąpi jeszcze przed końcem tego roku.

Nowa usługa drogowa LTL ma być realizowana przez CEVA przez cały rok, jedynie w okresie zimowym, w przypadku złych warunków pogodowych, czas realizacji dostaw może się wydłużyć o 1-2 dni.

CEVA Logistics

Wyświetlenia: 429

Mercedes-AMG Motorsport rozszerza swoje międzynarodowe aktywności w wyścigach GT, będzie też konkurować w DTM

11.02.2021

Umowa na dokumentację obwodnicy Słupska i Kobylnicy

2.02.2021

VGL zostaje na dłużej w parku Mapletree Park Gdańsk

12.01.2021

Innowacyjna i oszczędna opona przyjazna środowisku do aut spalinowych, hybrydowych i elektrycznych

3.03.2021

Umowa na dokumentację dla węzła w Jaworniku na Zakopiance

9.02.2021

Wolumen transakcji we Wrocławiu wyższy niż rok wcześniej

1.02.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

CEVA Logistics w konsorcjum globalnej dystrybucji szczepionek na COVID-19

28.01.2021

Budujemy i remontujemy mosty

21.01.2021

Czwarta umowa na podlaskim fragmencie S19 podpisana

29.01.2021

Jakie inwestycje najlepiej napędzą popyt i odnowią gospodarkę?

28.01.2021

BM Reflex: Taniej nie będzie

11.01.2021

DACHSER został członkiem stowarzyszenia DWV

4.02.2021