Zmiana produkcji w branży automotive na pojazdy bardziej zrównoważone. To cel nowo zawiązanej grupy eksperckiej „Battery in Focus”

Zmiana produkcji w branży automotive na pojazdy bardziej zrównoważone. To cel nowo zawiązanej grupy eksperckiej „Battery in Focus”

14.12.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Świat nieodwołalnie odchodzi od tradycyjnych pojazdów napędzanych paliwami kopalnymi, a akumulatory litowo-jonowe stają się jednym z najbardziej niebezpiecznych elementów w łańcuchu dostaw dla branży motoryzacyjnej. Forum zawiązane przez ekspertów firmy CHEP pomoże przyspieszyć rozwój bezpiecznego, efektywnego i zrównoważonego łańcucha dostaw akumulatorów litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych.

Akumulatory o dużej gęstości energii – których klienci oczekują i potrzebują – to komponenty ciężkie, produkowane głównie w Azji i bardzo wrażliwe na zmiany temperatury, niewłaściwą obsługę i uszkodzenia. Takie uszkodzenia mogłyby mieć potencjalnie bardzo poważne konsekwencje w postaci wybuchu lub toksycznej emisji[1]Z tego względu wprowadzono kosztowne, złożone i nieustannie zmieniające się regulacje dotyczące pakowania, przechowywania i przenoszenia tych podzespołów.

Należy też pamiętać o innych kwestiach, takich jak zagrożenia dla dostaw surowców, postępowanie po zakończeniu cyklu użytkowania, recykling i utylizacja. Ważne są także konsekwencje prawne i ubezpieczeniowe oraz rentowność układów napędowych elektrycznych pojazdów akumulatorowych (Battery Electric Vehicle, BEV), w których system zasilania może stanowić nawet 80% kosztów[2].

Każde z tych wyzwań wpływa na wiele fragmentów łańcucha dostaw w sektorze motoryzacyjnym. Ogromny wspólny wysiłek jest niezbędny, aby branża szybko, bezpiecznie i ekonomicznie przestawiła się na produkcję bardziej zrównoważonych pojazdów na skalę masową.

CHEP specjalizuje się w obsłudze globalnego łańcucha dostaw, dlatego firma jako odpowiedzialna społecznie zainicjowała grupę ekspercką „Battery in Focus”. Funkcjonuje ona jako platforma robocza i dyskusyjna, a uczestniczą w niej liderzy wszystkich segmentów branży motoryzacyjnej i transportu w łańcuchu dostaw, a także zewnętrzni specjaliści, konsultanci i prawnicy.

Dotychczas zorganizowano dziesięć sesji eksperckich, przy dużym zaangażowaniu głównych producentów OEM, dostawców z segmentu Tier 1, producentów akumulatorów i wielu innych zainteresowanych stron.

Partnerzy, którzy przyłączą się do tej wyjątkowej kooperacji, pomogą przygotować nadchodzącą „rewolucję w sektorze EV”, wytyczając kierunek rozwoju branży ku zrównoważonej przyszłości i uczestnicząc w definiowaniu globalnych standardów dla nowego rodzaju logistyki.

- Grupa ekspercka Battery in Focus już teraz odgrywa istotną rolę w przyszłości łańcucha dostaw EV. Szeroki zakres partnerstwa – nawet pomiędzy konkurującymi ze sobą podmiotami – wskazuje na korzyści płynące ze wspólnej pracy, która pomoże wyznaczyć kierunek rozwoju branży w przyszłości. Cieszymy się, że możemy oferować udział w tym projekcie, opierając się na wyjątkowej pozycji firmy CHEP w łańcuchu dostaw – podkreśla Sanjiv Takyar, dyrektor ds. innowacji, rozwiązań i marketingu strategicznego, CHEP Automotive & Industrial Solutions.

Od ponad 30 lat CHEP jest światowym liderem w redukcji kosztów i promowaniu zrównoważonego profilu działalności, oferując rozwiązania opakowaniowe wielokrotnego użytku dla branży motoryzacyjnej i współpracując z producentami OEM i Tier 1 na całym świecie.

[1]Royal Society of Chemistry Advances: Rozbieganie termiczne dużych akumulatorów litowo-jonowych

[2]PWC – Badanie dot. układów napędowych 2020,

Wyświetlenia: 483

Umowa na dokumentację obwodnicy Słupska i Kobylnicy

2.02.2021

Rusza postój remontowy rafinerii Grupy LOTOS

1.03.2021

Prologis przekazał ponad 275 000 EUR na cele dobroczynne! Finał europejskiej akcji „Dock Doors of Giving”

4.02.2021

Czwarta umowa na podlaskim fragmencie S19 podpisana

29.01.2021

Znamy chętnych do wykonania dokumentacji projektowej obwodnicy Szczytna

8.01.2021

Zagraniczne sądy respektują wyroki polskich arbitrów Polski arbitraż online wspiera polskich eksporterów

19.01.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Prezentacja Solaris Urbino 12 hydrogen w Krakowie

3.02.2021

Poznaliśmy oferty na ostatni odcinek autostrady A2 pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską

25.01.2021

Kurierzy wpakowani w długi przez swoich kontrahentów

15.02.2021

Jakie inwestycje najlepiej napędzą popyt i odnowią gospodarkę?

28.01.2021

Omnichannel w magazynie – czyli jak Empik zintegrował kanały sprzedaży

23.02.2021

BM Reflex: Skokowy wzrost cen paliw na stacjach

17.01.2021