PEKAES z misją pomocy

PEKAES z misją pomocy

15.12.2020
Czas czytania ok. 3 minut

Program PEKAES Pomaga trwa przez cały rok, a działania w ramach wolontariatu pracowniczego to już w firmie tradycja. Załoga czołowego operatora logistycznego co roku aktywnie uczestniczy w licznych akcjach charytatywnych. Lista potrzebujących stale rośnie. Priorytetem jest, by dotrzeć na czas i wesprzeć tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Pracownicy PEKAES doskonale wiedzą, jak pomaganie jest ważne. Dlatego każdego roku zespół Wolontariuszy przystępuje do działania i rusza z misją pomocy najbardziej potrzebującym.

„Szlachetna Paczka”, zbiórka plastikowych nakrętek i środków na leczenie i rehabilitację dzieci, czy wspólne akcje z Ośrodkami Pomocy Społecznej to przedsięwzięcia, w które PEKAES angażuje się od wielu już lat. Pracownicy Grupy PEKAES mają także możliwość zaproponowania akcji, w której chcieliby wziąć udział i dołączyć do zespołu PEKAES Pomaga.

Podobnie jak w latach poprzednich, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, każdy Pracownik oraz Przewoźnik PEKAES, może przygotować świąteczny upominek dla dziecka, którego rodzice znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Wszystkie prezenty zostaną wręczone dzieciom w ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia, podczas wizyty Wolontariusza.

W tym roku Wolontariusze z Oddziału PEKAES Zielona Góra z pomocą Działu Logistyki w Słubicach oraz Przewoźników i Kierowców, postanowili pomóc rodzinom pozostającym pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Dzięki zbiórce udało się zapewnić ciepłą odzież i obuwie dla kilku rodzin.

– Nasi Pracownicy dostarczyli *rzeczy, które dla tych rodzin byłyby trudne do osiągnięcia*. Serca darczyńców są naprawdę ogromne! Już od początku grudnia dostarczamy potrzebującym chemię gospodarczą, artykuły spożywcze, domowe przetwory oraz zabawki i słodycze dla dzieci. Wszystkie paczki są pięknie opakowane. Warto dodać, że Przewoźnicy współpracujący z PEKAES, przekazali, abyśmy nie zaklejali kartonów, gdyż płyną kolejne dary. Nasi Wolontariusze, Pracownicy i Partnerzy biznesowi są niesamowici!powiedziała Aneta Wawrzyniak, Wolontariusz PEKAES Pomaga z Oddziału w Zielonej Górze.

Liczy się moc pomagania!

PEKAES wspiera również „Szlachetną Paczkę”, czyli ogólnopolską akcję polegającą na wyborze rodziny i spełnieniu jej indywidualnych potrzeb. Pomoc Wolontariuszy PEKAES trafi również do Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach k. Warszawy, Domu Samotnej Matki w Łodzi oraz Domu Dziecka w Golance Dolnej. Przez ostatnie tygodnie, Pracownicy operatora, jak i ich rodziny, zaangażowali się także w projekt – „Paka dla bezdomnego szczeniaka” na rzecz Fundacji dla Szczeniąt Judyta. Dzięki akcji udało się zebrać pokaźną ilość darów, m.in. karmę, legowiska, kołdry, podkłady i koce.

Pomoc dla Ksawerego

Pracownicy PEKAES ruszyli także z pomocą dla Ksawerego Rynkiewicza, chłopca, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni i musi pilnie skorzystać z terapii genowej, zwanej najdroższym lekiem świata. Jej koszt wynosi 9 milionów złotych. Ponieważ pasek na internetowej zbiórce (www.siepomaga.pl ») praktycznie stoi w miejscu, Wolontariusze postanowili działać organizując zbiórkę książek na aukcję charytatywną. Wszystkie książki są systematycznie licytowane przez Wolontariuszy na facebookowej stronie „LICYTACJE – KSAWERY kontra SMA”.

– Akcji w których uczestniczymy jest naprawdę wiele, począwszy od dobrze znanych, ogólnopolskich projektów jak „Szlachetna Paczka”, a kończąc na tych lokalnych, które są również bardzo potrzebne i ważne, jak na przykład „Przekaż książkę na szczytny cel”. Nasz Zespół jest naprawdę niesamowity! Co roku zaskakuje nowymi pomysłami i z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do inicjatyw niesienia pomocy innym. –mówi Joanna Więckowska, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji PEKAES.

Finałem tegorocznego wolontariatu będzie Bożonarodzeniowa Aukcja Charytatywna. Pracownicy przygotowując ozdoby choinkowe na konkurs wewnątrzfirmowy, mogą przekazać swoje prace na licytację i w ten sposób wesprzeć osoby z bliskiego otoczenia Pracowników PEKAES, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Warto pomagać!

PEKAES

Wyświetlenia: 449

Rozpoczynamy projektowanie obwodnicy Milicza w ciągu DK15

19.02.2021

Christian Levin nowym prezesem i dyrektorem generalnym Scania

23.02.2021

Pierwsze spotkanie: światowa, cyfrowa premiera nowego EQA w serwisie Mercedes me media

18.01.2021

Jak inspirująca może być strefa komfortu

24.02.2021

Jakie modernizacje kolejowe w 2021 roku?

4.02.2021

Kawa z mocą pomagania – kupując kawę na Circle K pomagasz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zapewniać wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży

28.01.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Scania wprowadza podnoszoną i odłączaną oś napędową

1.02.2021

Rosnąca popularność pojazdów elektrycznych wymaga wydajnego i zrównoważonego transportu akumulatorów

13.01.2021

DACHSER z setnym lotem czarterowym w 2020 roku

7.01.2021

Omnichannel w magazynie – czyli jak Empik zintegrował kanały sprzedaży

23.02.2021

Mercedes-BenzPolska, Dział PR, ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa Mercedes-Benz –MarkaDaimler AGEQA: komfortowy i zwinnyw prowadzeniu –jak przystało na Mercedesa

17.02.2021

7R wzmacnia zespół inwestycyjny

12.01.2021