Paczkomaty® InPost z gwarancją dostawy przed świętami

Paczkomaty® InPost z gwarancją dostawy przed świętami

17.12.2020
Czas czytania ok. 6 minut

Wystarczy nadać przesyłkę do 21 grudnia

InPost – lider nowoczesnej logistyki w Polsce – daje wszystkim użytkownikom sieci liczącej już ponad 10.000 Paczkomatów® gwarancję dostawy przesyłek przed Świętami Bożego Narodzenia. Warunkiem gwarancji jest nadanie przesyłki przez sprzedawcę do poniedziałku 21 grudnia włącznie, aby trafiły do odbiorców jeszcze przed Wigilią. InPost rozbudował w 2020 roku swoją infrastrukturę o ponad 4000 nowych Paczkomatów®, a ponad 3000 już działających maszyn rozbudował. Uruchomił także kilkanaście regionalnych centrów logistycznych oraz nową, drugą już sortownie centralną w podwarszawskim Mszczonowie.

„To dla nas historyczny rok – zarówno pod względem wolumenów przesyłek, jak i rozwoju naszej infrastruktury. Teraz, w szczycie przedświątecznym, uzupełniamy przesyłki w Paczkomatach® nawet kilka razy dziennie. Jesteśmy w stanie pełnej mobilizacji i mimo, że punktowo notowaliśmy przeciążenie sieci – to jako całość funkcjonuje ona bardzo dobrze. Dlatego chcemy dać naszym klientom gwarancję, której nie zapewnia nikt na rynku.Nie wystarczy jednak sam zakup do dnia 21 grudnia – warunkiem dostawy jeszcze przed Wigilią jest,aby przesyłka została przez sprzedawcę nadana w sieci InPost do 21 grudnia włącznie.Nasza sieć Paczkomatów® InPost jest wystarczająco duża, aby każdy, kto zostawił zakupy prezentów na ostatnią chwilę, mógł skorzystać z tej okazji. Jednak prosimy naszych klientów o szybkie odbieranie swoich przesyłek z Paczkomatów – z myślą o kolejnych czekających na miejsce w skrytce. Wszystkie firmy dostarczające paczki są w tym okresie bardzo dociążone – dlatego wspierajmy Mikołajów przywożących prezenty!” – zachęca Rafał Brzoska, prezes InPost.

Pod koniec listopada InPost wdrożył nową, rewolucyjną usługę nadawania przesyłek przez aplikację. Nadaje się je w Paczkomatach® InPost – do innego Paczkomatu® lub na wskazany adres domowy. Na paczce nie trzeba naklejać żadnych etykiet – wystarczy wygenerowany elektronicznie QR kod lub kod nadania w aplikacji. Za paczkę można zapłacić kodem BLIK. Picture 1 Kolejne możliwości płatności pojawią się w aplikacji na początku 2021 roku: karta płatnicza, szybkie przelewy (pay-by-link), Apple Pay, Google Pay. Status nadanej paczki można śledzić oczywiście w aplikacji, ale także na stronie inpost.pl w sekcji „Śledzenie paczki” oraz przez chatbota, wpisując 24 cyfrowy numer przesyłki. Dzięki aplikacji, przy jednym Paczkomacie® przesyłki może odbierać kilka osób jednocześnie, bez konieczności stania w kolejce. Aplikację InPost Mobile można pobrać ze sklepów Google Play, App Store i Huawei AppGallery. Aplikacja InPost Mobile ma już 5,2 mln aktywnych użytkowników.

Z InPost można skontaktować się także za pomocą Google Asystenta. Rozmowę zaczyna się od wywołania bota o nazwie ChatBot Mat frazą „Porozmawiaj z InPost”. Klienci mogą zapytać m.in. o status przesyłki, najbliższy Paczkomat®, a także nowość – numer do kuriera. Ten sam Bot jest dostępny także na Messengerze, wraz ze wszystkimi swoimi funkcjonalnościami.

InPost wprowadził też usługę „ Paczka w Weekend” – z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na usługi paczkomatowe. Umożliwia ona dostawy do Paczkomatów® także w soboty i niedziele – koszt usługi to 4,99 zł brutto. W ramach „Paczki w weekend” przesyłki są dostarczane do klientów w weekend, jeśli nadanie (czyli przekazanie paczki do Paczkomatu® lub POP albo złożenie zlecenia na odbiór przez kuriera), nastąpi do soboty do godziny 13:00.

Liczba Paczkomatów® (10.000 urządzeń w Polsce) ponad dwukrotnie przekroczyła skalę placówek własnych Poczty Polskiej (4600[1]). Paczkomaty® InPost dostępne są w Polsce także przy sklepach: Dino, Lidl, Kaufland, sieci sklepów Delikatesy Centrum organizowanych przez Grupę Eurocash, a także w Centrach Handlowych Auchan. InPost podpisał również umowę z siecią sklepów Auchan na dostawę Lodówkomatów oraz usługę dostaw door-to-door. Funkcjonalności maszyn lodówkowych InPost pozwalają na bezpieczne przechowanie i odbiór żywności, napojów oraz mrożonek zamówionych przez Internet w Auchan Direct. Według badań Kantar TNS aż 40% kupujących w sieci chce odbierać zakupy spożywcze w Paczkomatach® InPost.

Ponadto InPost – odpowiadając na zapotrzebowanie rynku – uruchomił Paczkomaty® InDoor, przeznaczone specjalnie do instalacji wewnątrz budynków. Dzięki Paczkomatom® InDoor właściciele nieruchomości zapewniają swoim mieszkańcom i najemcom najkorzystniejszą i najpopularniejszą opcję odbioru zakupów. Jednocześnie przyciągają okolicznych mieszkańców do danej lokalizacji – co pozwala generować dodatkowe zyski sklepom i punktom usługowym.

Według raportu Gemius[2]Paczkomaty® są najczęściej wybieraną formą dostawy – wyprzedziły kurierów. Taki typ dostawy towaru preferuje aż 61% kupujących w Internecie. Oznacza to wzrost popularności usługi wśród internatów aż o 9 punktów procentowych w porównaniu do wyników raportu za 2019 rok. Po raz pierwszy w historii Paczkomaty® pobiły w popularności dostawy kurierem, które wybiera 55% badanych – jest to pierwszy tego typu wynik na świecie. Ponadto, aż 68% badanych deklaruje, że możliwość odbioru zakupów przez urządzenia InPost motywują ich do zakupów w konkretnym sklepie internetowym – jest to wzrost o 7 punktów procentowych więcej z roku na rok.

InPost od 2019 roku jest liderem w wynajmie powierzchni magazynowych w Polsce. W zeszłym roku firma wynajęła łącznie 107 950 m² – to 4% całkowitego popytu netto w kraju [3] . InPost był także liderem w branży KEP w zakresie powierzchni oddanej do użytku w 2019 r – w sumie 57 863 m² – wyprzedzając tym samym na podium DHL oraz Pocztę Polską. Lokalizacje uruchomione przez InPost w 2019 roku pozycjonują spółkę w Top 3 najbardziej aktywnych podmiotów e-commerce na rynku logistyki magazynowej – InPost ustępuje pod tym względem jedynie Amazon i Zalando, globalnym gigantom e-sprzedaży.

InPost inwestuje także w ekologiczny transport. Firma rozszerzyła swoją flotę samochodów elektrycznych o 40 nowych Nissanów e-NV200 XL Voltia i zapowiada zakup kolejnych. Samochody zapewniają zasięg do 200 km w mieście, 8m³ przestrzeni ładunkowej oraz ładowność 580 kg.

InPost wprowadza systematycznie nowe usługi – w 2020 roku uruchomił specjalistyczne Paczkomaty® Urząd 24, które przekazał na potrzeby Urzędów Miast, m.in. w Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Nowym Targu, Wołominie, Brodnicy, Wolsztynie oraz Koszalinie. Pozwalają one mieszkańcom załatwiać sprawy urzędowe bez potrzeby wchodzenia do budynku i bezpośredniego kontaktu z urzędnikami. Planowane są kolejne instalacje maszyn przy urzędach w całej Polsce – InPost prowadzi rozmowy z kilkudziesięcioma kolejnymi miastami.

InPost wprowadził także usługę logistyczną InPost Fullfilment, dedykowaną klientom biznesowym. Firma udostępnia infrastrukturę oraz know-how i wspiera klientów na każdym etapie procesów magazynowych. InPost jako partner logistyczny oferuje najwyższą jakość usług i automatyzację całego procesu logistycznego w oparciu o własne doświadczenie. Dzięki usłudze InPost Fulfillment przedsiębiorcy e-commerce mogą się skupić na rozwoju własnego biznesu i nie martwić się o kwestie związane z zapleczem magazynowym, pakowaniem towaru i wysyłką.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów® InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce.

InPost[1] Źródło:

[2] Gemius dla e-Commerce Polska, E-commerce w Polsce 2020, N=1544, marzec 2020

[3] Źródło: Cresa Polska, Industrial Research Forum (IRF)

Wyświetlenia: 777

FPP radzi rządowi: nie podwyższajcie podatków, stymulujcie popyt

15.02.2021

Rozpoczynamy projektowanie obwodnicy Milicza w ciągu DK15

19.02.2021

European Logistics Investment powiększa swoje portfolio o centrum logistyczne w Krakowie o powierzchni 37 000 mkw

1.03.2021

Przyszłość jest elektryczna – trzy bezemisyjne Solarisy dojechały do Bonn

1.03.2021

DACHSER wzmacnia własną sieć lotniczą, zwiększając swoje zdolności przewozowe w 2021 r.

2.02.2021

Umowa na dokumentację obwodnicy Słupska i Kobylnicy

2.02.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Używane pojazdy dostawcze z gwiazdą – i certyfikatem

4.03.2021

Szkolenia w czasach zarazy. Wzrasta popularność „Profesjonalnych kierowców”

7.01.2021

Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej

15.02.2021

Supermarket EUROSPAR otwarty w Pile

28.01.2021

Solaris przystępuje do Europejskiego Sojuszu na Rzecz Czystego Wodoru

12.01.2021

Rozpoczynamy spotkania informacyjne z samorządami w sprawie przebiegu S10 oraz Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej

25.01.2021