Na ratunek rozładowanego akumulatora

Na ratunek rozładowanego akumulatora

22.12.2020
Czas czytania ok. 2 minut

Akumulator samochodowy musi zachować sprawność bez względu na porę roku. Ale statystycznie jego kondycja ujawnia się wraz ze spadkiem temperatury otoczenia. Brak ładowania nie zawsze oznacza konieczność wymiany na nowy.

Firma NOCO od ponad stu lat specjalizuje się w rozwiązaniach przywracających sprawność techniczną akumulatorów. Obok urządzeń do awaryjnego rozruchu proponuje też całą gamę inteligentnych ładowarek Genius, popularnie zwanych prostownikami. Ich podstawowa cecha to zdolność przywrócenia sprawności nawet całkowicie rozładowanej baterii. W przypadku NOCO rozszerzono funkcjonalność o zdatność odsiarczania i podtrzymywanie napięcia. Dostępne na rynku modele ładowarek Genius można podzielić na jedno- i wielostanowiskowe.

Pierwsza grupa to tradycyjne rozwiązanie z jedną parą zacisków. Modele te można uznać za uniwersalne, ale NOCO umożliwia wybór do konkretnych zastosowań. I tak Genius1 (1A) rekomendowany jest do akumulatorów o pojemności 30 Ah, Genius2 do 40 Ah, Genius5 do 120 Ah, a Genius10 do 230 Ah.

Dwa ostatnie modele ładowarek posiadają również zaawansowany tryb regeneracji starych, nieużywanych, uszkodzonych, rozwarstwionych lub zasiarczonych baterii. „Dziesiątka” może też posłużyć do zasilania różnych urządzeń zewnętrznych (12V), jak kompresor do kół czy lodówka turystyczna.

Z kolei ładowarki wielostanowiskowe NOCO umożliwiają jednoczesne ładowanie kilku akumulatorów. Zgodnie z nazwą Genius2x2 (2x2A) dwóch, a Genius2x4 czterech. W każdej z tej konfiguracji nie ma spadku mocy zależnego od ilość podłączeń. To rozwiązanie przeznaczone jest głównie do warsztatów samochodowych czy flot pojazdów firmowych. Niemniej znajdzie też zastosowanie w przydomowym garażu, pozwalając na równoległe ładowanie baterii do kosiarki, motocykla, quada czy samochodu.

O początkowym stanie i etapie ładowania akumulatora informują diody umieszczone na obudowie. Sam proces jest w pełni zautomatyzowany i zabezpiecza przed przepięciami, przegrzaniem, przeciążeniem, iskrzeniem oraz odwrotnym podłączeniem zacisków. Zewnętrzny czujnik dostosowuje poziom i czas pracy do temperatury otoczenia. Wspólnym mianownikiem gamy Genius jest przeznaczenie do akumulatorów - wszystkich typów - 12V. W zależności od modelu mogą zasilić także 6V.

Kompaktowa obudowa ładowarek NOCO została wykonana z wysokiej jakości tworzywa odpornego na mechaniczne uszkodzenia, wszelkiego typu zabrudzenia, jak i warunki atmosferyczne (klasa IP:65). Nie bez znaczenia jest sposób wykonania kabli i zacisków. W zestawie akcesoriów znajduje się szereg adapterów, złączek jak i przedłużaczy o długości nawet 10 metrów.

„Bogate know-how NOCO wywodzi się nie tylko z długiej historii firmy, ale i wyników prac zatrudnionych inżynierów o różnej specjalizacji. Dowodem na to są liczne patenty na rozwiązania, które znajdują zastosowanie tylko w urządzeniach rozruchowych i ładowarkach NOCO. Bez wątpienia są to cechy, które docenią wszyscy użytkownicy - od kierowców po mechaników samochodowych” - mówi Sławomir Gosławski, dyrektor sprzedaży na Wschodnią i Centralną Europę w NOCO Company.

Wyświetlenia: 513

DACHSER wzmacnia własną sieć lotniczą, zwiększając swoje zdolności przewozowe w 2021 r.

2.02.2021

Zimowy obiektyw GDDKiA. Drogi budowane i remontowane

25.01.2021

Nürburgring rozszerza rolę Goodyeara jako „oficjalnego partnera oponiarskiego”

19.02.2021

Odcinki pozbawione kategorii dróg krajowych i zaliczone do dróg wojewódzkich w 2020 roku

13.01.2021

Kryzys kryzysowi nierówny – jak koronawirus traktuje różne branże?

2.02.2021

Circle K oraz Polski Czerwony Krzyż otoczyli świąteczną opieką seniorów w całej Polsce

11.01.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

W tunelu przybywa betonu

14.01.2021

Podsumowanie ogólnopolskiej zbiórki „Drogocenna krew” w 2020 roku

13.01.2021

Ponad 420 tysięcy złotych wsparcia dla WOŚP od sieci Circle K i jej klientów

8.02.2021

IVECO Poland przekazało firmie FINE LOGISTICS 500. egzemplarz ciągnika siodłowego IVECO napędzanego gazem ziemnym

19.02.2021

Umowa na ostatni odcinek A18 podpisana

27.01.2021

Pierwszy pociąg blokowy DACHSER z Chin do Europy

19.01.2021