Daimler i Infosys ogłaszają strategiczne partnerstwo na rzecz rozwoju innowacji opartych na chmurze hybrydowej oraz transformacji infrastruktury IT  w sektorze motoryzacyjnym

Daimler i Infosys ogłaszają strategiczne partnerstwo na rzecz rozwoju innowacji opartych na chmurze hybrydowej oraz transformacji infrastruktury IT w sektorze motoryzacyjnym

7.01.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Kluczowe partnerstwo dla przemysłu motoryzacyjnego: Daimler jeszcze mocniej koncentruje się na inżynierii oprogramowania

i rozpoczyna współpracę z Infosys w celu wprowadzania innowacji i transformacji infrastruktury IT

Otwarta, modułowa i inteligentna infrastruktura chmury hybrydowej w oparciu o rozwiązania Infosys Cobalt i wiodących dostawców technologii chmurowej ma na celu przyspieszenie „podróży” Daimlera w kierunku architektury wielochmurowej

Wspólny cel: stworzenie opartego na osobowości, swobodnie dostępnego – zawsze i wszędzie – miejsca pracy oraz punktu obsługi z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Daimler AG oraz Infosys ogłosiły długoterminowe partnerstwo strategiczne. Po uzyskaniu wszystkich zezwoleń koncern wspólnie z Infosys przeprowadzi transformację swojego modelu funkcjonowania IT i krajobrazu infrastruktury, obejmującego usługi w miejscu pracy, punkty obsługi, centrum danych, sieci i SAP Basis. Partnerstwo pozwoli Daimlerowi na silniejsze skoncentrowanie się na inżynierii oprogramowania oraz stworzenie modułowej cyfrowej infrastruktury IT na żądanie oraz swobodnie dostępnego miejsca pracy.

Ponieważ oprogramowanie staje się coraz bardziej modułowe, cyfrowa infrastruktura odgrywa niezmiennie ważną rolę w defragmentacji. Daimler chce pracować nad modelem, który zapewni solidną infrastrukturę IT w poszczególnych fabrykach i regionach działalności, a jednocześnie będzie wspierał konsolidację centrów danych oraz skalowanie operacji IT – równolegle przyspieszając rozwój innowacji. Do kluczowych założeń nowego partnerstwa należą:

• Inteligentna chmura hybrydowa, wykorzystująca usługi Infosys Cobalt oraz rozwiązania wiodących dostawców usług chmurowych, przyspieszająca przejście na architekturę wielochmurową z naciskiem na wdrożenie otwartego oprogramowania.

• Rozwiązanie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla – dzięki konsolidacji i racjonalizacji centrów danych we wszystkich regionach.

• Ujednolicony stos technologiczny – dzięki wprowadzeniu ekosystemu wyłaniającego czołowych partnerów.

• Stworzenie najnowocześniejszej sieci Zero Trust z możliwością harmonijnych aktualizacji technologii.

• Oparte na osobowości i czynnikach poznawczych, swobodnie dostępne – zawsze i wszędzie – modele miejsc pracy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

W ramach nowego partnerstwa szeregi Infosys zasilą eksperci ds. motoryzacyjnej infrastruktury IT Daimler AG z Niemiec, Europy, USA oraz regionu Azji i Pacyfiku. Firma Infosys jest ekspertem w podobnych transformacjach – w ostatnich latach w ramach innych partnerstw przeprowadziła integrację ponad 16 000 pracowników z zachowaniem wysokich wskaźników akceptacji, utrzymania stanowisk i satysfakcji. Przy okazji transfer pozwoli Infosys wzmocnić i rozwinąć swoją działalność motoryzacyjną, a jednocześnie zaoferuje pracownikom korzystne perspektywy długoterminowego rozwoju zawodowego.

Komentując zawiązanie partnerstwa, Jan Brecht, szef ds. informatyki (CIO) w Daimlerze i Mercedes-Benz, powiedział: „Oprogramowanie staje się modułowe, a infrastruktura IT przybiera znaczne rozmiary. Aby przekształcić swoją infrastrukturę IT, Daimler podejmie jednocześnie aż trzy kroki: stawia na konsolidację, skalowanie i modernizację. Musimy myśleć o infrastrukturze wykraczającej poza wielkość naszej firmy. W Infosys znaleźliśmy partnera, który pomoże nam w przeprowadzeniu skalowania, wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań i przyspieszeniu tej transformacji. Ponadto Infosys wspólnie z nami chce się rozwijać w branży motoryzacyjnej – a to dla naszych pracowników szansa rozwoju zawodowego”.

„Cieszymy się, że nawiązaliśmy nasze partnerstwo i możemy wspierać motoryzacyjną wizję Daimler AG. Ruszając w tę wspólną podróż, połączymy możliwości, ekosystemy i infrastrukturę chmury hybrydowej – a to pozwoli ukształtować nowe doświadczenia zarówno dla Daimler AG, jak i dla całej branży. Infosys ma duże doświadczenie we wspieraniu klientów z całego świata w poruszaniu się po cyfrowym świecie. W ramach partnerstwa z Daimlerem chcemy ustanowić nowy standard dla branży motoryzacyjnej – i nie możemy się już tego czekać” – powiedział Salil Parekh, dyrektor generalny Infosys.

Wyświetlenia: 732

4 nieoczywiste warsztatowe odpady do utylizacji

14.07.2021

Polski serwis wśród laureatów nagrody Goodyear TruckForce Service Excellence Award.

8.07.2021

Nowy Mercedes-Benz Citan: kompaktowe wymiary zewnętrzne, duża przestrzeń i wysoka funkcjonalność

26.07.2021

BM Reflex: Kolejny długi weekend z takimi samymi cenami benzyn i oleju napędowego

4.06.2021

Słońce i wypoczynek. Ale najpierw bezpieczna podróż

2.06.2021

Realizujemy ponad 1 500 km nowych dróg

6.07.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Urodzinowa loteria DPD Polska – „Wszystkiego WyGRAnEKO”

15.07.2021

Textorial Park nieprzerwanie ekologiczny

30.06.2021

#ZdrowyKierowca – nowy trend w transporcie

28.06.2021

Prologis wyznacza nowe standardy zrównoważonego rozwoju

7.07.2021

Jednorazowy alkotest lepszy od elektronicznego alkomatu?

11.06.2021

Kolejne kilometry betonowej jezdni przekazane kierowcom

7.07.2021