Solaris przystępuje do Europejskiego Sojuszu na Rzecz Czystego Wodoru

Solaris przystępuje do Europejskiego Sojuszu na Rzecz Czystego Wodoru

12.01.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Europejski Sojusz na Rzecz Czystego Wodoru (European Clean Hydrogen Alliance) to inicjatywa Komisji Europejskiej. Jej celem jest przyspieszenie do roku 2030 działań na rzecz produkcji i wykorzystania wodoru jako paliwa produkowanego z wykorzystaniem technologii niskoemisyjnych i odnawialnych źródeł energii. Sojusz na rzecz Czystego Wodoru jest jednym z kroków, jakie Unia Europejska podejmuje, aby zbudować pozycję światowego lidera w produkcji i wykorzystaniu wodoru w przemyśle oraz systemie energetycznym. Jest także jednym z elementów dochodzenia do neutralności węglowej w roku 2050, co jest celem Unii Europejskiej.

Firma Solaris, jako jeden z kilkudziesięciu podmiotów, pod koniec roku 2020 przystąpiła do Europejskiego Sojuszu na Rzecz Czystego Wodoru. Solaris, który jest europejskim liderem w produkcji bezemisyjnych pojazdów transportu publicznego, pierwsze autobusy wykorzystujące wodór zaprezentował już w 2014. Od tego momentu wodorowe autobusy i trolejbusy marki Solaris znalazły swoich nabywców w Holandii, Niemczech, Włoszech, Szwecji oraz na Łotwie. W najbliższych tygodniach kolejne europejskie miasta chcą testować pojazdy Solaris Urbino hydrogen, aby przekonać się o zaletach bezemisyjnego napędu opartego o wodór.

„Autobusy elektryczne napędzane wodorem pozwalają nam oferować komplementarne bezemisyjne portfolio, dzięki któremu Solaris jest przygotowany na współczesne wyzwania oraz zróżnicowane potrzeby klientów odnośnie zasięgu, elastyczności i operacyjności pojazdów. Wychodzimy z założenia, że rozwój wszystkich odnóg elektromobilności – zarówno autobusów bateryjnych, trolejbusów, jak i modeli napędzanych wodorem – powinien przebiegać w synergii oraz że jest to proces niezbędny dla zapewnienia zrównoważonego transportu przyszłości. Napędzane wodorem autobusy Solaris nie stanowią konkurencji dla autobusów bateryjnych czy pojazdów z serii Trollino. Wręcz przeciwnie, technologie te perfekcyjnie uzupełniają się i czerpią z postępu technologicznego napędów elektrycznych i ich komponentów” – mówi Petros Spinaris, członek zarządu firmy Solaris, odpowiedzialny za obszar sprzedaży, marketingu i obsługi klienta.

Firma Solaris w ramach Europejskiego Sojuszu na Rzecz Czystego Wodoru została zaproszona do stolika poświęconego mobilności. Wspólnie z innymi podmiotami promującymi wykorzystanie wodoru jako źródła energii, producent będzie wspierać wypracowanie najlepszych rozwiązań w zakresie tranzycji energetycznej UE w kierunku gospodarki neutralnej klimatycznie.

Więcej o inicjatywie na stronie:

https://ec.europa.eu/growth/industry/policy/european-clean-hydrogen-alliance_en

Solaris Bus & Coach

Wyświetlenia: 126

Nowe zaawansowane narzędzie Goodyear eJob dla zautomatyzowanych kontroli flot transportowych

8.12.2020

LOTOS uruchamia testy nowej aplikacji

22.12.2020

Nowa opona całoroczna Dębica Navigator 3 gotowa na każde warunki pogodowe

27.11.2020

Autobusy Scania w Jeleniej Górze

12.01.2021

#pomagamypomagać – pierwsze pakiety zostały wysłane do klientów

18.12.2020

Zimowy atak na K2

14.12.2020
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

VGL zostaje na dłużej w parku Mapletree Park Gdańsk

12.01.2021

BM Reflex: Dalsze podwyżki przed nami

30.11.2020

KAMAZ-master dominuje w pierwszej połowie Rajdu DAKAR 2021 na standardowych oponach Goodyear OFFROAD ORD

11.01.2021

Jak zachować jakość w transporcie masowym gęstych płynów? – Hillebrand wprowadza innowacyjny flexitank Pulse

11.12.2020

W 2020 roku Mercedes-Benz Cars trzykrotnie zwiększył sprzedaż pojazdów xEV i spełnił europejski cel emisji CO2 dla samochodów osobowych

12.01.2021

Przybędzie tuneli w ciągu dróg krajowych

16.12.2020