Działająca na rynku europejskim od ponad trzydziestu lat firma LINK wzbogaciła  swoją flotę o 20 ciągników DAF XF FT. To pierwsza partia, z kontraktu na dostawę 83 nowych pojazdów DAF w bieżącym roku

Działająca na rynku europejskim od ponad trzydziestu lat firma LINK wzbogaciła swoją flotę o 20 ciągników DAF XF FT. To pierwsza partia, z kontraktu na dostawę 83 nowych pojazdów DAF w bieżącym roku

13.01.2021
Czas czytania ok. 4 minut

W roku 2020 LINK Sp. z o.o. podpisała kontrakt na dostawę 83 ciągników siodłowych DAF XF FT 480 Low Deck z silnikiem MX 13 o mocy 480 KM oraz zautomatyzowaną skrzynią biegów Traxon, kabiną Super Space Cab i hamulcem silnikowym MX Engine Brake. Firma LINK wybrała markę DAF po raz kolejny po zakończeniu realizacji poprzedniego zamówienia opiewającego na dostawę 102 ciągników DAF XF FT w 2019 roku.

W pierwszym tygodniu stycznia 2021 roku przedstawiciele firmy LINK odebrali pierwsze 20 ciągników. Kolejne wydania planowane są w pierwszym kwartale 2021. Podczas odbiorów LINK skorzystał ze szkolenia kierowców Eco Drive +, które stanowią integralną część oferty DAF. Program szkoleń Eco Drive + od lat cieszy się uznaniem zarówno kierowców, jak i firm. Przeszkoleni kierowcy podnoszą kompetencje związane z eco-jazdą i optymalnym wykorzystaniem możliwości pojazdów oraz odnotowują coraz to lepsze wyniki spalania. Doskonale wpisuje się to w strategię firmy LINK – przedsiębiorstwa dbającego o środowisko i promującego eco-driving wśród swoich pracowników.

Paweł Moder , CEO LINK Sp. z o.o. podkreśla, że: „Wybór marki DAF przez firmę LINK spowodowany jest przede wszystkim korzystnymi parametrami pojazdów DAF pod kątem bezawaryjności oraz średniego zużycia paliwa, a także wysokim komfortem użytkowania i jazdy dla kierowców. Ponadto zdobyliśmy już doświadczenie w użytkowaniu ciągników marki DAF, odbierając pierwsze samochody w 2018 roku. Jednocześnie Zespół DAF wykazał duże zaangażowanie i profesjonalizm w procesie ofertowania i negocjacji, co pozwoliło wspólnie z naszym Partnerem wypracować nowe, spełniające nasze oczekiwania standardy dotyczące zakupu pojazdów. Analizując i uwzględniając wszystkie „za” oraz „przeciw” DAF zaproponował nam w danym momencie atrakcyjne warunki, wyróżniające się na tle konkurencyjnych ofert flotowych.”

Odebrane pojazdy zostały dodatkowo wyposażone w klimatyzację postojową Dirna Lite pod marką Paccar Parts –TRP. Ponadto firma LINK skorzystała również z oferty na kontakty serwisowe DAF MultiSupport – wybrany został najbardziej rozbudowany pakiet Full Care, który obejmuje koszty wszelkich napraw i obsług w okresie obowiązywania umowy. Dodatkowo kontrakt rozszerzony został o opcję gwarantującą czas naprawy Uptime Plus.

Firma LINK specjalizuje się w międzynarodowym transporcie drogowym oraz spedycji na terenie całej Europy, główne kierunki to: Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Belgia, Holandia, Czechy oraz Polska. Firma oferuje głównie transport ładunków całopojazdowych (FTL) uzupełniony o transport ładunków częściowych (LTL). Transporty realizowane są również w systemie just-in-time. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie rynkowe w optymalizacji procesów transportowo-logistycznych, zespół ponad 800 pracowników oraz liczne inwestycje w digitalizację, najnowsze technologie, systemy IT oraz telematyczne, automatyzację procesów jak również kompetencje Zespołu i nowoczesną flotę pozwalają firmie LINK dostarczać usługi TSL najwyższej jakości.

Flota własna firmy LINK obejmuje 1200 jednostek transportowych, w tym kilkaset nowoczesnych ciągników siodłowych oraz kilkaset naczep typu MEGA i MEGA BDE, wspieranych przez dodatkowe zasoby podwykonawców. Spółka posiada liczne pozwolenia, licencje oraz certyfikaty potwierdzające kompetencje oraz dbałość o takie obszary jak: zarządzanie jakością (ISO 9001), zarządzanie środowiskowe (ISO14001), zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy (ISO 45001). LINK otrzymał także wiele nagród i wyróżnień branżowych. Lokalizacja baz transportowych LINK (Gliwice, Poznań, Wrocław, Zgierz) wpływa na elastyczną i optymalną pod względem szlaków komunikacyjnych w transporcie z krajami Europy obsługę. LINK posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze międzynarodowych klientów z takich sektorów, jak: automotive, AGD, e-commerce i retail, materiały budowlane oraz FMCG. Osiągając cele biznesowe Spółka LINK dba także o zrównoważony rozwój, ekologię oraz społeczną odpowiedzialność prowadzonego biznesu.

„Fakt, że wiodące firmy transportowe takie jak LINK — bazując na wieloletnich doświadczeniach — decydują się na pojazdy DAF XF, stanowi dowód ogromnego uznania dla niezawodności i wydajności tych ciężarówek oraz komfortu, jaki zapewniają one kierowcom” — dodał Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska Sp. z o.o.. „To zamówienie traktujemy również jako pozytywny sygnał z rynku: zapotrzebowanie na usługi transportowe szybko wraca. Sprawia nam wielką radość, że możemy wspierać branżę transportową, dostarczając wysokiej jakości pojazdy ciężarowe”.

DAF Trucks Polska

Wyświetlenia: 595

Pierwszy odcinek nowej serii ‘Lifesavers’ opowiada o ratowniczce medycznej, realizującej swoje marzenia

31.05.2021

Grupa ROBYG – rekordowa sprzedaż w H1 2021

7.07.2021

Niemal połowa Polaków sądzi, że samochody nie szkodzą środowisku

2.06.2021

Goodyear gotowy na nowy sezon wyścigów pojazdów ciężarowych

17.06.2021

Sztuczna inteligencja w służbie branży kolejowej

21.06.2021

BM Reflex: Wzrosty cen diesla i benzyn wyhamowały, drożeje LPG

26.07.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

FPP: Białorusini potrzebują naszej pomocy!

16.06.2021

W 2025 r. Mercedes-Benz zastosuje do produkcji samochodów ekologiczną stal

1.06.2021

50 pojazdów Scania LNG dla Maszoński logistic

5.07.2021

Nowy Mercedes-Benz Citan: kompaktowe wymiary zewnętrzne, duża przestrzeń i wysoka funkcjonalność

26.07.2021

Rynek biurowy w Polsce_up-date 2021

26.07.2021

Kuehne+Nagel rozszerza sieć logistyczną dla produktów łatwo psujących się dzięki przejęciu Salmosped w Norwegi

12.07.2021