PEKAES – kurs na edukację

PEKAES – kurs na edukację

14.01.2021
Czas czytania ok. 3 minut

PEKAES, czołowy operator logistyczny, już po raz trzeci jest zaangażowany w Program Top Young 100. Firma od lat prowadzi działania edukacyjne na rzecz poszerzenia wiedzy i rozwoju kompetencji wśród przyszłych logistyków. Programy praktyk, wycieczki i wizyty studyjne w terminalach oraz spotkania eksperckie już na stałe wpisały się do kalendarza aktywności PEKAES.

Program Top Young 100 powstał z myślą o studentach kierunków związanych m.in. z logistyką, przemysłem 4.0, informatyką i technologią. Służy wsparciu i promocji młodych talentów na rynku zawodowym. Prestiżowa inicjatywa jest prowadzona przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów.

– W projekcie Top Young 100 uczestniczymy od samego początku. Z pewnością cenna jest idea połączenia trzech stron: biznesu, środowiska akademickiego i studentów. Każdy student może zgłosić się do projektu sam lub być nominowany przez swoją uczelnię. Proces mentoringowy w projekcie jest najważniejszym elementem Top Young 100. Przez blisko rok, mentor wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem studenta, aby mógł on osiągnąć określone cele. –stwierdzaMaciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

W procesie rekrutacji do programu Top Young 100 ważną rolę odgrywa nie tylko CV kandydata, ale także jego aktywność w kołach naukowych TSL czy angażowanie się w przygotowanie wydarzeń branżowych. Po zakończeniu programu, jego uczestnicy mają szansę na zatrudnienie w firmach.

Poznaj logistykę z PEKAES

Top Young 100 to tylko jeden z obszarów współpracy PEKAES ze środowiskiem akademickim. Firma prowadzi również wizyty studyjne w swoich oddziałach pod hasłem „Poznaj logistykę z PEKAES”.– Program ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na uczelniach. To unikatowy projekt i sądzę, że jedyny taki na rynku, biorąc pod uwagę, że całodzienna wizyta studyjna połączona jest ze spotkaniami z ekspertami z naszej firmy oraz pracą studentów nad konkretnym studium przypadku.dodajeMaciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

Całoroczny program praktyk w PEKAES obejmuje 20 miast w Polsce i jest realizowany we wszystkich oddziałach PEKAES. Adresatami tej inicjatywy są uczniowie i studenci, którzy wiążą swoją przyszłość z logistyką, a także nauczyciele zawodu i opiekunowie praktyk, którzy kierują młodzież na praktyki u renomowanego pracodawcy.

PEKAES jest także organizatorem cyklicznych warsztatów „Kobieta menadżer w branży TSL” oraz „Logistyka 4.0”. Spotkania odbyły się dotąd w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie , Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytecie Gdańskim oraz Uniwersytecie w Białymstoku. Przedstawiciele firmy wygłaszają również wykłady pod hasłem „Poznaj eksperta z PEKAES”, które odbywają się na uczelniach na zaproszenie kół naukowych logistyki.

Z kolei warsztaty „Jak pozycjonować się na rynku pracy w TSL – Eksperci PEKAS dzielą się swoim doświadczeniem” organizowane są jako oddzielne wydarzenie lub przy okazji akademickich targów pracy.

Dzielimy się ze studentami praktyczną wiedzą jak budować świadomie karierę w branży logistycznej, a także jak przygotować dokumenty aplikacyjne, zbudować wizerunek w mediach społecznościowych czy dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej. Ponadto prowadzimy tzw. debaty oksfordzkie dla studentów i organizujemy wizyty studyjne w porcie kontenerowym w Gdyni. Stale też poszukujemy nowych inicjatyw i form współpracy ze środowiskami akademickimidodajeJustyna Trzcińska, Kierownik Działu Rekrutacji i Rozwoju w PEKAES.

PEKAES

Wyświetlenia: 521

Czas na ogród - ostatni moment na dostawy do marketów budowlanych

16.03.2021

Mercedes-EQ rozpoczyna produkcję akumulatorów do nowego modelu EQS i wzbogaca swoje doświadczenie w dziedzinie elektromobilności

29.03.2021

DHL Express przewiduje 70 proc. wzrost w e-handlu B2B

1.04.2021

Waloryzacja a zmiany cen na rynku - nowe dane

23.02.2021

Polski rynek magazynowy po raz kolejny na europejskim podium

19.02.2021

Podsumowanie lutego w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

15.03.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Salon samochodowy w Genewie: scena regularnych ekskluzywnych premier Mercedes-Benz

17.03.2021

Biometan wTurynie: pierwsza stacja tankowania bio-LNG ibio-CNG wpółnocno-zachodnich Włoszech

19.03.2021

Prologis Etyczną Firmą 2020 w Polsce!

16.03.2021

Nowoczesne biura coraz częściej powstają w sąsiedztwie magazynów

9.03.2021

Światowy debiut Mercedesa EQS w Mercedes me media – cyfrowa premiera progresywnej elektrycznej limuzyny

6.04.2021

Rusza postój remontowy rafinerii Grupy LOTOS

1.03.2021