Najnowsza inwestycja European Logistics Investment w regionie Krakowa powiększy portfolio spółki o ponad 18 000 mkw. powierzchni logistycznej

Najnowsza inwestycja European Logistics Investment w regionie Krakowa powiększy portfolio spółki o ponad 18 000 mkw. powierzchni logistycznej

14.01.2021
Czas czytania ok. 2 minut

European Logistics Investment (ELI), dynamicznie rozwijająca się platforma logistyczna w Polsce, wybuduje centrum logistyczne o powierzchni 18 300 mkw. w Skawinie w powiecie krakowskim. Obiekt Kraków V, który jest już trzecią inwestycją ELI w tym regionie, będzie realizowany razem z partnerem – Panattoni. Blisko 20% powierzchni znalazło już najemcę – RTV Euro AGD – wiodącego na polskim rynku właściciela sklepów RTV i AGD.

European Logistics Investment (ELI) kontynuuje rozwój swojego portfolio, rozszerzając je o inwestycje zlokalizowane w najbardziej atrakcyjnych dla logistyki regionach Polski. Kraków V to najnowszy projekt w portfelu ELI i jednocześnie trzecia inwestycja spółki w Małopolsce. Przedmiotem inwestycji jest centrum logistyczne zlokalizowane w Skawinie w pobliżu obwodnicy Krakowa, które ELI będzie realizować razem ze swoim partnerem Panattoni – wiodącym deweloperem obiektów logistycznych w Europie. Planowana data zakończenia projektu to II kwartał 2021 roku. Po ukończeniu Kraków V dostarczy łącznie 18 300 mkw. powierzchni najmu, w tym 16 600 mkw. powierzchni magazynowej i 1 700 mkw. biurowej. Obiekt będzie posiadał także 121 miejsc parkingowych dla samochodów, nowoczesny system zraszania ESFR, 24 ramp przeładunkowych oraz całodobową ochronę.

3 600 mkw. w nowym obiekcie, w tym 3 300 mkw. powierzchni magazynowej i 300 mkw. powierzchni biurowej, zostało już wynajęte przez firmę RTV Euro AGD – działającego wielokanałowo, wiodącego na polskim rynku RTV i AGD właściciela 305 sklepów stacjonarnych w 195 miastach Polski i sklepu internetowego z nowoczesnym sprzętem elektronicznym i artykułami gospodarstwa domowego. Pozostała powierzchnia jest planowana jako inwestycja typu SBU (small business units) z możliwością wykorzystania przez różne segmenty logistyki, m.in. tzw. last mile delivery, centra dystrybucji paczek, szybkie dostawy w 1h czy rozwiązania logistyczne dla sklepów z branży spożywczej.

Lokalizacja posiada bardzo dobre połączenie z autostradą A4 (łączącą Niemcy z Wrocławiem i Śląskiem) – dojazd do obwodnicy Krakowa zajmuje około 5 minut. Działka jest także zlokalizowana w bliskości trzech międzynarodowych lotnisk (Kraków, Katowice, Rzeszów).

Najnowsza inwestycja w Skawinie pozwoli wzmocnić pozycję ELI na krakowskim rynku magazynowym. Widzimy tu duży potencjał dla nowoczesnej logistyki, szczególnie biorąc pod uwagę względnie niskie nasycenie tego regionu powierzchnią magazynową. Jest to już nasz trzeci projekt w regionie i z pewnością nie ostatni – mówi Łukasz Toczek, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

W skład portfolio European Logistics Investment (ELI) wchodzi 19 parków logistycznych o łącznej powierzchni najmu ponad 600 000 mkw., które są zlokalizowane w najważniejszych regionach logistycznych w Polsce m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, a także na Górnym Śląsku. W najbliższych latach firma planuje dalszy rozwój portfolio, aby stać się wiodącą platformą logistyczną w Polsce. Strategicznym partnerem ELI jest Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie.

European Logistics Investment

Wyświetlenia: 519

Inter Cars przedłuża umowę ze Stalą Gorzów Wielkopolski!

13.01.2021

DHL Express inwestuje w więcej nowych samolotów

21.01.2021

Poznań nadal stabilnym rynkiem dla najemców - raport Cresa Polska

24.02.2021

Volvo wprowadza na rynek europejski nowy autobus dwupokładowy

28.01.2021

Unieważniamy postępowanie na wybór wykonawcy na zaprojektowanie i budowę S1 Mysłowice - Oświęcim

23.02.2021

Dodatkowe wyposażenie pojazdów Renault Trucks w kontekście zmian dotyczących nowych norm bezpieczeństwa w Wiedniu i Londynie

26.01.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Zagraniczne sądy respektują wyroki polskich arbitrów Polski arbitraż online wspiera polskich eksporterów

19.01.2021

Jak ulepszyć Miejsca Obsługi Podróżnych? Prezentujemy wyniki ankiety

8.01.2021

Umowa na ostatni odcinek A18 podpisana

27.01.2021

Znamy oferty na kolejny odcinek autostrady A2

7.01.2021

BM Reflex: Konsolidacja na rynku ropy sprzyja stabilizacji cen paliw na stacjach

31.01.2021

Znaczący krok w stronę tańszych i trwalszych dróg

24.02.2021