Grupa ROBYG – kontraktacja w 2020 roku

Grupa ROBYG – kontraktacja w 2020 roku

14.01.2021
Czas czytania ok. 3 minut

Popyt i ceny na rynku nieruchomości mieszkaniowych rosną

W 2020 roku Grupa ROBYG podpisała 2567 umów deweloperskich[1]oraz2155 umów rezerwacyjnych nettow Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Spółka przekazała2700 lokali.Potencjał sprzedażowy spółki na nadchodzące kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się około 2100 lokali, a dodatkowo zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie ponad 21.200 mieszkań. Grupa ma w budowie ponad 4200 mieszkań – wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramami.

Grupa ROBYG Eyal Keltsh Wiceprezes„W branży nieruchomości mieszkaniowych na 2021 rok zakładamy wzrost popytu – zwłaszcza, że WIBOR jest rekordowo niski, co może zachęcać do inwestycji w nieruchomości. Lokowanie kapitału w nieruchomości daje obecnie znacznie wyższe stopy zwrotu niż lokaty bankowe czy inwestycje na rynku kapitałowym. Pewna nadpłynność gotówki na rynku będzie przekierowana właśnie na inwestycje w mieszkania – także przez cudzoziemców. Jako dobrą lokatę klienci będą coraz częściej postrzegać mikroapartamenty. Nieduże metraże i promocyjne ceny lokali pozwalają na szeroki wybór dla każdego. Sądzimy, że ceny mieszkań w 2021 roku będą stabilne, a w niektórych lokalizacjach mogą nawet wzrosnąć ze względu na wyższy popyt przy ograniczonej podaży. Klienci szukają coraz lepszych projektów, z balkonami i tarasami – w dobrych lokalizacjach. Oczekują dobrze zaprojektowanych mieszkań, by w razie potrzeby korzystać z nich także w ramach pracy zdalnej. Doceniają też wsparcie w obszarze procedur kredytowych – przyspieszenia i ułatwienia możliwości otrzymania kredytu. Dlatego mamy specjalne umowy z bankami, aby zrealizować te oczekiwania. Przy wyborze mieszkania analizują także oferowane przez dewelopera technologie, takie jak SMART HOUSE, fotowoltaika, rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo mieszkania i osiedla, a także zielone rozwiązania wspierające ekologię. Grupa ROBYG ma obszerny bank ziemi, który zabezpiecza naszą działalność na najbliższe lata. W latach 2019-2020 roku sfinalizowaliśmy znaczące zakupy gruntów, które umożliwiają nam budowę łącznie ponad 10 tys. mieszkań. W Warszawie i Gdańsku mamy ugruntowaną pozycję na rynku inwestycji mieszkaniowych, rozwijamy się także intensywnie we Wrocławiu i Poznaniu. W ofercie zapewniamy klientom atrakcyjne lokalizacje, ale nie spoczywamy na laurach. Mamy zabezpieczone środki na zakupy gruntów i kolejne inwestycje. Naszym celem jest zwiększenie poziomu działalności – co oznacza sprawne uruchamianie kolejnych projektów osiedli. W 2021 roku będziemy kontynuować dotychczasową strategię i rozwijać się zgodnie z założeniami. Wierzymy, że rynek nieruchomości mieszkaniowych będzie relatywnie odporny na koronawirusa” – powiedział Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu ROBYG SA**.**

Grupa ROBYG – przy wsparciu inwestora strategicznego z Grupy Goldman Sachs – ma stabilną pozycję gotówkową i planuje kolejne inwestycje, a także akwizycje w Polsce.

W 2019 roku Grupa ROBYG odnotowała przychody w wysokości 1,12 mld zł. Zysk netto wyniósł 202 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 178 mln zł. ROBYG to ponad 22.000 sprzedanych lokali i ponad 70.000 zadowolonych klientów.

ROBYG oferuje także nowy format lokali – mikroapartamenty Modern Space w sąsiedztwie projektu City Sfera w warszawskich Włochach. W 2 budynkach Modern Space znajdą się 402 lokale o metrażach od 17 – 39 m 2 . Modern Space to nowoczesny charakter i elegancka forma, które gwarantują komfort użytkowania. Na parterze planowane są lokale usługowe i sklepy, a na pierwszym piętrze przestrzeń przeznaczona m.in. na Centrum Medyczne. Recepcja z portierem, monitoring i ochrona zapewnia bezpieczeństwo, a strefa ogólnodostępnych usług (pralnia, suszarnia, fitness, strefa biurowa) podnoszą standard inwestycji i stanowią o jej wyjątkowości. Lokalizacja w pobliżu ośrodków biznesowych gwarantuje doskonałą stopę zwrotu. Możliwość wykończenia pod klucz i odpisania podatku VAT to kolejne atuty Modern Space. To doskonała inwestycja pod względem lokowania kapitału – pierwsza oferta mieszkań w Warszawie, w najbardziej poszukiwanym małym metrażu, z tak wysokim standardem wykończenia i pakietem usług dodatkowych.

Grupa ROBYG[1]Z uwzględnieniem sprzedaży Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego (WPB)

Wyświetlenia: 534

Zagraniczne sądy respektują wyroki polskich arbitrów Polski arbitraż online wspiera polskich eksporterów

19.01.2021

Siedem kolejnych pojazdów Scania na elektrycznej autostradzie

2.02.2021

130 nowych ciągników siodłowych Volvo we flocie DBK Rental!

7.01.2021

DACHSER organizuje logistykę szczepionek w Berlinie

11.01.2021

Ekologia w biurze

12.01.2021

Mercedes-BenzPolska, Dział PR, ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa Mercedes-Benz –MarkaDaimler AGEQA: komfortowy i zwinnyw prowadzeniu –jak przystało na Mercedesa

17.02.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Pierwsza elektryczna wywrotka z zabudową KH-KIPPER

26.01.2021

Drogowcom zima niestraszna

17.01.2021

Sportowy, emocjonujący, wydajny i inteligentny – nowy Mercedes-Benz Klasy C

16.02.2021

Jakie mieszkania trafią na rynek w tym roku

18.02.2021

Biurowiec EQ2 na ostatniej prostej

11.01.2021

Walka o Nowy Zielony Ład – czy uda się zrealizować cele?

28.01.2021