Zespół Formuły E Mercedes-Benz EQ z trzygwiazdkową akredytacją środowiskową FIA

Zespół Formuły E Mercedes-Benz EQ z trzygwiazdkową akredytacją środowiskową FIA

17.01.2021
Czas czytania ok. 4 minut

Krótko przed rozpoczęciem drugiego sezonu Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA ekipa Mercedes-Benz EQ poinformowała, że organizacja FIA przyznała jej trzygwiazdkową akredytację środowiskową. Zespół jest zdeterminowany, by wspierać zmiany w sporcie motorowym ukierunkowane na ekologię.

Celem programu akredytacji środowiskowej FIA jest pomoc i zachęcanie uczestników do pomiaru i poprawy ich wyników w zakresie ochrony środowiska. Poza prowadzeniem kontroli program koncentruje się na ciągłym doskonaleniu obowiązujących procedur oraz wprowadzaniu rozwiązań tworzonych pod kątem zrównoważonego rozwoju.

W grudniu ub.r. zespół Formuły E Mercedes-Benz pomyślnie zakończył zdalny audyt na potrzeby przyznania akredytacji. Trzygwiazdkowy status w programie FIA jest efektem wspólnych osiągnięć w placówkach Mercedes-Benz Motorsport w Brackley i Brixworth, a także HWA AG w Affalterbach. Wcześniej również firma HWA AG, która odpowiada za operacje przytorowe, została wyróżniona trzygwiazdkową akredytacją środowiskową.

Trzy gwiazdki to dopiero początek

„Bardzo się cieszę, że tuż po swoim debiutanckim sezonie w Formule E nasz zespół zdobył trzygwiazdkową akredytację środowiskową FIA i tym samym dołączył do ekipy Formuły 1 Mercedes-AMG Petronas oraz szeregu zespołów, organizatorów i serii, które osiągnęły już ten kamień milowy” – powiedział Ian James, szef zespołu Formuły E Mercedes-Benz EQ. „Odpowiadamy nie tylko za przestrzeganie wymagań FIA, ale także za robienie wszystkiego, co tylko możemy, by zmniejszyć nasz ślad węglowy. Ten swego rodzaju znak jakości jest więc dla nas bardzo ważny, ale tak naprawdę musimy nieustannie korzystać ze wszystkich dostępnych sposobów, aby nasz zespół był jak najbardziej przyjazny środowisku. I dokładnie to zamierzamy robić.

Mamy szczęście, że – poza samym Mercedesem – wspierają nas partnerzy, którzy są liderami w zakresie zrównoważonego rozwoju w swoich dziedzinach. Nasze działania na rzecz ekologii dopiero się zaczynaja, a dzięki wsparciu między innymi Vestas, NEOM i SAP wykraczają poza branżę motoryzacyjną. Chcemy podążać tą drogą w 2021 roku i później, wdrażając pomysły, które mają realne znaczenie. To niezwykle ważne dla nas jako zespołu i jako start-upu, który istnieje od zaledwie 18 miesięcy”.

W ciągu bieżącego roku zespół będzie realizował dwanaście „Celów zrównoważonego rozwoju”. Obejmują one zarówno szkolenia i edukację z dziedziny ekologii, jak i zmiany w procesach zakupowych oraz procedurach dotyczących podróży.

Jean Todt, prezes FIA, powiedział: „Gratulujemy zespołowi Formuły E Mercedes-Benz EQ otrzymania trzygwiazdkowego statusu w ramach akredytacji środowiskowej FIA. Tym samym ekipa dołącza do zespołu Formuły 1 Mercedes-AMG Petronas, spełniając kryteria wymagane do uzyskania najwyższego poziomu certyfikacji. Świadczy to o silnym zaangażowaniu marki w rozwój z dbałością o środowisko. Mercedes-Benz EQ to trzeci zespół Formuły E z tym statusem po Mahindra Racing i Envision Virgin Racing. Cieszę się, że to grono systematycznie rośnie”.

Jamie Reigle, dyrektor generalny Formuły E, powiedział: „Cieszymy się, że zespół Mercedes-Benz EQ uzyskał 3-gwiazdkową akredytację środowiskową FIA. To budujące, gdy ekipy już na starcie mistrzostw świata dążą do jak najlepszych praktyk w dziedzinie, która ma dla Formuły E fundamentalne znaczenie. Otrzymując to prestiżowe wyróżnienie za wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju, Mercedes potwierdza swoje zaangażowanie w misję Formuły E oraz ruch #PurposeDriven FIA”.

Kampania „We Drive the City” w imię lepszej jakości życia w mieście

Swoje zaangażowanie na rzecz idei zrównoważonego rozwoju zespół Mercedes-Benz EQ wyraża również w kampanii „We Drive the City”. Wspólnie z Mercedes-Benz dąży do nawiązania dialogu na temat pokazowych koncepcji i podejść służących rozwiązywaniu współczesnych wyzwań związanych z mobilnością w mieście.

Rodzina Mercedes-Benz Motorsport: silna wspólnota

Inicjatywy na torze wyścigowym i poza nim są zgodne z ofensywą Mercedes-Benz na rzecz zrównoważonego rozwoju „Ambition2039” oraz strategią biznesową producenta w zakresie aktywności w sporcie motorowym, ogłoszoną w marcu ub.r.

Wyścigi odgrywają kluczową rolę „laboratorium wysokich prędkości” – to poligon doświadczalny służący do rozwoju najnowocześniejszych technik i procesów, zarówno w samochodach wyścigowych, jak i drogowych. Wraz ze swoimi zespołami Formuły E i Formuły 1 Mercedes-Benz bada innowacje, promuje transfer techniki i prezentuje nowoczesne, przyjazne dla środowiska rozwiązania techniczne z zakresu mobilności, od napędów hybrydowych po silniki elektryczne.

Zespół Formuły E Mercedes-Benz EQ czerpie korzyści przede wszystkim z rozwiązań wdrożonych wcześniej w dwóch centrach technicznych w Brixworth i Brackley, dysponujących już certyfikatem zgodności z międzynarodową normą zarządzania środowiskowego ISO 14001. Zaawansowana fabryka podwozi w Brackley do zasilania wszystkich swoich działań i obiektów (m.in. tunel aerodynamiczny, centrum danych, cyfrowe środowisko symulacyjne oraz stanowiska testowe) wykorzystuje odnawialne źródła energii. Centrum techniczne Brixworth, gdzie Mercedes-AMG High Performance Powertrains (HPP) opracowuje i produkuje układy napędowe zarówno do bolidów Formuły E, jak i Formuły 1, ponad połowę energii elektrycznej generuje z paneli słonecznych oraz lokalnej elektrociepłowni CCHP, a wkrótce współczynnik ten osiągnie 100%.

Mercedes-Benz

Wyświetlenia: 392

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze

2.02.2021

Nowe biuro Vorwerk Polska w Poznaniu

26.01.2021

Wody opadowe z dróg krajowych pomogą przeciwdziałać suszy na terenach leśnych. Podpisaliśmy porozumienie z Lasami Państwowymi

19.01.2021

Rafineria w Gdańsku zabezpieczona na mrozy

18.01.2021

Omnichannel w magazynie – czyli jak Empik zintegrował kanały sprzedaży

23.02.2021

25 pojazdów dostawczych Renault Trucks Master Z.E. dla firmy Migros

8.01.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

GoodyearVentures inwestuje w TuSimple, firmę z branży autonomicznego transportu pojazdami ciężarowymi

8.02.2021

Trzecia umowa na projekt i budowę A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce podpisana

28.01.2021

Nowy, serowy Hot Dog oraz promocje na tłusty czwartek i Walentynki na stacjach Circle K

10.02.2021

Rozpoczynamy projektowanie obwodnicy Milicza w ciągu DK15

19.02.2021

Rusza akcja edukacyjna dla dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego

18.01.2021

BM Reflex: Konsolidacja na rynku ropy sprzyja stabilizacji cen paliw na stacjach

31.01.2021