Kuehne+Nagel i Air France KLM Martinair Cargo uruchamiają pierwszą neutralną węglowo towarową trasę lotniczą

Kuehne+Nagel i Air France KLM Martinair Cargo uruchamiają pierwszą neutralną węglowo towarową trasę lotniczą

21.01.2021
Czas czytania ok. 2 minut
  • Całkowite użycie zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) na trasie Los Angeles – Amsterdam od stycznia 2021 r.
  • Upowszechnienie SAF w branży lotniczej
  • Zrównoważony transport i usługi neutralne pod względem emisji CO2 w ramach programu Net Zero Carbon

Kuehne+Nagel i Air France KLM Martinair Cargo uruchomiły pierwszą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla trasę lotniczą między Ameryką Północną i Europą. Podjęte działanie ma na celu wsparcie branży transportowej w redukcji pozostawianego śladu węglowego oraz stanowi kolejny krok w kierunku komercyjnego wykorzystania paliw alternatywnych i zaangażowania firm w zrównoważoną przyszłość lotnictwa.

Logistyka lotnicza Kuehne+Nagel, realizowana za pośrednictwem regularnych lotów AFKLM z Los Angeles do Amsterdamu, będzie w pełni zasilana przez zrównoważone paliwo lotnicze (SAF). Ta pierwsza neutralna węglowo trasa lotnicza podkreśla zaangażowanie firm w realizacje założeń własnych programów zrównoważonego rozwoju: Net Zero Carbon firmy Kuehne+Nagel i SAF AFKLM Cargo.

Yngve Ruud, członek zarządu Kuehne+Nagel, odpowiedzialny za logistykę lotniczą, komentuje: „Pierwsza bezemisyjna trasa lotnicza określa początek naszej drogi w kierunku neutralnego pod względem emisji CO2 transportu lotniczego i jest kolejnym krokiem w kierunku osiągnięcia całkowitej neutralności węglowej Kuehne+Nagel do 2030 r. Jesteśmy gotowi, aby przejąć przewodnictwo, a tym samym odpowiedzialność za kolejną generację transportu lotniczego i zachęcać naszych Klientów i kolegów z branży, aby dołączyli do nas we wprowadzaniu zrównoważonych rozwiązań”.

Adriaan den Heijer, wiceprezes wykonawczy Air France-KLM Cargo i dyrektor zarządzający Martinair: „Uruchomienie programu SAF w transporcie lotniczym jest ważnym krokiem w naszej strategii zrównoważonego rozwoju na nadchodzące lata. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z zaangażowania i konkretnego działania naszego partnera, firmy Kuehne+Nagel, w kształtowaniu naszej wspólnej ambicji w obszarze zrównoważonej przyszłości. Nie mogę się doczekać, aż inni partnerzy wkrótce dołączą do naszego programu SAF”.

Właściwości chemiczne i fizyczne zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) są niemal identyczne z właściwościami konwencjonalnego paliwa do silników odrzutowych. Sprawia to, że SAF jest najskuteczniejszym środkiem, jaki przemysł powinien wdrożyć, aby znacznie zmniejszyć pozostawiany ślad węglowy. Emisje CO2 powstające podczas produkcji, przetwarzania i transportu SAF zostaną zrekompensowane przez Kuehne+Nagel poprzez inwestycje w projekty przyrodnicze, posiadające aktualnie najwyższy dostępny certyfikat jakości: „Verified Carbon Standard (VCS)” i / lub „Gold Standard (GS)”, aby zapewnić, że ta trasa jest w pełni neutralna węglowo.

Kuehne+Nagel

Wyświetlenia: 532

ADAC ocenił opony Goodyear EfficientGrip Performance 2 jako najlepsze pod względem przebiegu

5.03.2021

Umowa na dokumentację dla obwodnicy Kolbuszowej podpisana

12.04.2021

Warszawa z najwyższą wieżą w UE, regiony z nowymi rekordami

30.03.2021

Nowa Klasa C: zelektryfikowane układy napędowe i hybrydy plug-in o zasięgu ok. 100 km

23.03.2021

Gwarancja odbioru karkasów przez Goodyear pomaga zwiększyć oszczędności flot i dbać o środowisko naturalne

22.03.2021

Goodyear EfficientGrip 2 SUV oferuje nadzwyczajny przebieg i mocne osiągi zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni

9.03.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Kuehne+Nagel i Danone przedłużają kontrakt na obsługę logistyczną w Polsce o kolejne siedem lat

17.03.2021

Kto kupuje mieszkania w pandemii

5.03.2021

Battery Point – projekt, który „zelektryzował” Polaków

12.03.2021

Prologis Etyczną Firmą 2020 w Polsce!

16.03.2021

Ekipa Mercedes-AMG Petronas po przedsezonowych testach Formuły 1 w Bahrajnie

16.03.2021

Pierwsze elektryczne Solarisy na rynku czeskim trafią do Ostrawy

23.03.2021