Rozliczenia EETS z DKV BOX Europe  wkrótce obejmą Włochy

Rozliczenia EETS z DKV BOX Europe wkrótce obejmą Włochy

26.01.2021
Czas czytania ok. 2 minut

DKV Euro Service rusza z programem pilotażowym swojego boxa do rozliczeń EETS we Włoszech. Dedykowany jest pojazdom powyżej 3,5 t. Z boxa DKV, za zgodą włoskich operatorów autostrad, korzystają już krajowi przewoźnicy. Firmy transportowe innych państw będą mogły „aktywować Włochy” w swoich urządzeniach DKV BOX Europe na wiosnę.

„Włochy mają jedną z najważniejszych sieci płatnych autostrad w Europie. Jest to też bardzo ważny kraj tranzytowy dla polskich przewoźników. Dlatego włączenie tego państwa do EETS realnie uprości globalne rozliczenia myta.” - mówi Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska. Na wiosnę Włochy dołączą do innych krajów, w których można rozliczać opłaty drogowe przy pomocy jednego urządzenia. Dziś z DKV BOX Europe działa już Niemczech, Belgii, Francji, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Bułgarii, a także na przejściu Warnow oraz w tunelach Herren i Liefkenshoektunnel. Do połowy tego roku do krajów akceptacji dołączą jeszcze Węgry i Szwajcaria.

A co do wiosny?

Żeby ułatwić przewoźnikom okres oczekiwania na boxy EETS, DKV wprowadziło w połowie 2020 r. własne urządzenie do automatycznego naliczania opłat drogowych – DKV BOX ITALIA. To pierwszy i jedyny na włoskim rynku box niezależnego operatora, konkurencyjny dla Telepass. Przewagą urządzenia pokładowego DKV jest codzienne dostarczanie klientom danych o transakcjach, dzięki temu mogą szybko odzyskać pieniądze od swoich kontrahentów (w przypadku rodzimego włoskiego boxa czas ten wynosi 3-4 tygodnie po transakcji). Zaletą jest też bezpłatna dostawa lub wymiana boxa, a także instalacja.

„Traktujemy osobne urządzenie na Włochy jako rozwiązanie przejściowe, zanim w pełni dostępny będzie w tym kraju system EETS. Tymczasowy box jest odpowiedzią na sygnały od przewoźników jeżdżących przez Włochy, którzy od kilku lat zgłaszali potrzebę szybszego i bardziej transparentnego rozliczania opłat w tym kraju.” – komentuje Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska.

Dodatkową zaletą rozliczeń myta w Europie przez jednego operatora kartowego są powiązane usługi, w tym finansowe. Ze wszystkich krajów, gdzie rozliczane jest myto, DKV pomaga odzyskać podatek VAT, drogą fakturowania netto – czyli przewoźnik realnie ponosi od razu tylko koszt netto. Plusem są też transparentne rozliczenia, z bieżącym dostępem do danych o transakcjach z tytułu opłat drogowych w poszczególnych krajach. Wsparciem są inteligentne usługi mobilne, jak na przykład kalkulatory myta dla wskazanej trasy, z uwzględnieniem parametrów danego pojazdu. Inne to zaawansowane serwisy mapowe, pomagające planować trasy i tankowania w uwzględnieniem aktualnej ceny paliwa na stacji.

DKV Euro Service Polska

Wyświetlenia: 584

Co słychać na budowie dolnośląskiego odcinka drogi ekspresowej S3 na północ od autostrady A4

10.03.2021

Zespół Formuły E Mercedes-EQ rozpoczyna swój drugi sezon

1.03.2021

Energia z wiatru i słońca od SEGRO

8.04.2021

Battery Point – projekt, który „zelektryzował” Polaków

12.03.2021

Transition Technologies tworzy innowacyjny hub dla danych budynkowych w ramach projektu ze Skanska i Go4Energy

14.04.2021

Bezpieczne i tańsze biura w natarciu

9.03.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Rząd przyjął Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

24.02.2021

FPP oraz Instytut LB Medical opracują pakiet rozwiązań dla pracodawców – profilaktyka zawodowych chorób psychicznych

30.03.2021

Umowa na projekt i budowę odcinka S19 Lubartów - Lublin podpisana

1.03.2021

Cresa doradzała firmie Kellogg’s podczas renegocjacji umowy najmu i ekspansji w Polsce

29.03.2021

Analiza Barometr E-shopper DPDgroup 2020 – wpływ pandemii na zachowania e-zakupowe w Europie

13.04.2021

ID Logistics wdraża rozwiązania zwiększające skalę obsługi zamówień dla Super-Pharm

23.03.2021