Jeszcze więcej zielonej energii w Prologis

Jeszcze więcej zielonej energii w Prologis

28.01.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Tak wygląda wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko w praktyce: dla naszych parków na terenie całej Polski nabyliśmy ponad 107 000 gwarancji pochodzenia energii z OZE. To oznacza, że nasi klienci już od stycznia 2021 roku podczas prowadzenia swojej działalności w nieruchomościach Prologis, w ponad 80 budynkach i na powierzchni 1,7 miliona metrów kwadratowych aktywnie wspierają produkcję zielonej energii!

„Jako liderowi ekologicznego budownictwa zależy nam, aby cały czas konsekwentnie zwiększać zaangażowanie w zakresie ochrony środowiska - zakup energii z gwarancjami pochodzenia to kolejny ważny krok w realizowaniu naszej strategii. Ograniczanie śladu węglowego jest istotne także dla naszych klientów, dlatego podjęliśmy wspólne działania, aby im to ułatwić i jak najszybciej umożliwić czerpanie jeszcze większych korzyści z szeregu możliwości jakie dają obecnie mechanizmy wsparcia OZE” - podkreśla Paweł Kowalczyk, Real Estate & Customer Experience, Senior Manager w Prologis.

Dla naszych klientów zakontraktowaliśmy w skali roku ponad 107 000 MWh energii z gwarancjami pochodzenia. To instrument promujący wytwarzanie i konsumpcję energii pochodzącej m.in. z elektrowni wiatrowych, słonecznych i wodnych. W praktyce oznacza to, że nasi klienci korzystając z energii wraz z gwarancjami pochodzenia wspierają wspólnie z nami rozwój energetyki odnawialnej w Polsce. Gwarancje pochodzenia energii są wykorzystywane na szeroką skalę w całej Unii Europejskiej.

Infografika

Sprzedawcą energii do parków Prologis jest TAURON, drugi co do wielkości producent i dostawca energii na polskim rynku.

”Zielony Zwrot TAURONA to nie tylko działania nastawione na zwiększenie mocy produkcyjnej ekologicznych źródeł energii, ale także oferowanie klientom realnych narzędzi wsparcia w realizacji przez nich strategii z zakresu równoważonego rozwoju. Tym bardziej cieszy nas to, że klienci tacy jak Prologis wybierają rozwiązania, które przyczyniają się do zmniejszenia wpływu na środowisko naturalne.” – powiedział Tomasz Lender wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż.

Zrównoważony rozwój i koncentracja na potrzebach klientów to filary naszej działalności. Od lat raportujemy cele osiągnięte w zakresie ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG). Cieszymy się, że dzięki zakupowi energii wraz z gwarancjami pochodzenia możemy ułatwić zaangażowanie środowiskowe także naszym klientom.

Niezależnie, czy chodzi o zaufane partnerstwo, dostarczanie nowoczesnych powierzchni magazynowych, czy o wsparcie zrównoważonego rozwoju naszych klientów. Korzyści są… Made in Prologis.

Prologis

Wyświetlenia: 598

Prologis Etyczną Firmą 2020 w Polsce!

16.03.2021

Adara nowym najemcą w 7R City Flex Warsaw Airport I

13.04.2021

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych

23.02.2021

Aktualności Powstają nowe strefy przemysłowe

16.03.2021

Najnowsza generacja konfiguratora nowych Mercedesów – spójna podróż z internetu do salonu

2.03.2021

Podsumowanie lutego w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

15.03.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Coraz bliżej zakończenia budowy Południowej Obwodnicy Warszawy

6.04.2021

ROBYG – drugi etap wrocławskiego osiedla Wojszyckie Alejki w sprzedaży

13.04.2021

ROBYG wprowadza do sprzedaży 6. etap osiedla Mój Ursus

18.03.2021

Badanie inFakt: firmy w czasie pandemii nie chcą obniżać wynagrodzeń

13.04.2021

FPP: Zielona infrastruktura konieczna w Polsce

13.04.2021

Audi A4 najczęściej serwisowanym modelem w polskich warsztatach

25.03.2021