Wodorowy Solaris Urbino prezentowany w polskich miastach

Wodorowy Solaris Urbino prezentowany w polskich miastach

29.01.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Najbardziej zaawansowany technologicznie produkt Solarisa: Urbino 12 hydrogen, odwiedza w tym tygodniu kilka polskich miast. Walory i możliwości autobusu wodorowego są prezentowane włodarzom miast i przedstawicielom miejskich zakładów komunikacyjnych w Jaworznie, Krakowie, Koninie, Włocławku i Poznaniu.

Solaris jest europejskim liderem rozwiązań bezemisyjnych w autobusach miejskich. Wraz z premierą autobusu wodorowego Urbino 12 hydrogen, która odbyła się w czerwcu 2019 roku, podczas Światowego Szczytu Transportu Publicznego UITP w Sztokholmie, producent poszerzył swoją ofertę o pojazd z niezwykle zaawansowanym technologicznie rodzajem napędu. Zasilany wodorem autobus w tym tygodniu jest prezentowany w Jaworznie, Krakowie, Koninie, Włocławku i Poznaniu. Operatorzy mają możliwość bezpośredniego obejrzenia pojazdu, zapoznania się z jego nowoczesną technologią, jak również odbycia jazdy testowej. Autobusy wodorowe są jedną z rozważanych możliwości w tych miastach, w zakresie inwestycji w rozwój bezemisyjnego transportu publicznego przyszłości.

Urbino 12 hydrogen do wytworzenia energii wykorzystuje zestaw ogniw paliwowych o mocy 70 kW. Wodór dostarczany do ogniw jest przetwarzany w energię elektryczną, ta z kolei zasila bezpośrednio jednostkę napędową autobusu – oś z elektrycznymi silnikami. Oprócz tego autobus wyposażony jest w baterię typu Solaris High Power, która stanowi dodatkowy magazyn energii elektrycznej. Wodór zgromadzony jest na dachu pojazdu w pięciu kompozytowych butlach najnowszej generacji. Jedynymi produktami ubocznymi eksploatacji Solarisa Urbino 12 hydrogen są ciepło i para wodna. Pojazdy te nie generują do środowiska absolutnie żadnych szkodliwych substancji. Co więcej, dzięki zastosowanej technologii autobusy Urbino 12 hydrogen zasięgiem są w stanie dorównać pojazdom z napędami konwencjonalnymi.

Transformacja transportu publicznego na zeroemisyjny, czyli najbardziej przyjazny mieszkańcom i środowisku, to cel, który stawiają przed sobą kolejne europejskie miasta. Wprowadzając do portfolio autobus napędzany wodorem, Solaris celnie odpowiedział na to zapotrzebowanie. Z oferty skorzystali już klienci w Holandii, Niemczech, Szwecji oraz we Włoszech, zamawiając łącznie kilkadziesiąt Solarisów napędzanych energią elektryczna z wodoru. Teraz o jego zaletach przekonają się operatorzy transportu publicznego w Polsce.

Solaris Bus & Coach

Wyświetlenia: 558

Gotowy do budowy

17.03.2021

Nagroda Jamesa Dysona – Po raz pierwszy w Polsce!

17.03.2021

High Hope SupplyChain w Panattoni Park Poznań VII

7.04.2021

ROBYG – drugi etap wrocławskiego osiedla Wojszyckie Alejki w sprzedaży

13.04.2021

Rodzina Ford Trucks Polska powiększa się o kolejnego dealera

1.04.2021

Volvo Trucks zdobywa nagrodę za wyjątkową jakość projektu swojego nowego modelu Volvo FM

13.04.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Operator promowy Stena Line chce zwiększyć liczbę kobiet zatrudnionych w branży morskiej

8.03.2021

Pierwsze nowe modele FH zamówione i dostarczone do Polski z seryjnej produkcji trafiają do FULIMPEX Sp. z o.o.

13.04.2021

DSV Solutions ponownie stawia na Sosnowiec

15.04.2021

S17. Jest pozwolenie na użytkowanie. Kiedy stała organizacja ruchu?

15.03.2021

Próg opłacalności na rynku biurowym poszukiwany

23.02.2021

Nowe oblicze kawy i mini słodkości na Circle K

29.03.2021