Jakie mieszkania trafią na rynek w tym roku

Jakie mieszkania trafią na rynek w tym roku

18.02.2021
Czas czytania ok. 11 minut

Jakie inwestycje mieszkaniowe planują wprowadzić deweloperzy? Jakie mieszkania zostały w nich zaprojektowane? W jakich cenach je kupimy? Na jakiego rodzaju projekty stawiają firmy? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl

Andrzej Oślizło, prezes Develii

W każdym z miast, w którym działamy, planujemy uruchomić nowe inwestycje. Będą to zarówno nowe projekty, jak również kolejne etapy już realizowanych osiedli. W Katowicach będzie to kolejna faza osiedla Ceglana Park, którego drugi etap spotkał się z bardzo dobrym odbiorem ze strony klientów i sprzedał się w 50 proc. zanim rozpoczęły się prace budowlane. W Krakowie zaplanowaliśmy realizację czterech kolejny etapów prowadzonych osiedli, tj. Słoneczne Miasteczko, Centralna Park, Przy Mogilskiej oraz Grzegórzecka 77. W Gdańsku uruchomimy następny etap inwestycji Świętokrzyska Park oraz dwa projekty w nowych lokalizacjach. Ponadto wprowadzimy do sprzedaży dużą inwestycję na Pradze Południe w Warszawie.

Na ten moment skupiamy się na działalności na rynku mieszkaniowym oraz komercyjnym w miastach, w których dotychczas byliśmy obecni, aktywnie poszukując gruntów pod nowe projekty. Jednocześnie na bieżąco śledzimy zmiany na rynku w tym rozwój PRS-ów, czyli sektora najmu prywatnego oraz analizujemy rozszerzenie działalności o kolejne miasta.

Zbigniew Juroszek, prezes Atal

Realizujemy inwestycje w trzech sektorach: mieszkaniowym, komercyjnym oraz segmencie apartamentów inwestycyjnych. W nadchodzących kwartałach zakładamy dalszy konsekwentny rozwój. Inwestycje, które są już na etapie planowania dostarczą 9 tys. lokali, co stanowi ponad 515 tys. PUM. Będziemy zatem regularnie uzupełniać ofertę o kolejne projekty mieszkaniowe we wszystkich siedmiu aglomeracjach, w których prowadzimy działalność. Planujemy także dalszy konsekwentny rozwój w sektorze nieruchomości komercyjnych oraz apartamentów inwestycyjnych.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Wawel Service

Jesteśmy już prawie 30 lat na rynku, a rok 2021 będzie wyjątkowo bogaty pod względem wprowadzania nowych inwestycji na rynek. Planujemy trzy inwestycje w Krakowie oraz dwie w Katowicach w topowych lokalizacjach. Do sprzedaży trafią, zarówno apartamenty, jak i wille w prestiżowych dzielnicach Krakowa, a także funkcjonalne mieszkania w Katowicach, gdzie kluczowa będzie bliskość natury i zielonych terenów.

Postanowiliśmy zmienić koncepcję tworzenia naszych inwestycji i ukierunkować je w stronę eko oraz sprawić, żeby ich mieszkańcy poczuli bliskość natury. Już wkrótce rozpoczynamy nowatorski projekt - inwestycja mieszkaniowa przy ulicy Wiertniczej w Katowicach z prawdziwą winnicą na dachu oraz zielonymi ogrodami, które będą stanowiły integralną część elewacji budynku. Będzie to wielkie wyzwanie i na pewno zmieni sposób patrzenia na nowoczesne budownictwo.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Przygotowujemy się do rozpoczęcia w tym roku budów osiedli z 2600 mieszkaniami. Zaczniemy od długo wyczekiwanej pruszkowskiej inwestycji Stacja Centrum w centralnej, zielonej dzielnicy Pruszkowa, o szczególnych walorach krajobrazowych, wypoczynkowych i rekreacyjnych. Zainteresowanie projektem w okresie przedsprzedaży było bardzo duże.

Rozpoczęliśmy także przedsprzedaż lokali w prestiżowej inwestycji Osiedle Horizon w Gdańsku. Będzie to kompleks budynków mieszkalnych o zróżnicowanej wysokości, od siedmiu do osiemnastu kondygnacji, w którym znajdzie się 629 mieszkań o powierzchni od 26 mkw. do 98 mkw. o funkcjonalnych układach i podwyższonym standardzie. Każde z mieszkań będzie miało balkon, loggię lub taras. Z najwyżej położonych będzie można podziwiać panoramę miasta, port i Zatokę Gdańską.

Wkrótce też ruszy sprzedaż mieszkań w Metropolii Silesia, w Osiedlu Kościuszki, naszej kolejnej inwestycji po Osiedlu Nowe Tysiąclecie. Projekt usytuowany w centrum Chorzowa b ędzie powstawał w dwóch etapach. Docelowo znajdzie się w nim 256 mieszkań.

W niedługim czasie będziemy również uruchamiać inwestycję premium przy ulicy Celnej w Szczecinie. Planujemy także realizacje nowych projektów w Łodzi i w Warszawie.

Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper S.A.

W tym roku planujemy systematycznie uzupełniać ofertę o nowe etapy realizowanych obecnie i sprawdzonych inwestycji. W najbliższych miesiącach zamierzamy wprowadzić do sprzedaży w Krakowie kolejne etapy osiedli: Lokum Siesta na Dębnikach i Lokum Vista na Podgórzu Duchackim. W dalszej perspektywie poszerzymy asortyment o mieszkania w naszych wrocławskich inwestycjach Lokum Porto na Starym Mieście i Lokum Verde na Zakrzowie oraz Lokum Salsa na krakowskim Zabłociu.

Przygotowujemy się także do realizacji nowego osiedla Lokum la Vida we Wrocławiu przy ulicy L. Herbsta. Ofertę budujemy w oparciu o rynkowe trendy oraz preferencje i oczekiwania nabywców. Klientom oferujemy szeroki wybór układów i metraży, aby wśród naszych propozycji mogli znaleźć dla siebie idealne lokum. Ceny uruchamianych inwestycji dostosowujemy do standardu wykonania, lokalizacji oraz zaprojektowanych rozwiązań.

Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

Jesteśmy w trakcie wprowadzania do sprzedaży pierwszej inwestycji w tym roku. To Le Vert, czteropiętrowy budynek z dziedzińcem i podziemną halą garażową, który zbudujemy we Wrocławiu przy ulicy Pilczyckiej. Zaplanowaliśmy w nim 83 mieszkania o wielkości od 30 mkw. do 85 mkw.

W tym roku na pewno wprowadzimy kolejne inwestycje także w Warszawie i w Poznaniu. Ponadto, zamierzamy uruchomić nasz pierwszy projekt mieszkaniowy w Trójmieście. Będziemy konsekwentnie podążać przyjętą przed laty strategią budowania kameralnych osiedli i kompaktowych mieszkań, urozmaicając ofertę większymi projektami. Obecnie jednym z najważniejszych elementów naszej strategii jest budownictwo zrównoważone, które uwzględnia rozwiązania z obszarów ekologii i well-being. Tam, gdzie tylko to możliwe, będziemy wprowadzać rozwiązania, takie jak panele fotowoltaiczne, białe poszycia dachów, zielone ściany, systemy gromadzenia wody deszczowej, zielone patia ze strefami wypoczynkowymi, a także elementy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Jedną z największych atrakcji Le Vert będzie zielona strefa relaksu na dziedzińcu, gdzie pojawią się leżaki i ławki wykonane z naturalnych materiałów – drewna i metalu. Teren wokół budynku ozdobią trawy, krzewy, kwiaty i nowo posadzone drzewa.

Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska

W 2021 roku planujemy wprowadzenie do sprzedaży kilku projektów na warszawskiej Woli, Mokotowie i Ursynowie, a także drugiego etapu projektu NaBielany! To pozwoli nam umocnić pozycje rynkową oferując klientom produkty zróżnicowane pod kątem lokalizacji i segmentu rynku. Planujemy również dalszy rozwój rynku krakowskiego oraz wprowadzenie tam trzeciej inwestycji do sprzedaży jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Dodatkowo, skupimy się na zakupach gruntów w obydwu miastach. Planujemy również wejść do kolejnego miasta i otworzyć nowy, trzeci dla nas rynek w Polsce. Sukcesywnie wzmacniać będziemy też naszą działalność w segmencie PRS.

Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper

W bieżącym 2021 roku planujemy uruchomić nowe projekty w bardzo ciekawych lokalizacjach. Jedną z inwestycji jest Osiedle Neo Jasień, które powstanie na Gdańskim Jasieniu. Projekt obejmuje docelowo realizację czterech budynków o strukturze mieszkań od 30 mkw. do 65 mkw. Inwestycja będzie zlokalizowana nieopodal cieszącego się ogromnym zainteresowaniem, sprzedanego w całości Osiedla Zielonego. W tym roku planujemy również wprowadzić do sprzedaży kolejny etap Osiedla Pastelowego, zlokalizowanego w Łostowicach. Z wielkim entuzjazmem podchodzimy także do rozpoczęcia sprzedaży jedenastopiętrowego budynku w ramach inwestycji Sol Marina przy Wyspie Sobieszewskiej, oferującego, nie tylko apartamenty wypoczynkowe, ale także basen, SPA, restaurację oraz sale konferencyjne.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęliśmy przedsprzedaż dwóch inwestycji, a w tym roku rozpoczniemy ich budowę. Szósty etap inwestycji Wolne Miasto w Gdańsku to już przedostatnia faza tej inwestycji. Powstaje w niej kolejny, trzypiętrowy budynek wkomponowany w zielone patia, dziedzińce i układ ścieżek pieszych. Znajdzie się w nim 140 mieszkań o powierzchniach od 30 mkw. do 78 mkw. w cenach od 7000 zł/mkw. Kolejna inwestycja to drugi etap osiedla Moja Północna w Warszawie ze 175 mieszkaniami o powierzchni od 25 mkw. do 95 mkw., w cenach od 7900 zł/mkw.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

W 2021 roku planujemy wprowadzić do oferty kilka nowych inwestycji na terenie Warszawy. Uruchomimy również budowę kolejnych etapów naszych projektów, których realizacje rozpoczęły się w latach poprzednich. Do sprzedaży trafią mieszkania, mikroapartamenty i lokale usługowe o zróżnicowanych metrażach od 19 mkw. do ponad 100 mkw. i liczbie pomieszczeń od 1 do 5 pokoi. Zakres cen będzie uzależniony przede wszystkim od lokalizacji i standardu danej inwestycji. Nowe mieszkania powstaną m.in. na warszawskich Bielanach, Targówku, Białołęce, czy Ochocie.

Tomasz Czubak, dyrektor Przygotowania Projektów Deweloperskich w Jakon

W roku 2021 planujemy wprowadzić do sprzedaży inwestycje w znakomitej lokalizacji Poznania, w okolicy ul. Grunwaldzkiej. Jest to doskonale skomunikowana część miasta z linią tramwajową w najbliższym sąsiedztwie.

Po kilku latach przerwy spółka Jakon wraca nad polskie morze z realizacją projektu z segmentu premium. Inwestycja w Świnoujściu, bo to o niej mowa będzie inwestycją dla wymagającego klienta. Otoczenie terenów zielonych oraz bliskość portu jachtowego to tylko niektóre z zalet tej lokalizacji.

Wprowadzimy także do sprzedaży kolejne etapy inwestycji przy ulicy Kórnickiej. W naszej ofercie pojawi się nowa inwestycja w Bydgoszczy przy ulicy Fordońskiej. Fordon to świetna lokalizacja dla naszych klientów o czym przekonaliśmy się podczas realizacji osiedla Pod Skarpą. Ceny mieszkań w naszych inwestycjach zaczynają się od 4500zł brutto.

Poza budownictwem deweloperskim zajmujemy się budownictwem przemysłowym, logistycznym, biurowym. Z zapleczem w postaci biura projektowego jesteśmy w stanie wykonać najbardziej skomplikowane projekty szyte na miarę. W kolejnych latach planujemy rozwijać każdą z dziedzin naszej działalności.

Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu Nickel Development

Intensywnie pracujemy nad wprowadzeniem na rynek trzech nowych inwestycji. Dwie z nich, planowane w obrębie miasta Poznania to projekty zabudowy wielorodzinnej zróżnicowane, zarówno pod kątem architektury, jak i struktury.

Zaś trzecia inwestycja nie zaskoczy lokalizacją, ale może zadziwić formą. Projektujemy bowiem kolejny etap Osiedla Księżnej Dąbrówki, tym razem oferujący zróżnicowaną zabudowę, odpowiadającą oczekiwaniom klientów, którzy swoją przyszłość wiążą z Dąbrówką.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Robyg SA.

Mamy obszerny bank ziemi, który zabezpiecza naszą działalność na kolejne 3-4 lata. W latach 2019-2020 roku sfinalizowaliśmy znaczące zakupy gruntów na łącznie ponad 10 tys. mieszkań. W Warszawie i Gdańsku mamy ugruntowaną pozycję na rynku inwestycji mieszkaniowych, rozwijamy się także intensywnie we Wrocławiu i Poznaniu. W ofercie zapewniamy klientom atrakcyjne lokalizacje, ale nie spoczywamy na laurach. Mamy zabezpieczone środki na zakupy gruntów i kolejne inwestycje. Naszym celem jest utrzymanie dotychczasowego poziomu działalności, co oznacza sprawne uruchamianie kolejnych projektów osiedli.

Sylwester Śniadecki, prezes Śniadecki Development i Śniadecki Investment Group

Planujemy start nowych inwestycji w podpoznańskich miejscowościach, m.in. Gortatowie, gdzie powstanie osiedle budynków mieszkalnych dwulokalowych, w których wymarzone M odnajdą rodziny z dziećmi.

Będziemy rozwijać także nasz drugi projekt – Śniadecki Investment Group, który jest propozycją dla osób chcących ulokować kapitał w branży nieruchomości lub rozpocząć swoją przygodę z działalnością deweloperską. Aktywnie poszukujemy także osób posiadających grunty w ciekawych lokalizacjach, które idealnie sprawdzą się pod inwestycje mieszkalne, usługowe itp. Dzięki podjęciu współpracy z doświadczonym deweloperem współudziałowiec, nie tylko dostaje możliwość osiągania zysku 8-10 proc. w skali roku, ale także bezobsługową współpracę.

Wojciech Chotkowski, prezes zarządu Aria Development

Mamy kilka projektów w przygotowaniu. Prawdopodobnie będą to lokalizacje bezpośrednio w Warszawie i okolicach. Rozpoczęliśmy sprzedaż i realizację nowego Osiedla Natura w Wieliszewie, a już w połowie bieżącego roku będziemy przygotowywać się do startu drugiego etapu. Nowe Osiedle Natura to projekt, który powstaje w Wieliszewie, blisko Zalewu Zegrzyńskiego, kilkanaście kilometrów od granic Warszawy. Zrealizujemy w nim sześć czterokondygnacyjnych budynków z windami, podziemnymi garażami i rozwiązaniami Aria Eco Smart. Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy i propozycje współpracy. Na bieżąco analizujemy sytuację rynkową, dane ekonomiczne i rozważamy różne możliwości rozwoju.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu Aurec Home

Rozpoczęliśmy właśnie budowę drugiego etapu osiedla Miasteczko Jutrzenki w warszawskich Włochach, w którym oferujemy łącznie 140 mieszkań. Prace budowlane poprowadzi firma Hochtief Polska, która jest gwarantem wysokiej jakości wykonania.

Wkrótce rozpoczniemy kolejny, bardzo ciekawy projekt w Warszawie. Na 2,5 ha działce przy ulicy Dyrekcyjnej w Ursusie planujemy wybudować około 800 mieszkań, ale także lokale handlowe, gastronomiczne i usługowe. Budynki mieszkalne będą miały 6-7 kondygnacji, a mieszkania od 35 mkw. do 100 mkw. Cenowo projekt wpisywał się będzie w ekonomiczny segment rynku, ale przy zachowaniu charakterystycznych dla naszej firmy elementów inwestycji, takich jak wysoka jakość mieszkań, dbałość o części wspólne oraz udogodnienia dla mieszkańców. W budowę osiedla włączymy pozostające pod ochroną konserwatora zabytków fragmenty dawnej fabryki Ursus. Dzięki temu zachowana zostanie cząstka historii tego miejsca.

Autor: Dompress.pl

Wyświetlenia: 775

Nowy Prezes Euromaster ECN

9.11.2021

Schneider Electric nagrodzony w konkursie DCS Awards 2021

22.11.2021

W tych dzielnicach Warszawy najlepiej kupować nieruchomości

3.11.2021

Sektor handlowy wciąż przyciąga deweloperów

12.10.2021

Solaris Charging Park – innowacyjna stacja ładowania pojazdów elektrycznych

18.11.2021

IdoSell i Packeta pomogą wyjść sprzedawcom na zagraniczne rynki

11.10.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

DKV CARD akceptowana jako metoda płatności za e-TOLL

8.10.2021

DHL Express redukuje emisję spalin. Stawia na ciężarówki zasilane ciekłym gazem ziemnym

30.10.2021

Słupsk jako pierwszy testuje autobus elektryczny Scania

8.11.2021

Ewa Galanty wzmacnia dział olejowy Shell

14.10.2021

IVECO dostarczy firmie Amazon 1064 IVECO S-WAY zasilane gazem przeznaczone do realizacji dostaw w Europie

22.11.2021

Pierwszy odcinek A1 z dwiema jezdniami po trzy pasy ruchu

2.12.2021