Bezpieczeństwo i komfort w centrum uwagi – osiem autokarów Volvo dla niemieckiej Policji

Bezpieczeństwo i komfort w centrum uwagi – osiem autokarów Volvo dla niemieckiej Policji

23.02.2021
Czas czytania ok. 2 minut

Firma Volvo Buses dostarczyła Policji Federalnej Niemiec osiem nowych autokarów Volvo 9700. Dostawa ta stanowi realizację części umowy ramowej zawartej w 2018 roku, która obejmuje dostawę 27 pojazdów.

Autokary Volvo 9700 są wykorzystywane przez Policję Federalną do przewozu personelu. Jednym z ich głównych zadań jest przewóz policjantów wraz z potrzebnym im wyposażeniem na miejsca misji na terenie całego kraju takich, jak np. różne wydarzenia czy oficjalne wizyty państwowe, podczas których wymagana jest ochrona bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego.

Gerd Schneider, Dyrektor Zarządzający Volvo Buses w Niemczech, powiedział: „Jesteśmy dumni z tego, że złożyliśmy najlepszą ofertę do biura zamówień Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i tym samym wygraliśmy przetarg. Dzięki Volvo 9700 możemy dostarczyć Policji Federalnej zaprojektowany zgodnie z jej potrzebami autokar, który w pełni i pod każdym względem spełnia wysokie wymogi dotyczące bezpieczeństwa, przestrzeni do przechowywania oraz komfortowej podróży na miejsce działań operacyjnych”.

Autokary stanowią także miejsce przygotowań i spotkań oraz służą jako pomieszczenie do montażu sprzętu w danej lokalizacji. Gwarantuje to wysoki stopień mobilności i elastyczności. Duża pojemność autokarów pozwala Policji Federalnej na transport wszelkiego niezbędnego wyposażenia i sprzętu. Nowe autokary wykorzystywane są nie tylko w misjach, ale również, jako środek transportu dla załogi pomiędzy siedzibami Policji Federalnej na terenie Niemiec oraz podczas wizyt w sąsiednich instytucjach państwowych w Europie.

„Zarówno dla nas, jak i dla Policji Federalnej bezpieczeństwo to sprawa kluczowa, dlatego też autokary są wyposażone w liczne systemy wspomagające kierowcę i zapewniające tym samym maksymalne bezpieczeństwo”, powiedział Gerd Schneider.

Na wyposażeniu autokaru jest m.in. oddzielna kamera cofania ułatwiająca manewrowanie w ciasnej przestrzeni, a także efektywny system antykolizyjny ze zintegrowanym asystentem skrętu od Mobileye, który maksymalizuje ochronę najbardziej zagrożonych uczestników dróg, czyli rowerzystów i pieszych.

Volvo Buses

Wyświetlenia: 561

Solaris dostarczy kolejnych 6 autobusów elektrycznych do Szczecina

13.04.2021

Co łączy Mercedes-Benz z ESPOT Warszawa oraz Illuminar Gaming?

26.03.2021

Tylko masowe szczepienia pomogą wrócić na tory rozwoju gospodarczego. Jak najszybciej trzeba je umożliwić w zakładach pracy

12.04.2021

Nowa Klasa C: zelektryfikowane układy napędowe i hybrydy plug-in o zasięgu ok. 100 km

23.03.2021

Goodyear prezentuje EfficientGrip Cargo 2– trwałe rozwiązanie dla lekkich pojazdów dostawczych

25.03.2021

Gotowy do budowy

17.03.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

Dobre wyniki LOTOSU potwierdzają stopniową odbudowę rynku

28.04.2021

Bez odpowiedniej sieci przesyłowej nie rozwiniemy w Polsce fotowoltaiki

4.05.2021

Salon samochodowy w Genewie: scena regularnych ekskluzywnych premier Mercedes-Benz

17.03.2021

Przewaga konkurencyjna dzięki współtworzeniu zrównoważonych łańcuchów dostaw

2.04.2021

Kuehne+Nagel i Danone przedłużają kontrakt na obsługę logistyczną w Polsce o kolejne siedem lat

17.03.2021

Rodzina Ford Trucks Polska powiększa się o kolejnego dealera

1.04.2021