Kuehne+Nagel zawiera strategiczne partnerstwo z Jointown, chińskim specjalistą z sektora farmaceutycznego

Kuehne+Nagel zawiera strategiczne partnerstwo z Jointown, chińskim specjalistą z sektora farmaceutycznego

1.03.2021
Czas czytania ok. 2 minut
  • Obszerna współpraca w zakresie magazynowania, transportu krajowego i międzynarodowego oraz logistyki
  • Zwiększenie dostępu chińskich klientów farmaceutycznych do międzynarodowych rynków, dzięki wykorzystaniu globalnej sieci farmaceutycznej Kuehne+Nagel
  • Strategiczny rozwój Kuehne+Nagel w Chinach

Kuehne+Nagel ogłasza strategiczne partnerstwo z Jointown, największą niepubliczną chińską firmą zajmującą się dystrybucją produktów farmaceutycznych. Celem jest przyspieszenie rozwoju Kuehne+Nagel w Chinach w zakresie logistyki branży farmaceutycznej i opieki zdrowotnej.

Jako jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, Kuehne+Nagel przez ostatnią dekadę koncentrował się szczególnie na rozwijaniu specjalistycznej wiedzy w dziedzinie farmacji i opieki zdrowotnej. Nawiązane partnerstwo z Jointown zapewnia teraz dostęp do lokalnego łańcucha dostaw zgodnego z GxP, umożliwiając tym samym Kuehne+Nagel działalność logistyczną na chińskim, ściśle regulowanym rynku farmaceutycznym.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Jointown. To partnerstwo spełnia wymagania naszych globalnych Klientów, umożliwiając płynne pokrycie łańcucha dostaw na terenie całych Chin. Pozwoli nam to przyspieszyć nasz rozwój w sektorach farmacji i opieki zdrowotnej w tym regionie” – komentuje Siewloong Wong, prezes Kuehne+Nagel w regionie Azji i Pacyfiku.

Zhang Qingsong, dyrektor generalny działu logistyki Jointown Pharmaceutical Group, dodaje: „Partnerstwo z Kuehne+Nagel zapewni naszym Klientom dostęp do rynku międzynarodowego poprzez globalne i zgodne z GxP usługi logistyki kontraktowej, lotniczej i morskiej. Będziemy teraz mogli rozwijać naszą działalność na rynkach zagranicznych w znacznie szybszym tempie i czerpać korzyści z tego partnerstwa w zrównoważony sposób”.

Z racji tego, że szczepionki przeciwko COVID-19 są szeroko dopuszczone do użytku w wielu krajach, Jointown i Kuehne+Nagel będą wspólnie zarządzać bezpieczną i terminową dystrybucją szczepionek, wykorzystując swoje mocne strony w magazynowaniu i transporcie tych wrażliwych towarów zarówno w Chinach, jak i innych częściach świata.

Gianfranco Sgro, członek zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową, mówi: „Farmacja i opieka zdrowotna to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów logistyki kontraktowej. Kuehne+Nagel i Jointown mają wspólną wizję dostarczania wysokiej jakości usług zarówno pacjentom, jak i azjatyckim Klientom”.

Jointown i Kuehne+Nagel nawiązały współpracę zaraz po tym, jak Kuehne+Nagel ogłosiło zawarcie wiążącej umowy nabycia chińskiej firmy Apex International Corporation, jednego z wiodących spedytorów w Azji.

Kuehne+Nagel

Wyświetlenia: 484

Pierwsze nowe modele FH zamówione i dostarczone do Polski z seryjnej produkcji trafiają do FULIMPEX Sp. z o.o.

13.04.2021

Adara nowym najemcą w 7R City Flex Warsaw Airport I

13.04.2021

Dlaczego pojazdy autonomiczne nie lubią deszczu?

29.03.2021

Energia z wiatru i słońca od SEGRO

8.04.2021

Christian Levin nowym prezesem i dyrektorem generalnym Scania

23.02.2021

BM Reflex: Benzyna bezołowiowa 95 droższa niż rok temu.

1.03.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

90 lat temu Rudolf Caracciola wygrał legendarny wyścig Mille Miglia za kierownicą Mercedesa SSKL

13.04.2021

Tajniki Muzeum Mercedes-Benz: samochodowe pedały

3.03.2021

Analiza Barometr E-shopper DPDgroup 2020 – wpływ pandemii na zachowania e-zakupowe w Europie

13.04.2021

25 lat firmy Solaris

23.03.2021

Nowa strona dla kampanii Inter Cars

8.03.2021

A2 wydłuży się o kolejne 32 km

1.04.2021