Zespół Formuły E Mercedes-EQ rozpoczyna swój drugi sezon

Zespół Formuły E Mercedes-EQ rozpoczyna swój drugi sezon

1.03.2021
Czas czytania ok. 4 minut

Ekipa Formuły E Mercedes-EQ przystępuje do swojego drugiego sezonu w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA pod nową nazwą (wcześniej: zespół Mercedes-Benz EQ). Ważna zmiana dotyczy także całej serii wyścigów elektrycznych bolidów, która w tym roku zyskuje status Mistrzostw Świata. Pierwsze dwa wyścigi Formuły E zaplanowane na 2021 rok odbędą się 26 i 27 lutego w Ad-Dirijja w Arabii Saudyjskiej.

„Cieszymy się, że nasz zespół Formuły E będzie reprezentować markę Mercedes-EQ, promując elektromobilność na torach wyścigowych w wielu metropoliach na całym świecie” – powiedziała Bettina Fetzer, szefowa marketingu w Mercedes-Benz AG. „Od swojego debiutu w 2014 r. Formuła E jest synonimem innowacji technicznych i symbolem pozytywnej zmiany w mobilności. Kształtujemy tę zmianę w odpowiedzialny i zrównoważony sposób, wykorzystując serię wyścigów elektrycznych bolidów, aby wzbudzić dodatkowe zainteresowanie marką Mercedes-EQ wśród naszych klientów i fanów – i pokazać, jakie emocje za sobą niesie”.

Nyck de Vries i Stoffel Vandoorne przystąpią do nowego sezonu Formuły E za kierownicą Mercedesa-EQ Silver Arrow 02 – elektrycznej Srebrnej Strzały, która jest zaktualizowaną wersją zeszłorocznego bolidu. Główne zmiany objęły zastosowanie nowego układu napędowego.

Zespół Formuły E Mercedes-EQ dobrze wspomina swój pierwszy wyścig Formuły E w Ad-Dirijja w 2019 r. Stoffel w obu rundach stanął wówczas na podium, a Nyck, który debiutował w E-Prix, zdobył cenne punkty.

Tegoroczny występ ekipy w Ad-Dirijja odbędzie się w nietypowych warunkach – dwa zaplanowane wyścigi zostaną zorganizowane nocą, po raz pierwszy w historii Formuły E. Aby zmniejszyć zapotrzebowanie na energię, do oświetlenia toru posłuży najnowsza technika LED, która ma ograniczyć zużycie prądu w porównaniu z konwencjonalnymi systemami oświetleniowymi nawet o 50%.

Komentarze przed E-Prix w Ad-Dirijja 2021

Ian James, szef zespołu

„Od oficjalnych testów w Walencji na początku grudnia minęło sporo czasu. Wykorzystaliśmy jednak te dodatkowe tygodnie na analizę zebranych danych i przygotowanie się do przełożonego otwarcia sezonu. W każdym razie Ad-Dirijja to dla nas pierwsza realna szansa, aby zobaczyć, gdzie jesteśmy na tle rywali. Nasz debiutancki sezon był pełen wyzwań, ale przede wszystkim dał nam mnóstwo cennego doświadczenia. Teraz musimy je odpowiednio spożytkować. Wszyscy skupiamy się na maksymalnej precyzji i skuteczności w działaniu. Chcemy wykorzystać to, czego nauczyliśmy się w zeszłym sezonie, i poprawić się w obszarach, które wymagały poprawy. W Formule E to absolutnie niezbędne: jeśli masz mocny pakiet, jako zespół musisz dbać o konsekwencje wyników, wyścig po wyścigu. Jeśli nam się to uda, będziemy na dobrej pozycji do walki o podium i zwycięstwa – ale jest o wiele za wcześnie, aby o tym mówić”.

Stoffel Vandoorne

„To miła świadomość – wiedzieć, że zaraz znów zaczniemy działać. Adrenaliny i napięcia przed wyścigiem po prostu nie da się odtworzyć podczas zimowej przerwy. To wszystko czujesz dopiero wtedy, gdy jesteś z zespołem i przygotowujecie się do startu. Naprawdę nie mogę się doczekać, by znów się ścigać, zwłaszcza że po raz pierwszy w Formule E będziemy mieć nocny wyścig. Z pewnością będzie to nie lada wyzwanie. Jestem jednak w optymistycznym nastroju. Tor mi się bardzo podoba, bo choć jest jednym z najtrudniejszych w kalendarzu Formuły E, to w przeszłości miałem tu dobre tempo. Mam nadzieję, że uda nam się to wykorzystać i rozpocząć sezon z dwoma dobrymi wynikami”.

Nyck de Vries

„Wszyscy czekaliśmy na ten moment, od dawna! Minęło sporo czasu od wyścigów w Berlinie i bardzo chcieliśmy rywalizować w styczniu w Santiago, ale z oczywistych powodów musieliśmy opóźnić rozpoczęcie sezonu. Dlatego tym bardziej nie możemy się doczekać, by w końcu wyjechać na tor. Mieliśmy dużo czasu na analizowanie tego, co zrobiliśmy w minionym sezonie, i staraliśmy się poprawić każdy obszar i każdy szczegół. Miejmy nadzieję, że dzięki temu będziemy szybsi. W każdym razie wszyscy jesteśmy podekscytowani na myśl o wyścigu”.

Mercedes-Benz

Wyświetlenia: 482

Cykl filmów na temat ekojazdy Mercedes-Benz Polska – jak jeździć bardziej ekonomicznie i ekologicznie?

6.04.2021

Co druga szczepionka na świecie marnuje się

15.04.2021

Badanie inFakt: firmy w czasie pandemii nie chcą obniżać wynagrodzeń

13.04.2021

Umowa na projekt i budowę odcinka S19 Lubartów - Lublin podpisana

1.03.2021

ID Logistics rozbudowuje procesy e-commerce w Krajkowie – zwiększa zatrudnienie o ponad 50 proc. i wdraża kolejne automatyzacje

15.04.2021

Volvo Trucks zdobywa nagrodę za wyjątkową jakość projektu swojego nowego modelu Volvo FM

13.04.2021
Pokaż więcej

Ostatnio dodane wiadomości

30 milionów sprzedanych urządzeń do połączeń audio od Poly

13.04.2021

Kuehne+Nagel i Danone przedłużają kontrakt na obsługę logistyczną w Polsce o kolejne siedem lat

17.03.2021

90 lat temu Rudolf Caracciola wygrał legendarny wyścig Mille Miglia za kierownicą Mercedesa SSKL

13.04.2021

Innowacje dla logistyki prosto z Prologis Park Chorzów

1.04.2021

Volvo Trucks Polska wprowadza do kraju pierwsze w pełni elektryczne pojazdy ciężarowe

8.03.2021

Dlaczego międzykontynentalny transport części samochodowych w jednorazowych opakowaniach jest nieekologiczny?

25.03.2021